Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Nuosavas „pliažas“ kieme, arba viskas apie lauko baseinus
2015-06-22 Šaltinis: Eglė Kairelytė, žurnalas "Supernamai"

Vis šiltėjantys orai – viena iš priežasčių jau dabar imtis svarbaus ir naudingo sveikatai darbo – įsirengti nuosavą lauko baseiną. Jei šį sprendimą vis atidėliodavote, nes trūko informacijos, žinių ar noro –šis straipsnis kaip tik Jums. Tad pats laikas pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Tiesa, pirmiausia paskaitykite, kokių gi visgi lauko baseinų esama, išsirinkite tinkamiausią ir jau šią vasarą,po darbo įšokę į savo lauko baseiną, galėsite mėgautis nuovargį ir blogą nuotaiką nuplaunančia vandens galia.


Nuosavas „pliažas“ kieme, arba viskas apie lauko baseinus title=
Nuotr. OKEANA

Ką reikia prisiminti?


Baseinas –sudėtingas hidrotechninis įrenginys, todėl kiekvienas norintis jo įsirengti visgi negali. Geriausiai, jei tai atliks profesionalai, nes nuo to, ar teisingai bus įrengtas baseinas, priklauso ne tik jo ilgaamžiškumas, bet ir jo priežiūra.

 

„Kiekvienas plaukimo baseinas, nesvarbu, ar tai lauko, ar vidaus baseinas, privalo turėti baseino įrangą, kurią sudaro filtravimo blokas (cirkuliacinis siurblys ir baseino vandens valymo filtras), vandens ėmimo ir tiekimo detalės, baseino valdymo pultas, – tikina bendrovės „Okeana“ direktorius Mantas Braslauskas.

 

 

–Žmogaus pageidavimu papildomai gali būti sumontuotas baseinų apšvietimas, baseinų vandens šildymas, automatiniai baseino chemikalų (vandens priežiūros priemonių) dozatoriai, automatiniai valymo ir filtro plovimo įrenginiai, baseino uždanga ir kiti baseino priežiūrą lengvinantys įrenginiai.“Na, o norintys ne tik maloniai paplaukioti, bet ir pasimėgauti vandens srovėmis, savo baseine papildomai gali sumontuoti įvairius hidromasažinius baseinų įrenginius, vandens kaskadas, vandens priešsroves, oro geizerius ir viską, ką leidžia fantazija ir piniginė.

 


Taigi apie lauko baseinus. Šiuo metu rinkoje galima pasirinkti nemažai variantų. Toliau pristatoma keletas populiariausių lauko baseinų rūšių.

Karkasiniai baseinai


Šio tipo baseinai naudojami tik tada, kai jų reikia. Jie paprastai surenkami tik sezono metu, o sezonui pasibaigus išrenkami ir sandėliuojami pagalbinėse patalpose. Tai bene pigiausias variantas savo kieme turėti lauko baseiną. Karkasiniai baseinai gaminami iš trijų sluoksnių PVC, poliesterio šoninės sienelės ir metalinio rėmo.

 

 

Šio tipo baseinai populiarūs dar ir todėl, kad jie išties greitai ir nesudėtingai montuojami, o pasibaigus sezonui lygiai taip pat nesunkiai išardomi ir padedami saugoti iki kito sezono. Šio tipo baseinai taip pat lengvai prižiūrimi.

Betoniniai baseinai


Tai bene patvariausias ir ilgiausiai naudojamas lauko baseinas. Todėl geriausia betoninįbaseiną projektuoti tuo pačiu metu kaip ir patį namą. Beje, apsisprendus, kur betoninis laiko baseinas bus, papildomo laiko reikėtų pasilikti ir jo dizainui apsvarstyti. Mat betoninis baseinas suteikia galimybių įgyvendinti bet kokius norus ir poreikius. Jis gali būti apvalus, ovalus, kvadratinis, daugiakampis – koks tik nori.

 

O svarbiausia tai, kad betoninis baseinas itin atsparus aplinkos poveikiui, tad ilgą laiką jisišliekastatiškas, jo forma nekinta. Betoniniai lauko baseinai gali turėti įvairias dangas, populiariausios čia, žinoma, yra įvairaus dydžio ir formos plytelės, betoniniai lauko baseinai dažnai išklojami PVC baseinų danga. Apsvarsčius baseino dizainą, pats metas pasirūpinti ir jo įranga. Čia svarbu apsispręsti, kokio tipo baseinas bus įrengiamas – persipilantis ar su skimeriu.

 

Persipilančiuose baseinuose vanduo į filtravimo sistemą patenka persipildamas per išoriniame baseino perimetre įrengtas groteles ar latakus. Baseinuose su skimeriu vanduo per specialias angas, esančias ties vandens linija, pasiurbiamas į filtravimo sistemą. Ši rūšis dėl savo paprastumo ir palyginti žemos kainos yra pati populiariausia.

 

 

„Kad vanduo visuomet būtų skaidrus, baseino įrangą turi sudaryti baseino vandens filtravimo blokas (cirkuliacinis siurblys ir vandens valymo filtras), baseino vandens ėmimo ir tiekimo detalės, baseino valdymo pultas, – pataria M. Braslauskas. –Papildomai čia galima sumontuoti baseino apšvietimą, vandens šildymo įrangą, automatinį chemikalų dozatorių, automatinius valymo ir filtro plovimo įrenginius, baseino uždangą ir kt.“

 

Baseino įrangą kiekvienas renkasi individualiai, priklausomai nuo norų ir baseino dydžio, o vieta, kur ši įranga turėtų būti sumontuojama, turi atitikti tam tikrus kriterijus. Tai turi būti sausai vėdinama patalpa, kurioje įrengtas vandens nutekėjimo trapas. Tam geriausiai tiks katilinė, garažas, rūsys ar kita techninė patalpa, esanti netoli nuo baseino. Kai kuriais atvejais atskira įrangos patalpa gali būti sumontuota tiesiog po žeme, šalia vandens baseino.

Plastikiniai baseinai


Jau kelis dešimtmečius populiarūs plastikiniai baseinai iš rinkos pasitraukti tikrai nežada. Tai patogus, palyginti nebrangus ir paprastas būdas nuosavame kieme įkurti lauko baseiną. Įvairių dydžių ir formų plastikiniai (polipropileniniai)baseinai ne tik ekologiški, švarūs, estetiški, bet ir tikrai tvirti įvairaus storio ir spalvų plastiko baseinai. Šiuo metu rinkoje yra pačių įvairiausių formų plastikinių baseinų, todėl rinktis tikrai yra iš ko.

 

 

„Plastikinių, arba polipropileninių, baseinų tamprumas ir atsparumas sezoniniams temperatūros pokyčiams ir naujausia plastikinių lakštų suvirinimo technologija užtikrina ilgalaikį būsimo baseino naudojimą, įrengus jį tiek pastato viduje, tiek Jūsų sklypo teritorijoje, – tikina ekspertas. – Be to, plastikiniai baseinai įrengiami greičiau nei betoniniai, tam reikia mažesnių baseino įrengimo išteklių ir sąnaudų, todėl yra palyginti nebrangūs.

 

“Tais atvejais, kai atsivežti jau pagaminto plastikinio baseino neįmanoma dėl sklypo ypatumų ar kitų priežasčių, toks baseinas gali būti pagamintas tiesiog Jūsų kieme. Beje, vis dar sklando mitas, kad plastikiniame baseine per žiemą paliktas vanduo gali sugadinti baseiną. Tai netiesa. Jei baseiną žiemai paruoš specialistai, neišleidus vandens jis vis tiek nesuges.

 

„Žiemą tokiame baseine nebūtina iki galo išleisti vandens, pakanka tik sumažinti jo lygį, kad nesiektų skimerio, – pataria M. Braslauksas. – Todėl šaltuoju metų laiku baseinas dažnai naudojamas kaip nedidelė čiuožykla vaikams.“

Dekoratyviniai baseinai


Vis populiaresni mūsų šalyje tampa ne tik naudingi, bet ir estetiški dekoratyviniai baseinai. Tokio tipo baseinus dažnai puošia papildomai įrengti vandens kriokliai, kaskados ar net upeliai. Renkant vietą dekoratyviniam baseinui būtina užtikrinti, kad tai būtų saulės pasiekiama, bet ne pernelyg saulėta vieta. Geriausia, jei, prieš imdamiesi darbo, pasikonsultuosite su ekspertu.

 

„Viena vertus, saulė būtina vandens ir jo pakraščio augalams, kita vertus, saulės spindulių perteklius neigiamai veikia vandens ekosistemos būklę, – perspėja specialistas. –Karštą vasarą nedideliuose baseinuose vanduo įšyla tiek, kad neįmanoma kontroliuoti augalų dauginimosi, gali žūti visi dekoratyvinio baseino gyventojai.“

 

 

Geriausia šio tipo baseinui parinkti tokią vietą, kurioje saulė vandenį apšviestų pirmąją arba antrąją dienos pusę, o vidurdienį dekoratyvinis baseinas būtų pavėsyje. Jei tokių klimato sąlygų užtikrinti nepavyksta, yra dar viena išeitis –nuo dienos karščio dekoratyvinio baseino vandenį gali užstoti šalia baseino esantys statiniai, medžiai arba krūmai.

 

Tiesa, tuomet reikia prisiminti, kad šalia vandens esantys statiniai ir augmenija privers reguliariai valyti baseiną – pašalintinukritusius lapus, nulūžusias šakų ir kitas šiukšles.Įrengiant dekoratyvinį baseiną nepakanka vien iškasti duobės, būtina užtikrinti ir tinkamą baseino hidroizoliaciją.

 

 

„Tarybiniais laikais šio tipo baseinus betonuodavo, tačiau metams bėgant betoninis baseino korpusas skildavo dėl žemės judėjimų, tuomet vanduo dingdavo, o remontuoti tokius vandens baseinus tekdavo kasmet, – pasakoja M. Braslauskas. – Šiuolaikinės technologijos leidžia įrengti dekoratyvinį baseiną naudojant patikimas polimerines – hidroizoliacines dangas. Sudėtingi betonavimo darbai nebereikalingi.“Taigi nuo šiol išties pakanka tiesiog iškasti pageidaujamos formos duobę ir ją iškloti hidroizoliacine danga, kurių rinkoje apstu.

 Baseinų valymas ir būtini priedai


Įrengiant lauko baseiną būtina apsvarstyti dar vieną priedą, be kurio neapsieisite –tai baseinų uždanga. Ji ne tik apsaugo vandenį ir jo švarą – valyti tokį baseiną reikės rečiau, mažyliai bus apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir bus užtikrintas paties baseino ilgaamžiškumas. „Nereikia bijoti, kad uždanga atims erdvės pojūtį maudantis lauke, – sako specialistas. –Dauguma uždangų gaminama atsižvelgiant į šią problemą, be to, karštomis vasaros dienomis uždangą nuo baseino galima tiesiog nustumti.“

 

Taip pat įrengiant lauko baseiną būtina iš anksto apmąstyti ir jo priežiūros klausimus. Tam, kad baseino teikiami privalumai būtų ne tik malonūs, bet ir sveiki, būtina užtikrinti jų higieniškumą. Baseino priežiūra turi būti atliekama tam tikrais periodais, remiantis nustatytais techniniais ir higienos parametrais.

 

 

Pavyzdžiui, vandens objektų priežiūra turėtų būti atliekama vieną ar kelis kartus per savaitę. Taip pat baseiną būtina ruošti tiek vasaros, tiek žiemos sezonui. „Norint turėti švarų ir higienos reikalavimus atitinkantį vandenį, reikia jį nuolat prižiūrėti, nuolat stebėti Ph normas, chloro kiekį baseino vandenyje, – pataria M. Braslauskas. –Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas technologinės filtravimo įrangos pasirinkimui, priežiūros priemonėms ir priedams.“

 

Beje, švarus baseino vanduo gali būti užtikrinamas ne tik baseinų priežiūros priemonėmis (baseinų chemija), bet ir baseinų priedais, kurie gali padėti išvalyti visą baseiną. Kokybiški baseinų sienų valymo šepečiai, baseino dugno valymo šepečiai ir vakuuminės žarnos, vandens termometrai, chloro dozatoriai leis greičiau ir efektyviau pasirūpinti baseinų švara. O tada beliks, grįžus namo, panirti į švarų bei gaivų baseiną ir nusiplauti darbo dienos rūpesčius ir nuovargį...
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt