Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Nelik užpustytas – paruošk aplinką sniegui
2011-12-25 Šaltinis: Balsas.lt

Šiemet į Lietuvą žiema atkeliauja iš lėto – iki šiol gruodis stebino kiek per šiltu šiam metų laikui oru. Visgi, jau pamažu žiema pradeda rodyti savo tikrąjį veidą. Meteorologai prognozuoja, kad sniegas vis ilgiau užsibus, o sausis, kaip visuomet, apdovanos pūgomis ir speigais.


Nelik užpustytas – paruošk aplinką sniegui title=
Nuotr. footage.shutterstock.com

Tam, kad sulaukus sniego neliktumėte užpustyti, dabar puikus metas apgalvoti, ką nuveikti namų aplinkoje, jog sniegas keltų ne rūpestį, o džiaugsmą. Kaip pasiruošti ir paruoši aplinką sniego sezonui pataria pasaulinė prekių sodui, namams, lauko darbams gamintoja „Fiskars“.

Pasirūpinkite sodu


Tokią žiemą kaip ši, apsauga nuo sniego yra kaip niekad aktuali svogūninėms gėlėms, dekoratyviniams augalams, krūmams ir vaismedžiams. Dėl ganėtinai aukštos tokiam sezonui temperatūros susimaišo natūralus medžių ir augalų ciklas, jie pradeda aktyviau nei paprastai naudoti žiemai sukauptus rezervus, kartais netgi sprogdinti pumpurus. Tokios šiltos žiemos metu kaip ši, pradeda veikti atvirkštiniai cheminiai bei fiziologiniai procesai, ženkliai sumažėja cukraus kiekis augaluose. Augalai tampa neatsparūs šalčiui, ankstyvas augalų žydėjimas didina jų nušalimo galimybę, iškyla grėsmė augalų dauginimosi procesams.

Tad specialios priežiūros reikalauja ir tie augalai, kuriuos įprastai palikdavote peržiemoti savo pačių jėgomis – jei rudenį nespėjote paruošti sodo galimoms šalnoms, nešalta žiemos pradžia jums suteikė antrą šansą. Neverta tuščiai viltis, jog visa žiema bus šilta, o pavasarį krimstis dėl nušalusių augalų.

Kol žemė nesušalusi, reguliariai laistykite medelių, nes šiemet žemė labai sausa, vandens ypač trūksta aplink medžių šaknis. Medelius laistykite kartą ar du per savaitę – taip drėgmė ir su vandeniu gaunamos medžiagos ilgiau užsilaikys, o atėjus pavasariui medeliai turės kuo maitintis. Jei nuo rudens ant vejos liko nesugrėbtų lapų, šį darbą reikėtų atlikti, kol lapai dar nepradėjo pūti. Jei sode auginate vaismedžių, atidžiai apžiūrėkite ar ant jų neliko lapų ir vaisių. Juos, kartu su kenkėjų lizdais, sunaikinkite.

Pradėjus spausti šalčiams, medelius uždenkite ir kartas nuo karto patikrinkite ar apdangalai laikosi tvirtai, nėra pažeisti. Jei medelius prilaiko atramos, jas taip pat reikėtų reguliariai tikrinti – nuo stipresnio vėjo, lietaus ar sniego jos gali išklypti.

Iškritus sniegui apžiūrėkite medžius ir nuo šakų nupurtykite sniegą, antraip nuo svorio gali pradėti lūžinėti šakos. Kad medelių šaknys ne tik šiltai žiemotų, bet ir nuolat būtų aprūpinamos drėgme, ant jų sukaskite sniegą, o norėdami medelius ir krūmus apsaugoti nuo žiemą aktyviai maisto ieškančių graužikų, aplink kamienus sniegą sutrypkite.

Nepamirškite kiemo

Prasidėjus pūgoms ir ėmus spausti šalčiui, šokteli nelaimingų atsitikimų ir traumų skaičius. Statistika rodo, kad kasmet daugiausiai traumų žmonės patiria slidžiose ir nenuvalytose gatvėse, automobilių aikštelėse bei savo kiemuose. Jei saugumas gatvėse dažnai priklauso nuo kelininkų darbo, saugumas savame kieme – mūsų pačių atsakomybė.

Prasidėjus pūgoms, sniegą kieme nuo takelių reikėtų kasti net porą kartų per dieną. Taip pat nereikėtų užmiršti sniego ir varveklių ant stogų. Laiku nuo stogo nenukastas sniegas ir nenumušti varvekliai gali apgadinti automobilius, sužaloti praeivius, nuo didelės sniego apkrovos pradeda irti pastatų konstrukcijos.

Nukasdami sniegą būkite atsargūs – nepaslyskite ir nepersitempkite, o tam kad šis darbas būtų bent kiek lengvesnis, iš anksto pasiruoškite ergonomiškus sniego kastuvus ir ledo grandiklius. Nugaros raumenys reaguoja į kiekvieną, net ir nedidelį judesį, todėl renkantis įrankius sniego kasimui svarbu atkreipti dėmesį į jų svorį ir kokybę. Įrankiai turėtų būti kuo lengvesni ir patogūs rankai.

Nustojus snigti ir nukasus sniego pusnis, takelius vedančius į namus žmonės dažnai apibarsto druska. Ko gero, tokį įprotį lemia kelininkų pavyzdys, visgi, namų aplinkoje patartina geriau rinktis smėlį ar kalio chloridą nei druską. Jei takelius barstysite druska, atėjus šiltajam sezonui, palei apibarstytas vietas pradės geltonuoti žolė, nykti augalai. Be to, reikėtų nepamiršti vaikščioti takeliais, o ne per sniegu padengtą žolę, antraip vasarą akis badys rudos dėmės.

Nepamirškite kruopščiai nuvalyti ne tik takelių, bet ir aikštelės prie lauko durų. Šąlant žemė ir trinkelės pasidengia ledu, kurį paslepia sniegas, tad padidėja galimybė pasilysti ir susižeisti. Dėl šios priežasties ledą reikėtų atkapoti specialiu grandikliu, o švarią žemę pabarstyti smėliu.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt