Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Nendriniai stogai: solidu ir praktiška
2011-05-18 Šaltinis: Tomaldras, UAB

Nendriniai stogai nuo seno yra naudojami rąstinių namų statyboje, tačiau gali tikti ir kito tipo namo "kepurei". Toks stogas yra ilgaamžiškas – tarnauja nuo 50 iki 100 metų. Nendrės yra tvirtos, nes jų sudėtyje yra vaško komponentų.


Nendriniai stogai: solidu ir praktiška title=
Nuotr. tolmaldras.lt
Apie 30 cm storio stogas užtikrina geresnę izoliaciją, negu kokia nors kita tam tikslui naudojama medžiaga, todėl nendrių stogui nereikia papildomo apšiltinimo. Toks stogas atitinka 100 mm izoliacijos iš mineralinės vatos, pa­klotos po tradicine danga. Nendrės ir šiaudai turi mažiausią iš visų žinomų termoizoliacinių medžiagų šilumos laidu­mo koeficientą.Tai yra galima dėlto, kad stie­bas yra pripildy­tas oro, kuris turi mažiausią šilumos laidumo koeficientą.

Nendrių šlaito storis tiesiogiai priklauso nuo stogo polinkio kampo ir nendrių parametrų. Dėl nendrių tvirtini­mo technologijos yra pasiekiama tai, kad kuo storesnis sluoksnis yra klojamas, tuo mažesnį polinkio kampą įgauna tvirtinamos ant stogo nendrės. O būtent polinkio kampas turi įtaką geram kritulių vandens nutekėjimui.

Nendrių stogas turi puikias akus­tines savybes. Dėl porėto vidaus nendrių stogas turi garso slopin­imo ir sugėrimo savybių. Slopina triukšmą liūčių metu, o taip pat ir gatvių triukšmą, yra sandarus. Į standartinę (apie 30 cm storio) dangą lietus prasiskverbia dau­giausia iki 8 cm į gylį. Nendrės yra paklojamos taip, kad vanduo galėtų nutekėti pačiais galiukais. Dėl to, pasibaigus lietui, paviršius labai greitai išdžiūsta. Kaminai ir kitos stogo angos yra apdirbamos skarda.

Stogui nereikia ypatingos konservacijos. Jis “sen­sta” natūraliu būdu. Pradinė šviesi spalva bėgant laikui keičiasi į „pelės“ spalvą ir lieka tokios būklės ilgus metus. Stogo dalis, kurias ypač veikia atmosferinės sąlygos, reikia tik nuvalyti nuo lapų, šakų ir galimai nuo samanų.
 
Nendrės gali būti impregnuojamos specialiu impregnatu Pyronova RC8, kuris saugo stogą nuo sąmanojimo ir gaisro. Impregnantas yra ekologiškas , kuris nekenksmin­gas žmogui ir aplinkai.

Nendrių klojimo procesą sudaro 60 cm apimties pėdelių išdėstymas, jų perpjovimas, išskleidimas ant grebėstų ir išplūkimas norint suteikti reikiamą pavidalą. Po to prispaudžiama 6 mm cinkuota viela, ir sutvirtinama 1,2 mm cinkuota ar 1,2 mm. nerūdijančio plieno viela pagal kliento pageidavimą.
Pirmi nendrių sluoksniai sudaro stogo nuosvyrą ir teisin­gas jų paklojimas - tai yra, maksimalus atitolinimas nuo pastato sienų neleidžia joms sudrėkti. Stogo krepšiuose (pil­tuvuose) dėl natūralaus nuolai­dumo sumažėjimo ir padidinto kritulių vandens kiekio dangos storis padidinamas. Paskuti­nis nendrių sluoksnis sudaro pagrindą kraigui.

Nendrinio stogo kraigui užbaigti galimi 2 variantai:
1. Stogo užbaigimas čerpėmis
Šį kraigo užbaigimo būdą labi­ausiai yra pamėgę olandai. Gali­mos 2 čerpių spalvos - raudona ir pilka. Lyginant su viržėmis dengtu kraigu, šis baigimo būdas yra gerokai brangesnis. Čerpėmis užbaigtas kraigas puošia visą nendrinį stogą.
2. Stogo užbaigimas viržėmis
Šis kraigo užbaigimas plačiai naudojamas skandinavijos šalyse. Lietuvoje taip pat yra gana populiarūs dėl žemos kainos.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt