Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Nebereiks papildomai investuoti į alternatyvius šilumos gamybos įrengnius
2019-01-23 Šaltinis: KaunoEnergija.lt

Nuo 2019 m. vasario 1 d. naujai statomų ir projektuojamų A++ energinio naudingumo klasės pastatų statytojams nebereikės papildomai investuoti į alternatyvius šilumos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių įrenginius.


Nebereiks papildomai investuoti į alternatyvius šilumos gamybos įrengnius
Nuore. heventech.co.uk

Tai užtikrina 2019 m. vasario 1 dieną įsigaliosiantis atnaujintas Statybos techninis reglamentas „STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“, pagal kurį AB „Kauno energija“ ir kai kurių kitų Lietuvos šilumos tiekimo įmonių centralizuotai tiekiama šiluma pripažįstama didžiąja dalimi pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Naujoji reglamento nuostata aktuali naujų pastatų statytojams ir projektuotojams, statantiems A++ energinio naudingumo klasės pastatus, nes tiek senajame, tiek ir atnaujintame reglamente sakoma, kad naujai statomiems ar projektuojamiems pastatams A++ energinio naudingumo klasė suteikiama jei didžiąją sunaudojamos energijos dalį pastate ar jo dalyje sudarys atsinaujinančių išteklių energija.

Tokią šilumą Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke kaip tik ir tiekia AB „Kauno energija“. Jau nuo 2015 metų bendrovės tiekiama šiluma didžiąja dalimi (apie 80 proc.) yra gaminama iš biokuro, t. y. iš atsinaujinančių energijos išteklių. Naujajame reglamente AB „Kauno energija“ šilumos gamybos ir tiekimo procesas pripažįstamas vienu iš mažiausiai aplinką teršiančių energijos gamybos procesų, o bendrovės tiekiama šiluma pripažįstama atitinkanti naujai statomų ar projektuojamų A++ energinio naudingumo klasės pastatų reikalavimus.

 Tai reiškia, kad naujai statomuose ar projektuojamuose A++ energinio naudingumo klasės pastatuose nebereikės įrengti alternatyvių šilumos gamybos šaltinių, pavyzdžiui, geoterminio šildymo arba saulės energiją naudojančių įrenginių. Pakaks naudoti šilumą iš centralizuoto šilumos tiekimo tinklo.

Taip pat tai reiškia, kad šių pastatų statytojams nebereikės papildomai investuoti į šiuos šilumos gamybos įrenginius, o tokių pastatų projektuotojams nebereikės numatyti papildomų šilumos gamybos įrenginių pastatų projektuose, taip atlaisvinant vietą kitiems galimiems įrenginiams ar patalpoms.

Projektuotojų ir nekilnojamojo turto vystytojų nuomone, tai yra didelis palengvinimas, nes ženkliai sumažėja projektavimo užduočių ir nebereikia skirti pinigų papildomiems šilumos gamybos įrenginiams.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt