Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Namo priestato projektas įgyvendintas Japonijoje
2013-09-27 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Tai namo priestato projektas, įgyvendintas Kagava, Japonijoje. Namo priestatas yra skirtas kliento dukrai su savo vyru apsigyventi. Įdomi namo ir namo projekto istorija. Pastatas, pastatytas prieš 35 metus, ir norint statyti priestatą, namas išsiplėstų į sodo teritoriją, kurioje augo du, kartu su namo gyventojais užaugę medžiai.


Namo priestato projektas įgyvendintas Japonijoje title=
Nuotr. dezeen.com

Šių medžių pašalinimas buvo vienas iš projekto reikalavimų. Priestato nebūtų įmanoma pastatyti, nenukirtus šių dviejų senolių medžių. Architektas Hironaka Ogava gavo pasiūlymus projektavimui ir mąstė įvairius projekto variantus. Tačiau architektui apsilankius ir susipažinus su namo aplinka, visos projektinės idėjos išsisklaidė kaip rūkas. Du medžiai gana tvirtai stovėjo sode.

 

Prisiminiau Shel Silverstein parašytą istoriją “Dosnus medis”, sakmę apie obelį ir berniuką. Trumpai, vaikystėje berniukas mėgo žaisti po medžiu, laipioti medžio šakomis ir valgyti obuolius. Berniukui tapus paaugliu, norisi pinigų. Medis pasiūlo parduoti obuolius, kuriuos jis sunokino. Sulaukęs pilnametystės, berniukas nori turėti namą, medis pasiūlo savo šakas. Sulaukęs vidutinio amžiaus, berniukas nori laivo. Medis atiduoda savo kamieną, likdamas kelmu. Galiausiai berniukas, tapęs jau kiek palinkusiu vyriškiu, nori tik ramiai pasėdėti ir pailsėti. Medis, likęs tik kelmu, suteikia ir tai. “Ir medis buvo laimingas”.

 

Architektas įdėmiai klausėsi dukros prisiminimų, kaip ji laipiojo šių medžių šakomis, būdama maža. Šie medžiai globojo šeimą trisdešimt penkerius metus. Medžiai užaugo kartu su šeima.

 

Netikėtai šių medžių panaudojimas priestato erdvėse tapo pagrindine namo priestato dizaino idėja. Du medžiai buvo nupjauti, nepažeidžiant jų šakų. Tada medžiai dvi savaites buvo džiovinami. Po to, medžiai buvo pastatyti tose pačiose vietose, kur jie ir augo, ir buvo panaudoti kaip pagrindinės konstrukcinės kolonos svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvės centre.

 

Kad medžiai stovėtų tokiame pačiame aukštyje, kaip ir jie augo sode, pastato grindys buvo papildomai 70 cm. pažemintos. Priestatas tapo žemesniu už pagrindinį namą, tačiau išlaikant 4 metrų aukštį bendroje erdvėje.

 

Kai šis namas bus nugriautas ir klientų palikuonys statys naujus namus, šie du medžiai tikriausiai bus ir toliau, kokia tai forma panaudoti.

 

lenkta siena koridoriuje

namo priestatas, medžiai bendroje erdvėje

medžio šakos laiko lubas

namo priestatas, medis, langų juosta

namo priestatas, du medžiai erdvėje

namo priestatas, medis valgomąjame

namo priestatas, šviestuvas kabo ant šakos

namo priestatas, medžiai erdvėje, lubose stoglangių juosta

namo priestatas, medžių kamienai bendroje erdvėje

baltas namo fasadas

pastogė, įėjimas į namą

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt