Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Namų apšvietimo idėjos
2014-06-12 Šaltinis: Enif.lt

Kartais esame per daug įstrigę stereotipų ir visuomenės normų apsuptyje – galiausiai tai atsispindi net mūsų namų aplinkoje. Visi perkame baldus iš tų pačių parduotuvių, sienas dažome neiššaukiančiomis spalvomis, lovas statome tik tam tikru kampu. Šitaip įsirengiame būstą, kuris beveik niekuo nesiskiria nuo kaimyno. O kur individualumas? Kur saviraiška? Kūrybingumas?


Namų apšvietimo idėjos title=
Nuotr. freshouse.net

Sutinkame, užsakinėti vienetinius baldus ar dažyti sienas raudonai ne kiekvienam prie širdies (ir piniginės), tačiau kaip gi vis dėlto būtų galima įnešti šiek tiek originalumo į savo būstą?

Vienas iš galimų atsakymų – apšvietimas. Paprastai per daug nekreipiame į tai daug dėmesio: kai prireikia, nuvažiuojame į parduotuvę, kur pardavinėjamos įvairios lempos, karnizai ir t.t. Trupučiuką pavaikštome, išsirenkame tarpinį variantą iš to, kas gražu, ir to, kas ganėtinai “normalu”, ir vežamės namo. Tačiau kas būtų, jei apšvietimui skirtume šiek tiek daugiau dėmesio?

 

 

 Savadarbės lempos. Štai kur įdomi mintis! Bet koks daiktas, sukonstruotas savomis rankomis, visuomet reikš šį tą daugiau ir bus artimesnis širdžiai, nei pirktas parduotuvėje. Lempos gaminamos ne taip jau ir sunkiai: tereikia paprastos elektros lemputės (šviesos šaltiniui), žaliavos pačiam karkasui ir kūrybingumo. Tačiau kas gi gali būti ta žaliava? O gi bet kas: ištuštintas „Nutella“ šokoladinio užtepo indelis, seni plastmasiniai buteliai (jei spalvoti – išgausite ir spalvotą šviesą), kartonas (iš jo galima išlankstyti beveik bet ką). Realiai galite panaudoti viską, ką randate namuose.

 

 

 

 

 

 

 


Naktinės lempos. Ne visiems reikalingas prietaisas, tačiau suteikiantis daug jaukumo ir saugumo jausmo. Dažnai šios lempos naudojamos vaikų kambariuose, kad išgąsdintų pabaisas, besislepiančias po lova. Tačiau neretai jos praverčia ir suaugusiųjų kambariuose – naktinis apšvietimas švelnus ir neintensyvus, todėl visuomet praverčia, kai vienam žmogui reikia anksti keltis, o kitam dar norisi pamiegoti.

 Reguliuojamo intensyvumo lempos. Apšvietimas – reliatyvus dalykas. Kartais jo reikia daugiau (pavyzdžiui, skaitant arba mezgant), kartais – mažiau (mėgaujantis romantiška vakariene). O jei tik būtų lempos, kurių šviesos intensyvumą būtų galima reguliuoti pagal poreikį. Bet juk jos yra! Šios lempos turi specialų ratuko formos jungiklį, kurį sukant reguliuojamas lempos skleidžiamas šviesos kiekis.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt