Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Norintiems atnaujinti namus- svarbiausia tinkamai pasirinkti
2014-10-14 Šaltinis: ValdoPatarimai.lt

Pasiilgę naujų spalvų namų interjero pirmiausiai turėtų susimąstyti: ką nori ir ką gali keisti. Foną ar detales.


Norintiems atnaujinti namus- svarbiausia tinkamai pasirinkti title=
Nuotr. house-painting-info.com

Fonas – tai sienos, lubos, grindys. Stambios detalės – kolonos, durys, langų rėmai, laiptai. Smulkios detalės – paveikslai, taikomosios dailės darbai, užuolaidos, šviestuvai ir kt. Keisti foną – vadinasi, daryti remontą. Keisti detales – tai apsieiti be didesnių išlaidų. O namai visgi bus atnaujinti.

Balta spalva – jau praeitis

Baltos sterilios sienos – jau praeitis. Į šiuolaikinius namus drąsiai įsiveržė visos vaivorykštės spalvos ir begalybė jų derinimo variantų. Svarbiausia – išdrįsti. Pačios madingiausios yra ryškios, grynos gamtos spalvos. Visgi jei nedrįstate taip eksperimentuoti, rinkitės pastelines spalvas. Dabar labai populiaru sienas ir lubas dažyti viena spalva.

 

Tačiau mažuose ir žemuose kambarėliuose to geriau vengti, arba bent jau rinktis šviesias spalvas. Jei patalpa aukšta – geriau lubas dažyti tamsesne negu sienos spalva. Kambario sienos gali būti ir skirtingų spalvų, bet tik tuomet, jei erdvės yra didelės.

Visagalės detalės


Jei fono spalvos arba remontas neįeina į planus, eksperimentuokite detalėmis. Naujos užuolaidos, paveikslas, sieninis šviestuvas – puiku. Jei kambario aplinka labai marga, rinkitės vienspalves ar blogiausiu atveju dvispalves užuolaidas. Itin svarbu geras apšvietimas. Turėkime galvoje, jog kaitrinių lempučių gelsva šviesa visas spalvas gelsvina, o dienos šviesos lempos spalvų nekeičia.

 

 

Ypač įdomu ir originalu, kai kambaryje tik vienas ryškus baldas. Tačiau jis turėtų būti itin modernus. Jei skirsis nuo kitų baldų stiliaus – nieko baisaus. Jei ryški jo spalva atsikartos dar kokioje nors kambario detalėje – puiku. Bene lengviausia namus atnaujinti įsigijus naują paveikslą ar bent pakeitus turimo rėmus. Pavyzdžiui, natūralaus medžio rėmus galima perdažyti kontrastinga visai aplinkai ar dominuojančia paveikslo spalva.

 

 

 Spalvų lyderės – mėlyna ir žalia

Nusprendę perdažyti sienas ar lubas, drąsiai rinkitės tonu ryškesnę, nei norėtumėtę matyti, spalvą. Sudėjus visus daiktus – bus kaip tik. Itin populiarūs, elegantiški, skoningi smėlio ir karališkos tamsiai mėlynos spalvų deriniai, bordo su auksiniais atspalviais, ryški oranžinė su tamsiai žalia (kaip morka) ar violetine, jūros bangų spalvomis.

 

 

 

Drąsus, ekstravagantiškas, bet įdomus sodrios chaki su raudona derinys, na, o patys madingiausi šiuo metu mėlynos ir žalios nuo šviesių iki tamsiausių tonų deriniai. Jie gali būti tarp sienų ir kambario detalių, sienų ir grindų, jei šias ryžtamės dažyti ar klojame kilimine danga. Jei grindys gražios, medinės – sienas reikia derinti prie jų.

 Prie medžio itin tinka žalia ir visos tamsesnių tonų spalvos, išskyrus jei grindys ąžuolinės. Tuomet prie jų reiktų derinti šviesesnes spalvas. Prie eglės ir pušies medienos įdomiai atrodo mėlyna, o prie ąžuolo ir uosio – dar reikia pridėti aukso, sidabro atspalvių. Niekada nesuklysime bet kokią spalvą suderinę su balta, nors ji nėra populiari interjere.

 Vonia, virtuvė, kambariai

Spalvų parinkimas priklauso ir nuo kambario paskirties.

Bendram kambariui, kur susirenka visa šeima, nėra jokių apribojimų. Tinka pačios įvairiausios spalvos, gal išskyrus ryškiai raudoną, kuri apskritai nėra namų interjero spalva.

Miegamajame itin dera ramios spalvos – žalsva, melsva, geltona. Šiame kambaryje ryškios spalvos tinka tik detalėms – užuolaidoms, paveikslams, šviestuvams, lovų užtiesalams.

Tegu vaikų kambaryje dominuoja tamsios, bet ryškios spalvos. Tai kambarys, kuriame labiausiai tinka įvairiausi eksperimentai, netikėčiausi kontrastai. Čia tinka oranžinė, violetinė, rausva, geltona, žalia, mėlyna.

Virtuvė irgi gali būti ryški. Svarbiausia – darna su baldų spalvomis, kurių pasirinkimas pastaruoju metu itin didelis.

 

 Į mums įprastą šviesių ar net baltų atspalvių vonios kambarį veržte veržiasi ryškios spalvos. Kodėl gi ne geltona ar raudonai balta vonia, žalia ar net mėlyna? Grindų keraminės plytelės su sienomis gali susilieti arba itin kontrastuoti.

Spalvų mados šiuolaikiniame interjere itin demokratiškos. Tačiau ryški ir sodri spalva turi karaliauti interjere, jei norime, kad jis būtų įdomus, modernus.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt