Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Namai iš dujų silikato ir keramzito blokelių
2011-02-04 Šaltinis: slatesa.lt

Namai iš dujų silikato blokelių gražūs, labai patvarūs, ilgaamžiai ir seismiškai stabilūs. Pasižymi atsparumu ugniai ir gera garso izoliacija. Na, o viena viena populiariausių medžiagų mažaaukščių namų statybai yra keramzito blokeliai. Jie labai tinka lietuviškam klimatui, nes tai kapitali ir ekologiška konstruktyvi medžiaga.


Namai iš dujų silikato ir keramzito blokelių title=
Nuotr. presteja.lt

Namai iš dujų silikato blokelių
Tokių namų statyba yra ekonomiškai naudinga: namai iš dujų silikato blokelių kainuos kur kas pigiau nei namai iš plytų, tačiau jie tarnaus taip pat ilgai.


Naudojant įvairias sudėtingas formas ir dizaino elementus, iš dujų silikato blokelių galima pastatyti įvairių architektūrinių stilių namus. Dažnai jų išorę papildomai apmūrija plytomis, tinkuoja ar naudoja kitas išorės apdailos medžiagas. Akytas betonas yra porėta medžiaga. Jis labai patvarus ir yra nuostabi šilumos izoliacija. Taigi, betonas turi ir akmens, ir medžio savybių. Sienos iš tokių blokelių ne tik gerai išlaiko šilumą, bet ir nepraleidžia triukšmo. Akytas betonas yra lengvesnis už įprastąjį, todėl statant pastatą iš tokių silikato blokelių nereikalingi sunkūs ir gremėzdiški pamatai.

Deja, ši medžiaga negali išlaikyti  gelžbetonio perdengimų, todėl  naudojant gelžbetonio perdangas  būtina namą apjuosti papildomu  betoniniu „diržu“ arba naudoti  medžio perdangas. Tokia  metodika pasitelkiama užmiesčio  mažaaukštėms statyboms. Akytas betonas yra paprastai ir lengvai  apdailinama medžiaga, todėl iš jo galima išgauti įvairias sudėtingas konstrukcijas (arkas ir pan.), konstruoti blokus įvairiais variantais – kitaip tariant, namų statyba iš dujų silikato blokelių suteikia galimybę planuoti bet kokio tipo ir konfigūracijos pastatą.

Lengvas akytasis betonas skirstomas į du tipus: putų polistireno betoną ir dujų silikato betoną. Putų polistireno betonas gaunamas sustingus cemento, smėlio, vandens ir putų polistireno skiediniui. Visiškai skiediniui išdžiūvus susiformuoja poros – prisipildę oro koriai. Paprastai putų polistireno betoninis pastatas statomas iškart statybvietėje naudojant specialią įrangą.

 

Namai iš dujų silikato blokelių statomi greitai, lengvai ir ekonomiškai: paruošti blokeliai sujungiami cemento ar klijų skiediniu, todėl gaunama patikima ir tvirta surenkamoji konstrukcija, savo patvarumu nenusileidžianti monolitinei. Namų iš dujų silikato blokelių apdailai naudojamas tinkavimas, įvairus dažymas ir apmūrijimas plytomis. Šiuolaikinės namų statybos iš betono yra pats populiariausias užmiesčio statybų variantas.

 

Dujų silikato blokeliai neriboja jokių namo planavimo ir pastato konstrukcijos galimybių. Iš dujų silikato blokelių galima pastatyti gražų ir tvirtą namą, kuris stovės labai ilgai.

Namai iš ir keramzito blokelių
Paprastai iš keramzito blokelių statomos namų sienos, tačiau juos galima naudoti ir kitoms konstrukcijoms – pamatams ir perdangoms. Keramzito, kaip ir dujų silikato, blokeliams būdinga didelė šilumos inercija. Tai reiškia, kad keramzito blokelių sienos lėčiau įšyla, bet ilgiau išsaugo šilumą. Namams, kuriuose gyvenama ištisus metus, taip pat ir per šildymo sezoną, ši savybė labai svarbi, todėl daugelis statydami namus šeimai kapitalinėms konstrukcijoms renkasi šią medžiagą.

Nors keramzito blokeliai turi geras šilumos izoliacijos savybes, išorės sienos paprastai apšiltinamos specialiomis šilumos izoliacinėmis medžiagomis, kad netektų mūryti labai storų sienų. Šilumos ir garso izoliavimo konstrukcijose blokelius rekomenduojama nors iš vienos pusės nutinkuoti arba nudažyti (neparuoštų blokelių izoliacinės savybės kur kas prastesnės). Pamatų blokai atsparesni šalčiui, jei jie nebūna apsemti vandens.

Keramzito blokeliai tinka pačių įvairiausių architektūrinių sumanymų įgyvendinimui – su apdaila, ar be jos. Šie blokeliai tikslesnės formos ir dydžio, todėl jų paviršių galima palikti ir be dekoratyvios apdailos. Keramzito blokelius galima pjaustyti, gręžti, glaistyti, tinkuoti, dažyti.

Keramzito blokelių siena turi geras priešgaisrines savybes. Didelė sienos dalis išsaugo savo savybes net gaisro metu, todėl ją lengva atnaujinti.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt