Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Moduliniai mikro namai – praktiškiems žmonėms
2015-06-27 Šaltinis: Apie.blog.com

Didžioji dalis ieškančių nuosavo būsto gyventojų svajoja apie nedidelį, kompaktišką, tačiau tuo pačiu ir jaukų, ekonomišką gyvenamo namo variantą. Vis labiau populiarėja moduliniai mikro namai. Moduliniuose namuose standartiškai yra įrengiami 3-5 kambariai, statomi vieno arba dviejų aukštų, priklausomai nuo užsakovo pageidavimų.


Moduliniai mikro namai – praktiškiems žmonėms title=
Nuotr. archiexpo.com

Tikriausiai nevienam teko girdėti, regis, pačių netikėčiausių architektūrinių sprendimų, kai daugybė plieninių dėžių tampa statomo objekto plytomis arba nebenaudojamos naftos platformos paverčiamos prabangiais viešbučiais. Tokie projektai tampa vis populiaresnis, nes pastatai yra nesudėtingai surenkami, galimi netikėti architektūriniai niuansai, o rezultatas neretai nustebina originalumu, jaukumu bei savitu stiliumi.

Prisimenant minėtas naftos platformas viešbučio statybai – tai puikus ekologiškumo pavyzdys architektams, kai atitarnavusios platformos ne sprogdinamos (nereikia išžudyti galybės vandens gyvūnijos ir pakenkti augalijai) ar kitu būdu demontuojamos, jos paprasčiausiai virsta modulinių pastatų pagrindiniais „vinimis“. Tokiu būdu formuojamos naujos, save išlaikančios dirbtinės, tačiau svarbiausia, ekologiškos, salos, kai vandenynuose „kyla“ nauji viešbučių komplektai. Keista, tačiau pritrūkus vietos Žemėje, architektai pradeda naudoti ir vandenyno galybes.

 Kodėl gi ne? Jei vandens lygis kasmet kyla, galbūt verta pasidomėti apie galimybės būstus, ne tik viešbučius, egzotikos ištroškusiems keliautojams, statytis ant vandens?

Panašiai architektai formuoja ir šiuolaikinius modulinius namus. Žmonės svajoja apie savo nedidelį namelį. Šiuolaikiniam Žemės gyventojui poreikiai nuosavam būstui mažėja, nes jie pastebi, kad ne tiek ir daug laiko praleidžia namuose. Neretai daugiau nei pusė paros laiko praleidžiama darbe bei kelionės metu į ar iš jo, savaitgalius stengiamasi praleisti užmiestyje, aplankyti svečius ir draugus, o vasaros atostogų metu taip pat norima ištrūkti iš namų, pakeisti aplinką ir gyvenamą vietą nors savaitei, dviem, o gal ir ilgiau. Dėl šių priežasčių moduliniai namai ima populiarėti visame pasaulyje bei Lietuvoje.

 Modulinių namų statyba pasižymi pilnai įrengta, dažniausiai stačiakampio formos namo detale, kuri telpa automobilio platformoje. Iš kelių nuo 20 iki 50 kv. m modulių galima sunerti kelių kambarių ar net kelių aukštų nedidelį namą visai šeimai. Moduliniai mikro namai pasižymi nedideliu plotu, dažniausiai statomi iki 150 kv.m, tačiau architektai turi pakankamai erdvės pritaikyti šiuolaikinius architektūrinius sprendimus, taupant gyvenamąją erdvę.

Taigi modulinius namus renkasi praktiški žmonės ir tie, kurie nėra pasiryžę namo statybos laukti metus ar netgi ilgiau. Visai realu modulinį namą pasistatyti net per mėnesį, nes beveik viskas padaroma gamykloje, tokiu būdu sumažėja galimų klaidų potencialas, darbuotojams nereikia taikytis prie nepalankių oro sąlygų. Užsakovui nereikia rūpintis statybinėmis medžiagomis, darbuotojų paieška ar jų priežiūra. Tradiciškai modulinių namų nesirenka tie, kurie nori išskirtinio būsto.

Juos surenkant yra atsižvelgiama į funkcionalumą ir patogų erdvių išdėstymą. Praktiškiems žmonėms visada yra siūlomi moduliniai namai. Jau įsigiję modulinį namą gyventojai džiaugiasi, atlikta greita statyba, nekyla papildomų rūpesčių įsirengiant savo būstą. Dar vienas gyventojų įvardintas didelis privalumas – mažos eksploatavimo išlaidos.

 Architektai spėjo įvertinti didelį modulinio namo privalumą, kad modulius galima kaitalioti. Tad atsiradus poreikiui sumažinti ar padidinti namo erdves, po kurio laiko galima vieną modulį pakeisti kitu, ar pridėti papildomą. Taigi darbų pradžioje architektams tenka pasukti galvas, kaip pritaikyti nestandartinius erdvių išsprendimo variantus tradicinėse stačiakampėse patalpose. Architektai trina rankas, nes gali improvizuoti, kaip tik panorėję, kad būstas būtų išskirtinis. Kadangi modulinių namų gyvenamas plotas nėra didelis, galima išnaudoti stogo apželdinimo galimybes, suprojektuoti saugų aplinkai namą – išnaudoti saulės energiją, įrengti geoterminį šildymą ar nepamiršti įrengti namuose židinio, kuris galės atlikti ne tik estetinę funkciją, tačiau puikiai šildys žiemos metu.

 Nereikia pamiršti, kad galima puikiai pritaikyti medieną ir jos gaminius moduliniuose namuose. Tai – jaukumo suteikiantys mediniai baldai, durys. Norint sutaupyti vietos ir išvengiant gremėzdiškų baldų – žmonės labai mielai renkasi talpias medines lentynas, kurios gali puikiai sujungti arba atskirti pageidaujamas erdves. Medinės pertvaros, laiptai į antresolėse įrengtą miegamąjį arba darbo kambarį – puiki išeitis ieškant nestandartinių sprendimų ir norint sukurti komfortą naujame būste.

 Panašu, kad moduliniai mikro namai turi potencialą populiarėti ir ateityje dėl savo nedidelės kainos, kokybės ir greitos statybos, tad architektams belieka sukti galvas, kaip kuo racionaliau iš standartinės “degtukų dėžutės” formos būsto “išspausti” kuo daugiau netradicinių sprendimų ir taip nustebinti užsakovą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt