Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Namų interjeras
2011-02-14 Šaltinis: Vaidotas Jakuška, zvakides.lt

Namų interjeras yra labai svarbus. Kiekvieno daikto gamyba prasideda nuo idėjos. Idėja kyla iš poreikio, kasdienio mūsų poreikio kurti jaukią, individualią ir artimą širdžiai aplinką. Turbūt didžiausią laisvę kurti ir realizuoti save suteikia namai, jų interjero kūrimas - baldų ir interjero detalių pasirinkimas. Tik ar dažnai pamąstome, ką mums reiškia aplinka ir namai, kurioje gyvename, kuri nuolat mus supa?


Namų interjeras title=
Nuotr. jaseviciausbaldai.lt

Masinės gamybos produktai - interjero chaosui
Šiandien dominuojanti masinė kultūra, industrinė gamyba baigia išstumti tikrus ir jaukius namus. Plastikas, laminuota medžio drožlių plokštė (MDF), sintetinė grindų danga, plastmasinės apdailos medžiagos – kokius namus iš to sukuriame? Atgrąsiai nederančius, primityviai slegiančius, atsibodusius ir nemielus.

Paprastai standartinį „kataloginį stilių“ kuriantys Vakarų Europos dizaineriai itin retai naudoja natūralias, chemiškai bei technologiškai neapdirbtas medžiagas. Tačiau meniškai vertingiems ir prabangiems vienetiniams projektams jie nedvejodami renkasi tik natūralias, gamtos gyvybingumu ir unikalumu spinduliuojančias medžiagas – medį, akmenį, molį, stiklą.

Natūralus medis populiarėja ir Lietuvoje
Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje, kai originaliems ir vertingiems vienetiniams projektams naudojamos tik natūralios medžiagos - molis, linas, stiklas, medis.

Vis daugiau žmonių įvertina natūralios medienos savybes bei estetinius pranašumus. Vis dažniau dekorui ar interjero detalėms pasitelkiamas ne tik medis, stiklas, molis, linas, bet ir keramika, temperos, tušas. Taip pat Prancūzijoje itin populiari dirbtinio paviršių sendinimo idėja, kompozicinis stalviršių puošybos sprendimas – stiklo „inkrustacija“.

Rinktis tai, kas patinka ir originalu
Baldai, suvenyrai ir kitokie daiktai būste – ne tik interjero detalės. Tai daiktai, formuojantys žmogaus santykį su gyvenamąja aplinka, buitimi. Aktualūs tampa laisvės ir pasirinkimo klausimai: ar aš jaučiuosi laisvas savo namuose, ar aš galiu rinktis tai, kas man patogu, funkcionalu, artima?

Masinė gamyba iš esmės neleidžia rinktis. Daugelyje baldų parduotuvių rasime standartizuotus, kataloginius, nors gana patrauklius, baldų ir interjero dizaino sprendimus. Tačiau, ką daryti žmogui, ieškančiam originalaus baldo ar interjero detalės ir norinčio autentiško, individualaus santykio su aplinka, jį supančia namų erdve?

Originalių interjero detalių galima rasti ir Lietuvoje

Supratę žiojėjančią spragą, Lietuvos gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ne tik kokybei ir gamybos technologijoms, bet taip pat dizaino idėjų bei konstrukcinių sprendimų paieškai. Tačiau stambaus baldų gamintojo produkcija negali pakeisti autentiško rankų darbo. Kuriant jaukius ir artimus namus, neužtenka tik akcento, reikia atsižvelgti į visumą. Namų akcentas atliks savo funkciją tik tada, kai derės visumos, visos namų erdvės kontekste. Derinių galimybės neišsemiamos, reikalaujančios rinktis.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt