Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Moduliniai namai: kas tai yra, kiek trunka statyba ir kiek kainuoja?
2022-05-17 Šaltinis: Technologijos.lt

Tikriausiai susidūrėte su terminu „modulinis namas“. Sparčiai besikeičiančioje būsto rinkoje ir įsigalėjus naujoms technologijoms, tokioms kaip 3D spausdinimas, būsimi namų savininkai permąsto, kas apibrėžia namus, o statybininkai lanksčiai keičia požiūrį į namų statybą. Viena iš tokių technologijų yra moduliniai namai.


Moduliniai namai: kas tai yra, kiek trunka statyba ir kiek kainuoja? title=
Nuotr. pixabay.com

Kas yra modulinis namas?


Moduliniai namai nėra mobilieji namai ar poilsio transporto priemonės. Trumpai tariant, modulinis namas yra namas, susidedantis iš sekcijų arba modulių, kurie daugiausia yra pagaminti ne statybos vietoje, o tada pristatomi į ir baigiami montuoti planuojamoje namo vietoje.

 

Kuo skiriasi moduliniai namai ir surenkamieji namai?


Sąvoka „surenkamasis“ yra visuotinai vartojama apibūdinti pastatą, pastatytą iš sekcijų, kurios buvo pagamintos ne statybų vietoje. Daugeliu atvejų moduliniai namai taip pat laikomi surenkamaisiais, nes dauguma segmentų yra pagaminti ne vietoje.

 

Kaip statomi moduliniai namai?


Daugelyje modulinių namų bendrovių yra inžinerijos skyriai, kurie projektuoja namus kompiuterių programų pagalba (angl. Computer-Aided Design). Moduliniai namai nuo pat pradžių yra pagaminami gamyklos patalpose. Tačiau tai nėra konvejerinė gamyba. Statybininkai, naudodami šį modulinį statybos modelį, gali greitai sukurti specialius namus pagal individualius kliento užsakymus. Užbaigus modulius, jie gabenami į naują vietą, kur statybininkai juos surenka ir atlieka apdailą.

 

Pixabay/Modulinis namas

Ar moduliniai namai gali turėti rūsį?


Taip, gali. Rūsio pastatymas moduliniuose namuose yra labai paplitęs ir dažniausiai naudojamas įvairiais būdais. Kai kurie moduliniai namai pastatyti virš jau esamų rūsių perstatant seną namą.

 

Kaip greitai moduliniai namai yra pastatomi?


Vienas iš pirmųjų klausimų apie modulinį namą yra toks, kaip greitai procesas gali būti baigtas. Palyginti su kai kuriais kitais įprastais namų statybos būdais, modulinius namus galima baigti maždaug 50 proc. greičiau. Namo statyba naudojant tradicines statybų technologijas gali užtrukti metus, o modulinius namus vietoje bus galima baigti per kelias savaites. Nereikia jaudintis dėl nenuspėjamų orų ar kitų problemų, kurios gali sulėtinti statybas, tai yra vieni iš greičiausiai pastatytų namų, kuriuos galite turėti. Statant jau pagamintą modulinį namą iš modulių yra pašalinama 80 proc. statybų darbų, lyginant su tradicinių namų statyba.

Ar moduliniai namai yra ekologiški?


Dėl supaprastinto proceso, naudojamo moduliniams namams kurti, statybininkai gali užtikrinti, kad jūsų namuose naudojamos medžiagos yra ekologiškai saugios ir tvarios. Statybos vietoje modulinis procesas leidžia tinkamai tvarkyti statybines atliekas.

Dėl projektavimo ir statybos proceso pritaikomumo gamintojams lengva įsigyti ekologiškų ir tvarių medžiagų. Moduliniai namai taip pat gali būti suprojektuoti taip, kad jų poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis.

 

Ar moduliniai namai yra lengvai pritaikomi pagal poreikius?


Kai kurios modulinės statybos įmonės visame pasaulyje specializuojasi tam, kad klientai galėtų kurti daugiafunkcinius namus. Neperžengdami ribų, modulinių namų savininkai gali pastatyti viską, ko tik pageidauja, kurdami namus, kurie gali būti biurai, darbo vietos, muzikos studijos, klasės ir net mokyklos.

Kiek kainuoja moduliniai namai?


Modulinis namų finansavimas yra lengvesnis ir pigesnis nei tradiciniai namai. Moduliniai namai yra ekonomiški ir greitai pastatomi. Paprastai modulinio namo vidutinė kaina bus 15 proc. mažesnė nei panašaus dydžio namo, kuris pastatytas naudojant tradicinius metodus.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt