Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Namų šildymo sistemos naudojant energoplėvelę
2010-02-20 Šaltinis: Super namai

Namų šildymo sistemos naudojant energoplėvelę. Senąsias technologijas keičia pranašesnės.  Dabar šilumos mėgėjai turi neblogą alternatyvą įprastiems šildymo būdams. Tai neseniai Lietuvoje pasirodžiusi, tačiau jau palyginti nemažai privačių namų ir butų šeimininkų simpatijas užkariavusi unikali IR šildymo sistema, naudojant energoplėvelę. 


Namų šildymo sistemos naudojant energoplėvelę title=
Nuotr. Perkistatai.lt

Moderni technologija

Pagrindinė naujos technologijos sudedamoji dalis yra energoplėvelė, sukurta nanotechnologijų,  kurios leidžia keisti paprastų medžiagų savybes, pagrindu.

Energoplėvelė yra stora polimerinė plėvelė, kuri spinduliuoja iš savo paviršiaus ilguosius infraraudonuosius spindulius (bangos ilgis 5 – 20 µm).


Spindulių skleidėjas yra anglies pasta, kuriai per vario - sidabro laidininką paduodama 220 V įtampa. Anglies puslaidininkio juostos patalpintos į skaidrią polietileno plėvelę. Anglies šilumos spinduliavimas yra daug didesnis negu kitų analogų, kurie naudojami šildymo sistemose. Tai leidžia pasiekti didesnį efektyvumą atiduodant šilumą ir mažinant elektros sąnaudas.

 

Plačiai pritaikoma

Energoplėvelė gali būti naudojama tiek kaip pagrindinė, tiek kaip papildomašildymo sistema. Tai yra idealus sprendimas įrengiant šildymo sistemas mediniuose (rąstiniuose, karkasiniuose, skydiniuose) namuose, kadangi ją patogu pakloti po medinėmis grindimis, o taip pat ant medinės perdangos. Šiai sistemai įrengti nebūtinas nei betoninis pagrindas, nei išlyginamieji sluoksniai.

Įrengus šildymo sistemą su energoplėvele sodybose, kur nereikalingas pastovus patalpų šildymas, išsprendžiama nemažai problemų. Sistemą palikus veikti minimaliu režimu, patalpose palaikoma teigiama temperatūra, reikalinga vandentiekio ir kitoms sistemoms funkcionuoti. Atvykus apsistoti ilgesniam laikui ir nustačius pageidaujamą temperatūrą, patalpos įšyla per 5 – 10 min.

Taip pat ši šildymo sistema gali būti naudojama biuruose, gamybiniuose objektuose, parduotuvėse bei prekybos centruose, ugdymo, gydymo ir viešojo maitinimo įstaigose, viešbučiuose, pirtyse, baseinuose, žemės ūkio paskirties statiniuose ir t.t. 

 

Universali

Plėvelė ypatinga tuo, kad ja naudojant lengvai galima apšildyti ir horizontalius, ir vertikalius paviršius, taip pat stogus, lubas, interjero de tales. Ja galima apšildyti tik tą vietą, kurioje mėgstate ilsėtis ar dirbti – užtenka nedidelio ploto šilumos spindulius skleidžiančią plėvelę pasidėti po kilimu.

Energoplėvelę galima įrengti po bet kokio tipo grindų danga – plytelėmis, laminatu, parketu, linoleumu, kilimine danga. Tai yra saugiausias medinių ar laminuotų grindų šildymo būdas, nes nėra nė menkiausios galimybės perkaitinti dangą – aukščiausia paviršiaus įkaitimo temperatūra siekia tik 45 °C.

 

Efektyviai šildo ir taupo energiją

Šildymo sistemos energoplėvelės pagrindu pasižymi labai aukštu – 97 % naudingo veikimo koeficientu. Dėl tiesioginio šilumos atidavimo konkrečiai numatytoje vietoje,  nėra šilumos energijos nuostolių ir eksploatacinių išlaidų, susijusių su šilumos gamyba (pvz. katilinėje) ar transportavimu (pvz. šilumos tinklais). Ši šildymo sistema ir jos automatizavimas leidžia sumažinti šilumos sąnaudas, reguliuoti temperatūrą pagal poreikį – didinti ją dieną ir mažinti naktį ar darbo dienomis.

Atjungus tokią šildymo sistemą, temperatūra kurį laiką palaikoma dėl konstrukcijų ir daiktų šilumos akumuliacijos.

 

Greito veikimo šildymo sistema

Kai jau buvo minėta, energoplėvelės pagalba šildomos patalpos įšyla per 5-10 min. Šiuo principu įšildytų grindų ar daiktų paviršių šilumos atidavimas vidutiniškai 5-10 kartų viršija tradicinių šildymo sistemų būdu įšildytų paviršių šilumos atidavimą. Taip pat leidžia žymiai pagerinti komforto būseną pagal drėgnumo komponentą – sudaromas geras patalpos mikroklimatas. Termoreguliatoriaus dėka,  elektros energijos panaudojimas efektyvesnis apie 20 - 30 % . 

Teigiamai veikia sveikatą

Energoplėvelė faktiškai negeneruoja elektromagnetinio lauko ir yra nekenksminga sveikatai. Atvirkščiai, pastovus prasiskverbiančių infraraudonųjų spindulių poveikis šalina daugelį sveikatos problemų: normalizuoja kraujospūdį, svorio pertekliaus problemas, širdies – kraujagyslių ligas, sąnarių uždegimus, peršalimo ligas, odos ligas, virškinimo sutrikimus ir t.t.

Visi šilti objektai skleidžia infraraudonuosius spindulius. Žmogaus organizmas nėra tam išimtis. Jis taip pat skleidžia spindulius, kurių bangos ilgis 6-20 mm. Todėl kiekvienas kūnas, kuris skleidžia tokių pačių ilgių bangas yra priimamas kaip savas ir jas sutraukia. Jos giliai prasiskverbia į organizmą ir suteikia maksimalią šilumą. Dėl šios priežasties yra taikomas net gydymas šildymu. Jis plačiai naudojamas mūsų ir užsienio šalių medicinos įstaigų fizioterapiniuose kabinetuose, ligoninėse, vaikų darželiuose, sanatorijose.

Šildymo sistema su energoplėvele neskleidžia triukšmo, yra ekologiška, sukuria patalpose palankų žmogui mikroklimatą.


Paprastas įrengimas

Įrengti šidymo sistemą naudojant energoplėvelę visai nesudėtinga, o darbas, priklausomai nuo apšildomo ploto, dažnai užtrunka iki 2 val.

Energoplėvelė yra ilgaamžė, o netyčia pažeidus jos paviršių, ji nešildys tik pažeidimo vietoje ir jos nereikės demontuoti. Plėvelei nereikia jokios specialios priežiūros, nes polietileno, kuris yra plėvelės pagrindas, irimo laikas paprastai gerokai viršija pastatų eksploatavimo laiką.

Beje, šią sistemą ne tik lengva sumontuoti, bet nesunku ir perkelti, demontuoti, padidinti jos šildomą plotą.

Termoreguliatoriai gali būti tiek uždedami, tiek įmontuojami. Taip pat yra galimybė pasirinkti programuojamus, kurie leidžia nustatyti ne tik pageidaujamą temperatūrą, bet ir dieną ar net  valandą. Reguliuoti galima ir iš mobilaus telefono, siunčiant SMS žinutes.

Daugiau informacijos:
www.perkistatai.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt