Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Nematomos durys - interjere kuriamas vientisumas
2020-06-03 Šaltinis: E-durys.com

Mieli E-durys draugai,
„Nematomos durys“ (durys su paslėpta stakta) yra interjero praeitis, dabartis ir ateitis, kurią estetikos meistrai italai dievina ir šias duris renkasi ne tik minimalistiniame interjere ar mažesnėse erdvėse, tačiau ir prabanga alsuojančiuose milžiniškuose apartamentuose


Nematomos durys - interjere kuriamas vientisumas title=
Projekto aut. Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė

Architektė, studijos „Toota“ įkūrėja Justė Žibūdienė prisimena, kad pirmąsias nematomas duris pasirinko klientas iš Liuksemburgo, kur toks sprendimas – įprastas. „Šiandien tokios durys naudojamos apie 90 proc. visų projektų. Lietuvoje šis durų tipo populiarumas įgauna pagreitį“, – sako architektė J. Žibūdienė.

Karaliauja vientisumas

J. Žibūdienė pastebi, kad atėjo metas, kai interjeruose norima maskuoti duris, akcentuojant kitus elementus, o durų su paslėpta stakta pasirinkimas leidžia tai padaryti.

„Lietuviai drąsiai priima naujoves. Todėl nematomos durys neabejotinai užkariaus lietuvių interjerus“, – teigia architektė.

„Kartais ant tokių durų klijuojamas veidrodis, kartais jos montuojamos į drabužinę, kad visiškai susilietų su siena. Neretai klasikinių interjerų šeimininkai šių durų plokštumą panaudoja barokinio stiliaus detalėms paryškinti. Pastaruoju metu, populiarėja medžio panelių sienos ir durys įmontuojamos į jas“, – pasakoja V. Baronaitis.

 

   Projekto autorės: Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė @Leono Garbačiausko nuotr.

Atsižvelgiant į tai, kokią papildomą funkciją turės atlikti durys, priklausys ir jų apdailos pasirinkimas. Pasak architektės, jeigu durys turės būti maskuojamos, jas galima dažyti durims skirtais dažais ir pasiektas rezultatas – blizgesnis paviršius, nei sienos. Kitas pasirinkimas - gruntuotas duris nudažyti su sienoms naudojamais dažais jau objekte.

 

Projekto autorė: Šarūnė Šaltenė. @Leono Garbačiausko nuotr. 


„Dažyti duris su sienoms naudojamais dažais labai vizualiai gražus sprendimas, tačiau ir mažiau praktiškas. Tokios durys teplesnės. Tiesa, jas atnaujinti irgi paprasčiau. Pakanka vietoje perdažyti“, – teigia J. Žibūdienė.

V. Baronaitis patvirtina, kad nuo dažų tipo priklauso ir durų eksploatacija. Voleliu dažyti paviršiai turi struktūrą, todėl yra teplesni ir sudėtingiau valomi.

„Gamykliškai nudažytų durų paviršius yra glotnus ir lengvai prižiūrimas. Tačiau dėl šviesos atspindžio nuo skirtingų paviršių, durų spalva šiek tiek gali skirtis nuo sienos spalvos“, – sako V. Baronaitis.

 Jokio spontaniškumo


Architektė ir E-durys atstovas pabrėžia, kad dar ruošiant projektą, iki apdailos reikėtų apsispręsti, kokioje patalpoje bus durys, nes nuo to priklausys ir skirtingas durų angų paruošimas.

„Dar projektavimo metu, svarbu nuspręsti, kokiose patalpose bus nematomos durys – kur tas „nematomumo“ efektas yra svarbiausias. Man nematomos durys patinka tuo, kad yra tvirtesnės, su metaline stakta (lyginant su beapvadinėmis durimis). Durų pasirinkimas lemia ir kitų apdailos medžiagų pasirinkimą, kaip pavyzdžiui grindjuostes. Renkantis nematomas duris, mes rekomenduojame rinktis įleidžiamas į sieną grindjuostes, nes nelieka jokių briaunų – viskas susilieja į tobulą plokštumą“, – sako architektė.

Pasak V. Baronaičio, duris reikia užsakyti dar gerokai iki prasidės apdailos darbai, nes jų rėmai turi būti sumontuoti prieš apdailą.

Nematomas duris galima montuoti į bet kokias sienas (plytos, mūras, gipsas), tačiau formuojant sienas iš gipso kartono, durų staktą (rėmus) rekomenduojama sumontuojami dar prieš dedant antrą gipso kartono sluoksnį“, – sako V. Baronaitis.

 Tik kokybiškos medžiagos

Standartiškai šių durų angų matmenys yra 800×2100 ir 900×2100, tačiau E-durys atstovas pasakoja, kad jas galima pagaminti bet kokių matmenų, o E-durys komandai teko įrenginėti aukštesnes nei trijų metrų duris. Įspūdingai atrodo nematomos durys iki pat lubų.

Nematomos durys gali būti apdirbamos tik su kokybiškomis apdailos medžiagomis, kad eksploatacijos metu neatsirastų sienų įtrūkimų.

 „Norint, kad nematomos durys savo estetika džiugintų ilgai, būtina skirti didelį dėmesį apdailos medžiagų kokybei. Turi būti naudojami patikimi armavimo tinkleliai bei elastingos glaistymo medžiagos“, – pasakoja pašnekovas.

Nematomų durų montavimui reikia ypač didelio kruopštumo, nes net menkiausia paklaida pasimatys tik pačioje apdailos darbų pabaigoje, o jų ištaisymas kainuos daug laiko ir pinigų.

„Jeigu jas montuojant bus padarytos klaidos, jų paslėpti nebus įmanoma. Tad būtinas preciziškas tikslumas”, – atskleidžia V. Baronaitis.

Įdomu:
● Šios durys gali būti montuojamos veidrodžių ir medžio panelių sienoje;
● Nestandartinių durų aukštis gali siekti net iki 3 metrų;
● Naudojant tradicinio ir atvirkštinio varstymo staktas, iš vienos erdvės durys bus vienoje plokštumoje su siena, nepriklausomai ar jos atsidaro į patalpos vidų ar į išorę.

 

Projekto autorė: Agnė Andriukaitienė @Leono Garbačiausko nuotr.


Visuomet pasiruošę padėti,
E-durys.com 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt