Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Nesuklyskite: 5 klaidos, renkantis naują būstą
2019-11-14 Šaltinis: REWO, LNTPA Būsto gidas

Sena tiesa, kad iš klaidų mokomasi – savų ir svetimų. Renkantis būstą ar sklypą tam tikri apsirikimai gali brangiai atsieiti, todėl siūlome pasimokyti iš dažniausiai daromų svetimų klaidų.


Nesuklyskite: 5 klaidos, renkantis naują būstą
Nuotr. personal.natwest.com

1. Klaida: neįvertinti infrastruktūros


Viena dažniausių klaidų, renkantis sklypą būsimam būstui, – neįvertinti infrastruktūros išplėtojimo. Taip sutaupoma šiandien, tačiau prarandama ilguoju laikotarpiu.

 

Socialinė infrastruktūra

 

• Elektros, dujos, vandens tiekimo tinklai, nuotekų sistema; • Vietos pasiekiamumas ir aplinkos sutvarkymas – gatvės, šaligatviai, perėjos, apšvietimas, žaliosios erdvės;

 

• Gatvių išasfaltavimas. Kodėl tai svarbu? Prireikus visa tai įsirengti ir prižiūrėti pačiam savininkui, atsiranda papildomų didelių kaštų. Aplinkos tvarkymo darbai – itin brangūs ir ne visada įmanomi privačia iniciatyva. Neasfaltuotos gatvės neretai tokios lieka ilgus metus, patiriama nepatogumų. Socialinė infrastruktūra • Parduotuvės, paslaugų centrai;

 

• Vaikų priežiūros įstaigos: darželiai ir mokyklos; pomokyklinės veiklos įstaigos. Kodėl tai svarbu? Galimybė arčiau namų apsipirkti, netolimi ir saugūs atstumai iki vaikų priežiūros ir veiklos įstaigų, galimybė leisti laisvalaikį netoli namų – visa tai reiškia sutaupytą laiką, finansus ir mažesnę kasdienę įtampą.


PATARIMAS. Prieš įsigyjant sklypą, detaliai išsiaiškinti, kokia infrastruktūra jau yra toje vietoje ir kaip plėtotojas dar ketina ją pagerinti ateityje.

 

2. Klaida: pasirinkti nefunkcionalų būstą

 

Nebūtinos ar nereikalingos erdvės būste, pavyzdžiui, nefunkcionalus koridorius, neapgalvotai erdvus miegamojo ar vonios kambarys, gali apkartinti pasirinkimą, ypač jei butas – nedidelės kvadratūros. Esant dabartinėms NT kainoms, svarbu įsigyti kuo funkcionalesnį būstą už racionalią kainą.

 

PATARIMAS. Apgalvoti savo poreikius, išstudijuoti planuojamo įsigyti būsto planą ir įvertinti, ar būstas šiuos poreikius atitiks.

3. Klaida: neįvertinti apdailos lygio

 

Pirkėjas gali skaudžiai nusivilti, jei prieš pirkdamas būstą iki galo neišsiaiškina, kokius dalinės apdailos darbus įsipareigoja atlikti plėtotojas. Įsitikinkite, kokį apdailos baigtumo lygį siūlo plėtotojas, įvertindami šiuos aspektus:

 

• Šildymo būdas (radiatoriai, grindinis šildymas, dujų katilas);

• Elektros instaliacijos įrengimo lygis;

• Vėdinimas (natūralus ar rekuperacinė sistema).

 

PATARIMAS. Įsigilinti į statytojo pasiūlymą ir pasikonsultuoti su specialistu. Sudaryti sąrašą, kas dažniausiai įeina į dalinės apdailos darbus ir jį palyginti su plėtotojo pateiktomis techninėmis specifikacijomis. Į siūlomos dalinės apdailos sąrašą neįeinančius dalykus paversti būsimų išlaidų sumomis – taip sužinosite, kiek apdailos darbai išpūs perkamo turto kainą.

 

4. Klaida: paisyti stereotipų

 

Dažniausiai pasitaikantys stereotipai: pirmame aukšte esantis būstas – mažesnės vertės, nes jame stinga šviesos; kampinis butas – šaltas; viršutinis aukštas – nelikvidus ir taip pat šaltas. Nuolat augant statybų kokybės reikalavimams, o technologiniams ir architektūriniams sprendimams žengiant į priekį, šie įsitikinimai tampa nebeaktualūs.

 

Pirmas aukštas neretai turi savų privalumų – nuosavą kiemelį, gyvenimo kotedže pojūtį. Kampinis būstas A+ energetinės klasės name tikrai bus šiltas, o įrengta rekuperacija užtikrins kokybišką vėdinimą. Viršutinis aukštas apskritai tampa prabangos preke ir yra vienas brangiausių projektuose, nes iš jo atsiveria gražiausi vaizdai, nėra kaimynų viršuje ir suteikiama daugiau privatumo.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „first house“

 

PATARIMAS. Pagrindiniai kriterijai, renkantis būstą, turėtų būti: jo vieta, kokybė ir kaina; racionalus, funkcionalus suplanavimas.

 

5. Klaida: pirkti būstą visam gyvenimui

 

Pirmąjį būstą žmogus paprastai perka, kai gyvena vienas ar dviese, paskui atsiranda šeima – reikia didesnio būsto. Kitais gyvenimo etapais kyla naujų poreikių, o istoriniai duomenys rodo, kad žmogui apskritai genetiškai nebūdinga prisirišti prie vienos gyvenamosios vietos, nes žmonija šimtus tūkstančių metų klajojo. Pagrindiniai gyvenimo etapai, lemiantys poreikį keisti būstą, yra šie:

• Šeimoje atsiranda vaikų, jaunai šeimai prireikia erdvesnių namų;

• Norisi daugiau ramybės, kraustomasi atokiau nuo miesto centro;

• Vaikai užauga, sumažėja erdvaus būsto poreikis, tampa lengviau keisti būsto lokaciją.

 

PATARIMAS. Ne gyvenimą taikykite prie adreso, o adresą – prie gyvenimo. Racionaliai keisdami būstą, kiekviename gyvenimo etape turėsite tokius namus, kurie geriausiai atitiks jūsų poreikius.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt