Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Netikėkite mitais apie rąstinius namus
2015-07-30 Šaltinis: Super namai

Gyvenimiška patirtis byloja, kad patikimiausios rekomendacijos gaunamos iš kaimynų. Jei sugalvojote statyti namą ir svarstote kokį variantą pasirinkti – medinuką ar mūrinuką, visgi reikėtų pasikalbėti su specialistu. Jei kaimyno sklype stovi mūrinė pilis, neabejotina, kad Jūsų idėjos statytis medinį namą bus apkabinėtos įtikinamiausiais mitais.


Netikėkite mitais apie rąstinius namus title=

Taip jau yra, kad statyba iš rąstų - ar tai būtų namas, ar vasarnamis, ar pirtis – kelia daug klausimų. Negavus kvalifikuoto atsakymo, neteisingas požiūris į medinę statyba išliks ilgam. Todėl laikas išsklaidyti dažniausiai vyraujančius mitus.

 

1. Medinis namas - tai vasarnamis ar poilsiui skirtas pastatas, netinkamas gyventi ištisus metus

Daugelis mano, kad nuolat gyventi rąstiniame name galima tik šiltu metų laiku, o žiemą - nebent tik nuvažiuoti trumpam pailsėti ar pasilinksminti. Kai kalbama apie rąstinį namą, dažniausiai turimas omenyje nedidelis namelis, labiau tinkamas poilsiui, laikinas, bet ne nuolat gyventi skirtas statinys. Ši nuomonė, aišku, turi teisę gyvuoti, juk daugelis turi vasarnamius, sodo namelius, kurie daugiausia yra karkasiniai, pastatyti iš to, kas tuomet buvo po ranka, su būtiniausiomis komunikacijomis ir patogumais. Tačiau rąstinis namas gali būti tokiu pat patikimu būstu, kaip ir plytinis arba blokinis namas.

 

Šiuolaikinis rąstinis namas - tai sutvarkytas būstas su kokybiškais langais, durimis, stogo danga, signalizacija ir visomis būtiniausiomis interjero detalėmis – parketu, sienų apdaila, santechnine įranga. Vienintelis pagrindinis skirtumas – rąstinės ar medinės sienos, vietoj įprastų tinkuotų ar plytinių sienų. Sienos taip pat gali būti įvairios, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus skonį – rankinio apdirbimo, profiliuotų mašininio apdirbimo ar klijuotų rąstų. Apie rąstinio namo ekologiškumą ir kalbėti daug neverta – apie tai ko gero žino visi. Bet ne visi nutuokia, kad rąstiniuose namuose nereikia statyti kondicionavimo sistemos, nes namas kvėpuoja ir natūraliai ventiliuojasi per sienas. Rąstiniai namai, skirtingai nei mūriniai, greitai įšyla ir lėtai atvėsta. Net ir po užsitęsusio vakarėlio nemalonaus kvapo neliks jau kitą dieną.

 

 

2. Rąstinis namas – prastas ir pigus namas

Šis mitas - tai jau seniai atgyvenusi nuomonė. Visame pasaulyje rąstinis namas - tai prestižinis būstas, kokybiškai suręstas namas – pakankamai brangiai kainuoja. Gal tik pas mus kol kas medinį namą pastatyti kainuoja pigiau, nei mūrinį, o ir tai tik dėl to, kad mediena ir dailidžių darbo įkainiai yra mažesni, nei užsienyje. Be to, įsigydami medinį namą, jūs įsigyjate visiškai individualų būstą, pastatytą jums ir pagal jus, pradedant nuo to, kaip jis atrodo iš išorės, ir baigiant individualiu interjeru.

 

Rąstinis namas, kurio pagrindinė žaliava yra pušies ar eglės mediena, iš vidaus gali būti apipavidalintas plytelėmis, gipso kartonu, kurį vėliau galima nudažyti ar išklijuoti tapetais, mūrinėmis ar akmeninėmis pertvaromis. Namo viduje galima sumontuoti įvairią įrangą pagal pageidavimą: šildymo katilą, geoterminį šildymą, židinį, vonią, sūkurinę vonią, sauną, virtuvę su dujine ar elektrine virykle, šildomas grindis. Statant rąstinį namą visai nebūtini sunkūs, kapitaliniai pamatai – čia galima ir sutaupyti. Žinoma, pamatų ir rūsio hidroizoliacijai išeikvojama nemažai pinigų. Galima statyti nedidelius juostinius pamatus, jeigu nesiruošiate statyti namo su rūsiu, ir visai užmiršti šią problemą.

 

 

3. Medinio namo statyba – ilgas procesas ir nėra informacijos apiestatybos būdą

Daugelis besidominčių mano, kad statant rąstinį namą susidursime su ilgalaike statyba. Iš tikrųjų rąstinio namo statyba yra daug greitesnė nei mūrinio pastato. Išlieti pamatus užtrunka tiek pat laiko, ar tai būtų mūrinis, ar medinis namas. Rąstinio namo sienojus galima surinkti per kelias dienas, o stogo konstrukciją su danga - per dvi savaites. Taip pat neteisybė, kad yra sunku rasti informacijos apie rąstinių namų statybą. Įmonės, statančios rąstinius namus yra parengusios išsamius technologinių procesų aprašymus. Taip pat statant galima vadovautis standartu “Rąstiniai pastatai. Gamyba ir statyba”.

 

 

4. Rąstiniame name negalima naudoti šiuolaikinių apdailos medžiagų

Rąstiniame name tinka visos šiuolaikinės ir visiems įprastos vidaus apdailos medžiagos. Įrengiant vidų galima panaudoti visą gamą apdailos medžiagą: pradedant nuo akmens masės plytelių, baigiant medine grindų danga. Taip pat nevaržomai galima panaudoti ir įrengti ir visus kitus interjero elementus - laiptus, židinius. Įrenginėjant tokio tipo namą, būtina atsižvelgti į tam tikrus niuansus. Pavyzdžiui, negalima stacionariai sumontuoti laiptų, konstrukcija tvirtinama specialiais elementais, leidžiančiais sėdant namui išlaikyti ją stabilią.

 

5. Rąstinis namas greičiau užsidega nei mūrinis

Veikiant tiesiogine ugnimi iš pradžių rąstas smilksta, neleisdamas įkaisti kitai šinos pusei. Užsidegus rąstinei konstrukcijai, ji ilgiau dega nei mūrinė - konstrukcijos ilgą laiką išlieka neįlinkusios ir stabilios. Tad iš tokio namo galima ilgesnį laiką evakuoti žmones. Svarbus momentas – visų rastinių namų paviršiai yra padengiami antipireninėmis medžiagomis, apsaugančiomis medieną nuo galimo užsidegimo. Taip pat rąstiniam namui yra sukurti saugūs kaminai, montuojami iki 5 cm nuo medinių paviršių.

 

Parengta pagal MNGA informaciją


Raktiniai žodžiai:
Rąstinis namas, Karkasiniai namai, Rąstiniai namai, Mitai, Apdailos medžiagos, Namo statyba,

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt