Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Neringiškiai renovacijos kratosi, nes bijo atbaidyti poilsiautojus
2013-03-15 Šaltinis: Marija Gabrienė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt

Neringos valdžia planuoja daugiabučių renovaciją, bet kada ji prasidės – kol kas neaišku, nes dalį žmonių tenka įkalbinėti sutikti atnaujinti savo namą. Žmonės renovacijos kratosi, nes bijo finansinių sunkumų ir statybų triukšmo, kuris atbaidytų poilsiautojus.


Neringiškiai renovacijos kratosi, nes bijo atbaidyti poilsiautojus
Nuotr. BFL

Kai kurie daugiabučiai Nidoje statyti daugiau kaip prieš keturis dešimtmečius. Gyventojai sako, kad namai – netipiniai: daug stiklo, kampų ir labai imlūs šilumai. Todėl renovacija – būtina.

Renovuotinų daugiabučių Neringoje yra beveik dvi dešimtys, tačiau pagal naująją renovacijos programą planuojama atnaujinti septynis: tris Juodkrantėje ir keturis Nidoje. Tačiau būsimomis permainomis džiaugiasi ne visi. Jų nevilioja ir tai, kad šilumos sunaudojimas po renovacijos esą sumažės iki 50 procentų.

„Mes nedaug dabar užsimokam už šilumą. Truputį iš vidaus apsišiltinam, vamzdynus nebent, ir viskas“, – sako Neringos gyventoja.

Įtikinti renovuoti namus sunku ne tik gyvenančius iš pensijos, bet ir tuos, kurie vasarą butus užleidžia poilsiautojams.

Neringiškiai neslepia, kad per sezoną nuomodami kambarius uždirba tiek, kad gali pragyventi iki kitos vasaros. O statybos esą gali atbaidyti poilsiautojus.

Miesto vadovai ramina, kad darbai planuojami ne sezono metu ir nėra ko baimintis.

„Vienas dalykas – triukšmas: pas mus atvažiavę poilsiautojai tuoj pat skundžiasi, tai mes reaguojam į tai. Ir tiesiog su rangovais mes susitariam, kad to piko metu – nuo birželio iki rugpjūčio pabaigos – darbų nevykdom“, – sako Neringos savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Vyšniauskas.

Nemažą rūpestį dėl renovacijos butų ūkiui kelia ir tie, kurie gyvena didmiesčiuose, bet turi butus Neringoje. Jie sudaro apie trečdalį visų gyventojų, tačiau surasti ir priversti juos dalyvauti susirinkimuose – sunku. Vis dėlto būtų ūkio vadovas tikisi, kad sutikimus dėl namo modernizavimo pasirašys daugiau kaip pusė daugiabučio gyventojų.

Kitose šalies savivaldybėse šis procesas vyksta kur kas sėkmingiau nei Neringoje.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt