Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Orams pavasarėjant sprendžiama, kada baigti šildymo sezoną
2013-04-11 Šaltinis: LRT.lt

Termometro stulpeliams kasdien pakylant vis aukščiau, artėja metas apsispręsti dėl šildymo sezono pabaigos termino. Vilniaus ir Kauno savivaldybės, jau netrukus skelbsiančios šildymo sezono pabaigą, primena, kad apsispręsti, ar nutraukti šildymą, ar jį pratęsti, gali patys gyventojai.


Orams pavasarėjant sprendžiama, kada baigti šildymo sezoną
Nuotr. www.guardian.co.uk

Kaune dėl šildymo sezono pabaigos bus sprendžiama pirmadienį

Į Kauno miesto savivaldybę ateinantys laiškai dėl šildymo sezono pabaigos pagal respondentų pageidavimus skiriasi į dvi kardinaliai priešingas grupes: vienuose prašoma šildymo sezono dar neužbaigti, kituose teigiama, kad toliau šildytis tenori kompensacijas už šildymą gaunantys kauniečiai. Taip pat skundžiamasi, jog daugiabučius administruojančios įmonės atsisako reguliuoti paduodamos šilumos srautus namuose, motyvuodamos tuo, kad „vis viena greitai bus skelbiama šildymo sezono pabaiga“.

Kaip skelbia Kauno savivaldybės Viešųjų ryšių poskyris, atsižvelgiant į tokius skundus daugiabučių namų administratoriai buvo įspėti, kad privalo reaguoti į gyventojų nusiskundimus dėl per aukštos temperatūros butuose.

„Daugelyje namų įrengti automatiniai reguliatoriai patys reaguoja į lauko temperatūrą ir sumažina paduodamos šilumos srautą, bet kai kuriuose namuose iki šiol nerenovuoti šilumos mazgai ir juose reguliuoti paduodamą šilumą gali tik šilumos punktus prižiūrintys darbuotojai rankiniu būdu.

 

Aišku, kad niekas negali sukinėti sklendžių kas kelias valandas, todėl ir atsitinka taip, kad namuose su nerenovuotais mazgais yra žymiai didesnės šilumos sąnaudos. Todėl tokių namų gyventojai turėtų rimtai susirūpinti šilumos punktų automatizavimu, nes apsispręsti dėl to gali tik patys butų savininkai“, – teigė Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.


Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis patikino, kad dėl šildymo sezono pabaigos paskelbimo Kauno mieste bus sprendžiama pirmadienį, balandžio 15 d.

 

Tačiau tai nereiškia, kad paskelbus šildymo sezono pabaigą visuose pastatuose bus staiga nutrauktas šildymas – pats procesas užtrunka kelias dienas, o bendrijose ir administruojamuose namuose daugumos butų savininkų sprendimu šildymo sezonas gali tęstis neribotą laiką.

Nuspręsti, kada baigti šildymo sezoną, gali patys vilniečiai


Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad sprendimą išjungti šildymą daugiabučiuose gali priimti patys gyventojai, nelaukdami savivaldybės sprendimo. Remiantis teisės aktais, šildymo sezono pabaigą savivaldybė skelbia, kai trijų parų iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių šilumos.

Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius informuoja, jog norėdami išjungti šildymą anksčiau, gyventojai turi surinkti 50 proc. ir papildomai vieną kaimynų balsą. Turėdami daugumos sprendimą, gyventojai arba valdytojas apie jį praneša šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas duoda leidimą pastato savininkui, valdytojui ar prižiūrėtojui išjungti šildymą.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt