Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Nekilnojamojo turto rinka Kaune: užuot pirkę – nuomojasi
2015-07-09 Šaltinis: DMN inf.

Šių metų pradžioje Kauno mieste ir rajone nekilnojamojo turto (NT) rinkoje ryškių pasikeitimų neįvyko. Sandorių kiekis, lyginant su praeitų metų pirmu ketvirčiu, sumažėjo, tačiau ne taip stipriai, kaip buvo prognozuota dėl euro įvedimo. Tokius duomenis skelbia bendrovė „Ober-Haus".


Nekilnojamojo turto rinka Kaune: užuot pirkę – nuomojasi
Nuotr. Eriko Ovčarenko

„Pirkėjai aktyvūs ir juos šiuo metu labiausiai domina ekonominės klasės būstas – mažos kvadratūros (45-65 m2) butai ir (65-80 m2) kotedžai", – apie NT paklausą Kauno mieste pasakoja Saulius Umbrasas, „Ober-Haus" Kauno biuro vadovas.

Taip pat pastebimas susidomėjimas naujos statybos 150-200 m2 namais su nedideliais 4-8 arų žemės sklypais. Šie pirkėjai, nors ir įsigiję nedidelius sklypus, visgi stato didesnės kvadratūros namus kiemo erdvės sąskaita.

Kainos gyvenamojo sektoriaus rinkoje pora metų iš eilės išlieka stabilios, išskyrus senos statybos ekonominės klasės būstą. 2015 m. antro ketvirčio duomenimis, naujos statybos ekonominės klasės būstas su daline apdaila kainuoja nuo 650 Eur/m2 iki 900 Eur/m2, nors yra ir išskirtinėse vietose statomų nedidelio ploto būsto, kur kainos viršija 1 000 Eur/m2. Tuo metu bene labiausiai augo senos statybos 45-65 m2 (2 ir 3 kambarių) butų kainos – užfiksuotas apie 5 proc. kainų augimas per pastaruosius kelerius metus. Kauno miegamuosiuose rajonuose (Dainavoje, Kalniečiuose, Šilainiuose) šių butų kainos siekia nuo 570 Eur/m2 iki 800 Eur/m2.

„Senos statybos butai pirkėjams patrauklūs ne tik dėl mažesnių kainų lyginant su naujos statybos butais, bet ir dėl jau esamos socialinės infrastruktūros, ko dažniausiai pasigendama užmiesčio rajonuose, kur ir statomi nauji keturbučiai-aštuonbučiai namai", – teigia S. Umbrasas.

Lyginant butų nuomos kainas su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, užfiksuotas 5 proc. augimas. „Ober-Haus" duomenimis, šiuo metu dviejų kambarių buto nuomos kaina gyvenamuosiuose Kauno rajonuose svyruoja apie 145-350 Eur/mėn., o centrinėje miesto dalyje – 230-410 Eur/mėn. Kaip įprasta, tarp užsieniečių populiariausiais ir paklausiausiais lieka Senamiesčio bei Naujamiesčio rajonai, tarp vietos gyventojų – tipiniai miegamieji rajonai: Dainava, Šilainiai, Kalniečiai, Eiguliai.

S. Umbrasas pastebi, kad ne visi butų savininkai buvo linkę kelti nuomos kainas. Atsižvelgdami į buto išlaikymo kaštus, butų savininkai dideles sąskaitas už šildymą (kai šildymo kaina nuo 2-3 Eur/m2) gaunantiems nuomininkams nuomos mokesčio nedidino. Butų nuomos kainų augimą nulėmė ne tik kainų apvalinimas į viršų po euro įvedimo, bet ir išties didelė nuomojamo būsto paklausa tiek tarp atvykėlių iš kitų miestų, tiek tarp užsieniečių.

„Kaunas – akademinis miestas, tad tarp besinuomojančių didžioji dalis yra studentai iš Lietuvos ir iš užsienio", – teigia S. Umbrasas ir atkreipia dėmesį, kad tarp studentų tampa vis populiariau gyventi nuomojamame bute, o ne studentų bendrabutyje.

Be to, sugriežtėjusios skolinimosi sąlygos mažina nuosavo būsto įperkamumą ir dalis jaunų žmonių, užuot įsigiję būstą, priversti rinktis nuomą.

Kauno mieste ir rajone dar nepopuliari gyvenamųjų namų nuomos rinka. Tačiau jau vis dažniau pasitaiko atvejų, kai klientai domisi ilgalaikiu (iki 3 metų) individualaus namo nuomos variantu.

„Taip pat individualaus namo nuoma gan populiari tarp šeimų, kurios tuo pačiu metu statosi savo nuosavą namą, o kol vyksta statybų darbai gyvena nuomojamame name", –pastebi „Ober-Haus" ekspertas.

Nors šiuo metu Kaune būsto pirkėjų netrūksta, tačiau dalis potencialių pirkėjų laukia, kol naujo būsto sektoriuje bus iš ko rinktis ir užuot įsigiję nuosavą būstą – nuomojasi. Tad Kauno NT rinkoje jaučiamas naujos statybos butų miegamuosiuose rajonuose poreikis. Kadangi tokių projektų vienetai, pirkėjai gali rinktis vos iš kelių projektų ir tai tokių, kurie pradėti statyti dar 2006-2008 metais.

„Ateityje vis didės būsto paklausa Kauno miesto dalyse, kur išvystyta socialinė, inžinerinė ir transporto infrastruktūra. Jausdami šį poreikį plėtotojai jau dabar vis dažniau kreipiasi į mus dėl konsultacijų ir artimiausiu metu Kauno mieste pradės statyti daugiau naujų daugiabučių", – prognozuoja S. Umbrasas ir atkreipia dėmesį, kad naujų daugiabučių, esančių miesto dalyse, kur išvystyta socialinė infrastruktūra, kainos vidutiniškai 300 Eur/m2 aukštesnės, lyginant su panašaus ploto butais dvibučiuose-keturbučiuose pastatuose priemiesčio rajonuose.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt