Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Odiniai baldai – prabangu ir praktiška
2014-06-10 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, Snaujienos.lt

Pastaruoju metu odiniai minkštasuoliai ir ištaigingi krėslai puošia daugelio namus. Odiniai baldai taip visų mėgstami todėl, kad jie suteikia prabangos bet kuriam interjerui. Žinoma, dabar gaminamų odinių baldų formos tapo šiuolaikiškesnės, o kaina – labiau prieinama kiekvieno lietuvio kišenei. Kad tikros ar dirbtinės odos baldais būtų galima džiaugtis ilgiau, reikia tinkamai juos prižiūrėti. Oda – viena iš praktiškiausių ir lengviausiai valomų medžiagų, kuri vasarą maloniai vėsina, o žiemą - sušildo.


Odiniai baldai – prabangu ir praktiška title=
Nuotr. forestsofa.co.uk

Odinių baldų priežiūra

Odiniai baldai reikalauja tam tikros drėgmės. Jei jūsų namuose per daug sausas oras, gali būti, kad odiniai baldai perdžius, ims skeldėti ir pradės luptis dažai. Todėl patalpoje, kurioje stovi odiniai baldai, turėtų būti pakankamai drėgna. Oda lengvai sugeria ir lengvai išgarina drėgmę. Reikiamą odos drėgmės lygį nesunkiai palaikysite, jei pasirūpinsite, kad patalpos santykinis oro drėgnumas būtų apie 65-70 proc.

Jei norite, kad odiniai baldai nebluktų, pasirūpinkite, kad ant jų nekristų tiesioginiai saulės spinduliai arba intensyvios elektros lemputės šviesa. Odinius baldus patariama statyti ne arčiau nei 30-40 cm nuo šilumos šaltinių. Nepatariama odinių baldų džiovinti fenu ar kitokiu šildymo prietaisų, nes oda drauge su drėgme išgarina dalį riebalų, dervų ir aliejų, dėl to odinis baldų paviršius išsausėja ir ima skeldėti, praranda estetinį vaizdą.

 Dėmių valymas

Odos paviršius pasistenkite valyti atsargiai trindami sausu audinio gabalėliu arba siurbliu, siurblio antgalis turi būti švelnus. Susiurbsite ne tik dulkes, bet ir išvalysite odos poras. Odiniams baldams valyti nenaudokite plaunančių dulkių siurblių. Jei ant odinio paviršiaus užtiško augalinės arba gyvulinės kilmės riebalų, nepatartina dėmės plauti vandeniu ar valomosiomis priemonėmis.

 Pakanka dėmę pavalyti sausu skudurėliu ir palikti. Netrukus dėmė susigers ir jos nebesimatys. Jei ant odinio baldo išliejote skysčio, kuo greičiau pasistenkite jį nusausinti skudurėliu arba kempine, tik nelaukite, kol dėmė išdžius savaime. Purvo dėmę bandykite pašalinti švelniai valydami skudurėliu arba vatos gabalėliu. Jei to nepakanka, sudrėkinkite vatos gabalėlį ir švelniais sukamaisiais judesiais patrinkite. Likusią drėgmę sugerkite sausu skudurėliu. Jei odiniai baldai atrodo labai purvini, reikėtų kreiptis į valymo specialistus, o ne patiems ryžtis valyti, nes galima nesunkiai sugadinti brangius baldus.

 Reikia vengti vandens ir muilo

Vanduo iš čiaupo nėra pati tinkamiausia priemonė odiniams baldams valyti. Vandentiekio vanduo gali būti arba per minkštas, arba per kietas. Kietas vanduo išdžiovins odą, pažeis jos apsauginį sluoksnį, atsiras mikroįtrūkimų, kurių iš pradžių nė nesimatys. Į juos pateks deguonies, žmogaus prakaito, drėgmės molekulių, dulkių iš oro. Visi šie teršalai gilins mikroįtrūkimus ir netrukus pastebėsite, kaip odiniai baldai pradeda senti.

 Per minkštas vanduo lengvai patenka į odos poras ir dėl to atsiranda pelėsis. Su odos pelėsiu kovoti praktiškai neįmanoma. Vandentiekio vandenyje dažnai būna nuosėdų, sunkiųjų metalų druskų, nuo kurių ant odinių paviršių lieka sunkiai išvalomų baltų dryžių.Muilas arba silpnas muilo tirpalas netinka natūralios odos priežiūrai, nes pažeidžia jos rūgštinę terpę. Dėl to oda dar labiau sausėja, traukiasi ir mikroįtrūkimai nuo to tik plečiasi. Net ir tuo atveju, jei naudosite, atrodo, visiškai nekenksmingą vaikišką muilą, galite sulaukti didelių nemalonumų. Juk ir tokiame muile yra minkštinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų, kurios odos paviršiuje palieka nenuvalomą baltą plėvelę. Ūkinis muilas, į kurio sudėtį įeina aštraus šarmo, ypač kenkia odos elastingumui ir susilpnina jos atsparumą trinčiai. Todėl odinį paviršių valydami vandentiekio vandeniu ir muilu rizikuojate baldus sugadinti.

 Baldai neatsparūs prisilietimams


Odiniai baldai nėra pritaikyti naminiams gyvūnams. Keturkojai nagais subraižo odą. Maža to, naminių gyvūnų seilėse yra rūgšties, kuri pažeidžia odos paviršių. Net ir labai kokybiškai apdirbta oda gali sugerti įvairiausius dažų pigmentus, todėl ant odinių baldų geriau nedėti spalvotų pagalvėlių, pledų, žaislų ir kitokių daiktų, kurie gali dažyti. Ypač šviesios odos baldai yra neatsparūs įvairiems dažantiems paviršiams, todėl jie greit išsitepa.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt