Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Organinės architektūros beieškant: sraigės formos namas
2012-02-07 Šaltinis: Namudizainas.lt

Namas Meksikos sostinėje, Mechike - architekto Javier Senosiain kūrybos vaisius. Namo formos asocijuojasi su sraige ar kokia tai fantastine jūrine žuvimi, plaukiojančia jūros ar vandenyno gelmėse. Organinė namo architektūra toliau vystosi, namo interjere nėra tiesių linijų, koridorių ar praėjimų. Kambariai kaip ir plūduriuoja, plaukia plastiškų formų jūroje. Langas virtuvėje, lova miegamąjame, kavos ar baro staliukas, kitos interjero formos – liežuviukais ar žvyneliais kaip ir išauga iš banguojančių sienų plokštumų.


Organinės architektūros beieškant: sraigės formos namas title=
Nuotr. home-designing.com

Švieslangiai lubose kaip oro burbuliukai, burbuliuojantys ir kylantys vandenyje; medūzos formas primenanti sofa svetainės kambario interjere; kaskadinė vonios įranga, – tai organinės architektūros ir interjero formos – metaforos, pateiktos dar labiau sustiprinti povandeninio gyvenimo patirtį.

 

Galbūt jei kažkuriuo tai architektūros vystymosi metu, jei Gaudi ir panašių architektų architektūra būtų tapusi pagrindine architektūra, o ne alternatyva, mes gyventume ne dėžutėse, bet organinių formų namuose, butuose, kambariuose. Pasižiūrėkite į savo atvaizdą veidrodyje, ar į savo rankas, pirštus: ar jie kvadratiniai? stačiakampiai? Galbūt mums nereikėtų kurti architektūros, rašyti knygų, kalbėti apie „how to get out of the box“ ( en. – kaip išlįsti iš dėžutės ar „kaip išsilaisvinti iš tradicinio mąstymo“).

 

Galbūt mums nereikėtų išlįsti iš „dėžutės“ tiesiogine ir netiesiogine prasme, jei nebūtume įlindę, ar įkišti į dėžutę, vardan „cool“ architektūros, kažkieno tai estetinių ir ‘estetinių“ ieškojimų.  

 

Galbūt mums nereikėtų dekonstruktyvizmo jei nebūtume sukūrę konstruktyvizmo.

 

Galbūt mums nereikėtų minimalizmo, jei nebūtume sukūrę maksimalizmo.

 

Galbūt tai gamtos nubrėžtos kreivės, lanksčios linijos, kaip ir netyčia išreiškiančios budistinio nesipriešinimo idėją, kova su žmogaus „Ego“ nubrėžta tiesia linija: „-Aš esu geresnis, nei tu“.

 

Galbūt tai kiaušinio kompleksas, kad jis gali kažkuo tai pranokti vištą, ar turbūt amžina idėja kas buvo pirmiau Č. Darvinas ar Jėzus Kristus.

 

vaizdas į svetainę, namo koridorius

 

namo sraigės svetainės erdvė

 

svetainė vidaus sodas

 

svetainės interjeras name sraigėje

 

minkšta dalis svetainės interjere

 

kavos staliukas namo interjere

 

langeliai mozaika svetainės interjere

 

TV kambario interjeras name sraigėje

 

miegamojo interjeras name sraigėje

 

virtuvės interjeras, langas niša

 

vonios interjero detalės

 

interjero detalės sraigės name

 

namo sraigės fasadas vakare

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt