Kokie yra pagrindiniai, dažniausiai naudojami stogų apšiltinimo sprendimai?
Geriausias ir patikimiausias sprendimasyra vata. Visų didesniųgyvenamųjų namų, pramoninių pastatų stogams šiltinti naudojamavata. Tik paskutiniu metu kotedžų statytojai taupydami bando „prakišinėti“ putplasčio plokštes.
Tačiau putplastis stogo sluoksnyje, ypač jei stogas skardinis ir dar tamsus, vasarą labai smarkiai įkaista, tuomet putplasčio plokštės deformuojasi ir lūžinėja. Be to, šią medžiagą itin mėgsta graužikai, tad ją stogo sluoksnyje reikėtų kažkaip labai ypatingai izoliuoti. Kai kas naudoja neoporą, kuris yra atsparesnis temperatūrų svyravimams, tačiau itin degus. Tad mano patarimas – naudoti vienos ar kitos rūšies vatą. Jei viskas tvarkingai padaroma, naudojama vata nuo vėjo (vėdinamųjų atitvarų plokštė), paliekami reikalingi vėdinimo tarpeliai – vata nesukrenta, stogo konstrukcijos nedrėksta, nepelija. Vata – tai laiko išbandytas klasikinis variantas.
O kaipgi tiesiog tarp gegnių purškiamos poliuretano putos?
Poliuretano putos turi neblogą šiluminę varžą, jos nebijo saulės kaip putų polistirenas, tačiau tai yra itin degi medžiaga, todėl, mano nuomone, stogui šiltinti jos netinka.
Kaip teisingai reikėtų pakloti stogo sluoksnius, kad stogas būtų šiltas ir atitiktų šiuo metu keliamus aukštus reikalavimus?
Mes rekomenduojame palikti oro tarpą tiek tarp difuzinės plėvelės ir stogo dangos, tiek tarp difuzinės plėvelės ir šiltinamosios medžiagos. Šiltinamojo sluoksnio išorėje rekomenduojame pirmiausia kloti 5 cm storio specialios vatos nuo vėjo sluoksnį(vėdinamųjų atitvarų plokštė). Vatos nuo vėjo yra didesnis tankis ir vėjas jos neprapučia. Šioje vietoje kai kas bando sutaupyti – nenaudoja vatos nuo vėjo ir nepalieka tarp apšiltinimo bei difuzinės plėvelės vėdinimo tarpelio.
Tačiau teko matyti atvejų, kai difuzinė plėvelė nespėja išgarinti visos drėgmės ir ši kaupiasi vatoje. Žiema drėgmė sušąla ir apšiltinimas nebeveikia. Toliau dedami du sluoksniai 10 cm storio paprastos vatos. Iš viso gaunamas 25 cm storio vatos sluoksnis – to visiškai užtenka, kad namo stogas būtų šiltas ir atitiktų A kategorijos energinio efektyvumo reikalavimus. Tiesa, kartais žmonės deda ir 30 cm vatos sluoksnį.
Žurnalas "SUPERNAMAI"