Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Neįprastas 215 kv.m. kauniečio namas laukia naujo šeimininko
2014-11-06 Šaltinis: Arūnas Karaliūnas, Bustas.Lrytas.lt

Informacinių technologijų įmonėje dirbantis profesionalus fotografas kaunietis Dainius Jaudegis niekada nesigailėjo, kad su šeima gyvenama name, kuris nepanašus į kitus. Vis tik vyriškis nerimsta – jo galvoje jau jau sukasi mintys apie naują būstą, o prieš dvejus metus iškilusį namą Akademijos miestelyje (Kauno r.) kaunietis parduoda.


Neįprastas 215 kv.m. kauniečio namas laukia naujo šeimininko title=
Nuotr. D.Jaudegio

„Jeigu Dievas mus sukūrė skirtingus, kodėl geri specialistai negalėtų sukurti namą, skirtą konkrečiam žemės sklypui, atitinkantį būtent tos šeimos poreikius ir gyvenimo būdą“, - svarstė D.Jaudegis.

Einant pro šalį nepastebėti šio namo neįmanoma. Norite jį įsigyti? Ieškokite 1,18 mln. litų.

Pirmasis butas – tėvų dovana

D.Jaudegiui buvo vos aštuolika, kai jis įsikraustė į pirmąjį savo butą Žaliakalnio rajone. „Turiu puikius tėvelius, kurie sugebėjo visiems trims vaikams nupirkti po butą, kad nereikėtų labai smarkiai laukti palikimo“, - juokavo kaunietis.

 Keletą metų padirbus, vieno kambario butą pavyko iškeisti į dviejų kambarių būstą, o dar po kelerių metų jis įsigijo erdvų keturių kambarių būstą isskirtinės architektūros name „Sakura“. Į viršų platėjančiame name buvo 73 butai ir visi jie – skirtingi.

 D.Jaudegiui lemtinga tapo pažintis su architektais Gintautu Natkevičium ir Eriku Spūdžiu. Jie visi kartu net 9 mėnesius rengė naujo namo projektą.

 

 

 „Tuo metu vis mąstėm, koks turėtų būti tas svajonių namas“, - ilgą kūrybos procesą prisiminė šeimininkas.

 215 kvadratinių metrų ploto namo projektavimo kaštai galutinėje sąmatoje sudarė ne daugiau kaip 5 procentus. Tai kodėl jų neinvestuoti taip, kad išmintingai būtų išnaudoti likusieji 95 procentai lėšų?

 Statybininkai niekada nesislapstė


Vėliau sekė kitas, taip pat įdomios patirties laikotarpis – pusantrų metų trukusios statybos. „Galbūt man pasisekė, tačiau ir šis procesas neišgąsdino. Suradau garbingus statybų vykdytojus, kurie nevogė, nemelavo, išmano savo darbą ir visada atsako į telefono skambučius“, - pasakojo D.Jaudegis.

 Namo statybos kaštai nuo pradinės sąmatos išaugo tik 6 procentais. Galima drąsiai tvirtinti, kad sąmata buvo sudaryta profesionaliai.

 „Mūsų „kūdikis“ gimė laiku. Žmonai buvau pažadėjęs namą užbaigti 2012-aisiais. Ir išties atvykome gyventi gruodžio 31-ąją, apie 23 valandą. Vos spėjau surinkti dukrai lovytę iki šventinių fejerverkų“, - įkurtuvių džiaugsmus prisiminė D.Jaudegis.

 Džiugina gudrūs sumanymai

Pasak namo šeimininko, svarbiausia užduotis buvo susieti pastatą su konkrečiu žemės sklypu. Galinė jo dalis atsukta į šiaurinę pusę, o priekinė – į pietinę ir nedidelį parką.

 Antrasis namo aukštas tapo savotišku stogu pirmajam. Jis suprojektuotas taip, kad vasarą saulė nešviestų į pirmajame aukšte esančią svetainę.

 „Žiemą saulė pakyla gerokai žemiau, todėl tuo metu spinduliai jau pakliūna į didįjį kambarį“, - aiškino D.Jaudegis.

 Galima pamanyti, kad visas namas yra lenktas, tačiau toks įspūdis – klaidingas. Statant lenktą namą darbai kainuotų brangiau, kiltų sunkumų sustatyti baldus.

 Savotiška namo šerdimi tapo masyvūs metaliniai laiptai į antrąjį aukštą. Jie tartum „atsuka“ namą į kitą pusę.

 

 Antrajame aukšte esantys miegamieji kambariai neturi bendrų sienų, juos skiria bendrojo naudojimo patalpoas. Tokiu būdu gyventojams siekiama suteikti kuo daugiau privatumo.

 Geriau skačiuotų būtiną plotą

Kokios projektavimo ar statybos klaidos išryškėjo gyvenant šiame būste?

 „Klaidų nebūna, būna tik patirtys“, - architekto G.Natkevičiaus pasakytus žodžius citavo D.Jaudegis ir tokiai nuomonei visiškai pritaria.

 Surimtėjęs pašnekovas pridūrė, kad labai rimtai skaičiuotų namo plotą.

 „Labai prabangu turėti 24 kvadratinių metrų ploto miegamąjį su balkonu, tačiau kiekvienas kvadratinis metras kainuoja. Smagu vairuoti „Audi A8“ automobilį, tačiau galbūt užtenka įsigyti „Audi A6?“, - palygino namo pardavėjas.

 Jis neabejoja – naujo namo statybos netrukus prasidės.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bustas.lrytas.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt