Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Nauja virtuvės tendencija: atvirumas
2016-05-22 Šaltinis: Giedrė Budvytienė, Savaitraštis "Šeimininkė"

„Niekas netelpa“, – šią frazę dažniausiai ištariame, kai bergždžiai bandome į stalčių įgrūsti dar vieną keptuvę, indaujoje po švenčių ir išpardavimų nebeišsitenka puodeliai, o tušti stiklainiai žvangėdami išgriūva lauk vos praveriame spintelę. Išeitis – atviros lentynos ant laisvos sienos. Jas nesunku sumeistrauti patiems, nebus brangu ir užsakyti pas meistrą.


Nauja virtuvės tendencija: atvirumas title=
Nuotr. inspiredhomeideas.com

Lentynos. Interjero dizaineriai pastebi, kad virtuvės tampa vis atviresnės: ne tik nebesislepia už uždarų durų, susilieja su gyvenamosiomis patalpomis, bet ir keičiasi virtuvės baldai. Vis dažniau atsisakoma eilėmis sustatytų uždarų, sterilių spintelių, vietoj jų kabinamos lengvos lentynos, kuriose matyti indai, buitinė technika, įrankiai ir kiti maisto gaminimo reikmenys.

 


Kasdieniai daiktai virsta dekoratyvinėmis detalėmis, nebereikia sukti galvos, kaip papuošti virtuvę.
Tokio dizaino privalumas – virtuvė atrodo didesnė, šviesesnė ir, žinoma, jaukesnė. Atviros lentynos praktiškos: galima išnaudoti tuščius kampus, sienas virš šaldytuvo, plotą tarp darbastalio ir pakabinamų spintelių. Galima išimti atsibodusias ar subraižytas dureles ir atviromis lentynomis paversti spinteles. Originalaus dizaino lentyna gali tapti pagrindiniu interjero elementu.

 

Paįvairinkite produktų pakuotėmis. Iš sandėliuko parsineškite ar iš produktų spintos ištraukite vieną kitą dėžutę ar skardinę, pavyzdžiui, originalią arbatos dėžutę, uogienės puodynėlę, pomidorų ar pupelių skardines. Jie paįvairins indų ekspoziciją.

Atsitiktinės spalvų sąsajos. Ieškokite spalvų derinio tarp daiktų, kuriuos norite išdėlioti lentynose, ir interjero. Tačiau pasikartojantys spalviniai elementai turi atrodyti tarsi atsitiktiniai. Pavyzdžiui, mėlynos spalvos puodelių ornamentai, mėlynos kulinarinių knygų nugarėlės, mėlynas kavos pakelis galbūt derės prie tokios pačios spalvos kilimo, plytelių ar tapetų.

Grupuokite pagal paskirtį. Į lentynas dėkite daiktus rūšiuodami. Netoli vieni nuo kitų turėtų būti daiktai, kurių reikia tam tikram darbui atlikti. Pavyzdžiui, jei apatinėje lentynoje rikiuojate plakiklį, trintuvą ir pan., virš jos sudėkite dubenis, kepimo formas, deserto indus.


Sunkūs daiktai apačioje.
Sunkius daiktus dėkite tik į apatines lentynas. Viršutinėse juos laikyti nesaugu, jei nukristų, gali sužeisti, o prireikus bus sunku nukelti.

 

Neperkraukite ankštos virtuvės. Kai mažai vietos, atviros lentynos padeda sukurti erdvumo įspūdį. Tačiau neperlenkite lazdos, nes virtuvė atrodys užgriozdinta. Geriau nerodyti daug smulkmenų, vengti daugiaspalviškumo.

Kas naudojama kasdien – po ranka. Ypač gerai apgalvokite, ką laikysite apatinėse lentynose. Ten turėtų atsidurti tie indai ir reikmenys, kuriuos naudojate dažniausiai: kavos ir arbatos puodeliai, kasdienės lėkštės ir dubenėliai, vandens ir vyno taurės, prieskoniai, kavos ir arbatos dėžutės.

Dėliokite ne po vieną. Smulkesnius indus, pavyzdžiui, puodelius ar lėkšteles, dubenėlius, dėliokite ne po vieną ar eilėmis, o stirtomis. Po dvi lėkšteles ir puodelius ant jų, mažesnes lėkšteles ant didesnių krūvelės. Samčius ir kitus panašius įrankius sudėkite į vieną indą.

 

Atsižvelkite į darbo zonas. Kasdien naudojamus indus sudėkite į lentyną prie indaplovės. Lentynoje greta viryklės laikykite maistui gaminti reikiamus įrankius, prieskonius. Geriausiai joje laikyti dažnai plaunamus daiktus, nes čia jie greičiau aplimpa riebalais.

Stovai ir lentos. Kita nauja virtuvių interjero tendencija – specialūs stovai, lentos, laikikliai, lentynėlės, ant kurių sudėliojami arba sukabinami indai, puodai, keptuvės, pjaustymo lentelės, trintuvės, samčiai ir begalė kitų smulkmenų. Nėra ko bijoti, kad virtuvė atrodys sujaukta ir neestetiška, tinkamai sukomponuoti šie kasdieniai daiktai taps žaismingais aksesuarais, pagyvins interjerą. Reikėtų laikytis tų pačių taisyklių, kaip ir tvarkant lentynas.

 

Pagražinkite dekoratyvinėmis detalėmis. Jos suteiks jūsų virtuvei asmeniškumo, išskirtinumo. Lentynose gali atsirasti nuotraukų, skulptūrėlių, vazoninių augalų, kitų smulkmenų.

Pasirinkite pagrindines medžiagas. Pernelyg didelė medžiagų įvairovė neatrodys estetiškai. Pasirinkite ne daugiau kaip dvi, pavyzdžiui, medį ir keramiką, metalą ir stiklą ir pan.

 

Birūs produktai – stilinguose indeliuose. Jei atvirose lentynose norite laikyti birius produktus, išberkite juos iš maišelių ir supilkite į indelius ar dėžutes – vienodus arba derančius tarpusavyje.

Technika – tik be laidų. Nelaikykite atvirose lentynose buitinės technikos su laidais. Bus nepatogu ir negražiai atrodys, geriau sudėkite ant darbastalio.

 

www.up.lt

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt