Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Nebaigtam statiniui įregistruoti būtina statybos inspektorių pažyma
2014-07-01 Šaltinis: 15min.lt

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos sulaukia daug paklausimų apie galimybes įregistruoti nuosavybės teisę į dar nebaigtą statinį. Tai ypač aktualu tokių statinių statytojams, kai šie nori juos parduoti, dovanoti ar kitaip perleisti. Informacijos apie tai, kiek statinio jau pastatyta, reikalauja ir pinigų statybai paskolinę kreditoriai.


Nebaigtam statiniui įregistruoti būtina statybos inspektorių pažyma
Nuotr. panevezyscity.olx.lt

Norint Nekilnojamojo turto registre įregistruoti nebaigtą statyti (atnaujinti, rekonstruoti) statinį, Registrų centrui reikia pateikti ne tik to statinio kadastro duomenų bylą, bet ir VTPSI pažymą, kad nėra esminių nukrypimų nuo projekto.

Šiai pažymai gauti statytojas turi VTPSI teritoriniam skyriui pateikti prašymą – arba tiesiogiai, arba naudodamasis elektronine informacine sistema „Infostatyba“. Jo formą galima rasti VTPSI tinklalapyje www.vtpsi.lt.

Kai statinio projektas rengtas dviem etapais – techninis projektas ir darbo projektas, pastarąjį reikia pateikti visais atvejais, o techninį – tuomet, jeigu buvo pakeisti jo sprendiniai arba jis nėra įkeltas į „Infostatybą“. Kai statinio projektas rengtas vienu etapu, techninį darbo projektą reikia pateikti, jeigu buvo keisti jo sprendiniai arba jis nėra įkeltas į „Infostatybą“.

Pateikiant prašymą tiesiogiai, kartu turi būti pateikti ir į kompiuterinę laikmeną įrašyti nuskenuoti dokumentai. Pateikiant nuotoliniu būdu – prisijungus prie „Infostatybos“, interneto svetainėje www.planuojustatyti.lt reikia užpildyti atitinkamus lentelių laukus, o nurodytose vietose pridėti privalomus dokumentus.

VTPSI pareigūnas, nustatęs, kad prašyme nurodytas asmuo turi teisę būti statytoju ir pateikė visus reikiamus dokumentus, įregistruoja šį prašymą „Infostatyboje“ ir išsiaiškina, ar nėra kliūčių išduoti pažymą. Ar statomas statinys atitinka esminius projekto sprendinius, gali būti patikrinta ir statybvietėje. Jeigu nustatoma nukrypimų, pažyma neišduodama, o statytojui surašomas savavališkos statybos aktas ir imamasi veiksmų jos padariniams pašalinti. Pažyma neišduodama ir gavus informacijos, kad dėl SLD išdavimo teisėtumo teismas yra priėmęs nagrinėti viešojo administravimo subjektų ar prokuratūros prašymus.

Prašymą pažymai gauti įregistravus „Infostatyboje“, ji išduodama per 10 darbo dienų arba statytojui pateikiamas motyvuotas atsisakymas ją išduoti. Šis atsisakymas pateikiamas raštu, jeigu prašymas buvo gautas tiesiogiai. Jeigu buvo pateiktas nuotoliniu būdu, atsisakymo motyvai paskelbiami „Infostatyboje“. Gauti pažymą galima ir tada, kai SLD galiojimas yra pasibaigęs.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt