Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Moderni klasika – dinamiškiems, bet trokštantiems išliekamosios vertės
2018-09-20 Šaltinis: MagresBaldai.lt

Iš senovės graikų ir romėnų kultūrų kilęs klasikinis interjero stilius savų gerbėjų turi ir šiandien. Tačiau kasmet jis šiek tiek kinta, atspindėdamas ir bendrąsias interjero tendencijas. Iš tokios kaitos pamažu susiformavo modernios klasikos atšaka, kuria šiandien pasižymi ir lietuviški baldai. Ką vertėtų žinoti apie šį interjero stilių ir kodėl jam vertėtų skirti daugiau dėmesio?


Moderni klasika – dinamiškiems, bet trokštantiems išliekamosios vertės title=

Nuo jaukios spalvinės paletės iki praktiškai pritaikomų baldų

Labai svarbus modernios klasikos akcentas, kurį pirmiausia linkę išskirti interjero dizaineriai – tai lengvumas. Grynai klasikiniai baldai yra masyvūs, sunkūs, sudėtingai pritaikomi mažesnėse patalpose. Su modernia klasika viskas atvirkščiai, tokius baldus lengva įkomponuoti tiek mažesnėse, tiek erdvesnėse patalpose. Šis stilius išsiskiria šviesia, labai subtilia natūralių spalvų palete, kuri neapkrauna patalpų, suteikia joms daugiau lengvumo. Interjere dažniausiai vyrauja balta, pilka, kreminė, rusva spalva. Įvairovės dėlei, akcentams pasitelkiamos ryškesnės, tačiau visgi saikingai nuslopintos spalvos. Dažniausiai tai – žalia, rausva, persikinė, melsva.

Moderniai, šiuolaikinei klasikai priskiriami lietuviški baldai taip pat yra lengvesni, praktiškesni, technologiškai pažangesni nei ankstesnieji klasikiniai. Daugiausiai dėmesio modernioje klasikoje skiriama detalėms ir ryškesniems akcentams. Tokie klasikiniai elementai kaip švelnios formos ir užapvalinti baldų kampai padeda sukurti klasikinio stiliaus įspūdį, o išryškintos baldų kojelės, spintelių rankenėlės – modernumo. Tokiu būdu klasikinis stilius įgauna šiuolaikiškumo. Vis dėlto, besidomintieji modernia klasika daugiau dėmesio skiria ne dekoracijoms, o baldų praktiniam pritaikymui. Būtent dėl šios priežasties tokie baldai lengviau įkomponuojami, atsiranda galimybė dažniau keisti interjerą, jį atnaujinti, taip išryškinant dinamišką šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą.

Šiuolaikiškas interjeras su baldais, turinčiais savo vertę

Klasikiniai lietuviški baldai dažniausiai domina tuos žmones, kurie namuose nori ne tik stilingo dizaino, bet ir kažko, kas padėtų atspindėti vertybes, turėtų išliekamąją vertę net praėjus eilei metų. Tokiems žmonėms baldai yra gerokai daugiau nei sėdėti skirti interjero elementai. Juos naudodami jie suteikia namams savitumo, individualumo. Net ir itin sparčiai kintant šiuolaikinėms tendencijoms, tokie baldai išlieka vertingi, o suderinus šiuolaikišką lengvumą ir klasikines formas, sukuriamas modernus, puošnus gyvenamosios erdvės dizainas.

Interjero dizaineriai taip pat linkę akcentuoti, kad toli modernių šiuolaikinei klasikai priskiriamų baldų dairytis nereikia – jų rasti galima ir mūsų šalyje. Lietuviški baldai pamažu susilaukia vis daugiau dėmesio ir puošia vis daugiau šiuolaikinės klasikos gerbėjų namų. Nemažai Lietuvoje dirbančių baldų gamintojų ypatingai daug dėmesio skiria būtent baldų kokybei ir išliekamajai vertei išryškinti. Tai skatina ir pačius lietuvius įvertinti tokius aspektus kaip produkcijos ilgaamžiškumas, patvarumas.

Keli patarimai kuriantiems baldų kompozicijas

Interjero kūrimui naudojant šiuolaikinės klasikos stiliaus baldus, derėtų žinoti kelias esmines jų derinimo tarpusavyje taisykles. Jomis remiantis ne tik lengviau kurti interjerą, bet ir po kurio laiko jį atnaujinti. Štai keli aspektai, į kuriuos vertėtų atsižvelgti:

Išlaikykite vientisą paletę. Kiekviena interjere panaudota spalva privalo atsikartoti, kitaip aplinka atrodys netvarkinga, neišbaigta. Be to, pernelyg chaotiškas spalvų maišymas gali erzinti. Geriausia rinktis kelias panašias spalvas ir vieną, skirtą sukurti akcentui.

Naudokite daugiau natūralių medžiagų. Pavyzdžiui, stiklą derinkite su mediena. Lietuviški baldai dažnai išsiskiria būtent jaukiomis medinėmis dekoracijomis, ranktūriais, kojelėmis. Natūralios, tačiau tvarios medžiagos, derinamos tarpusavyje, sujungia modernumą ir klasiką, tad šių elementų interjere gali būti ir daugiau. Svarbiausia – išlaikyti vientisumą, todėl vertėtų rinktis panašius medienos atspalvius.

Nebijokite įkomponuoti ornamentais ir kitokiais raštais puoštų elementų. Tai gali būti sieninės plytelės, tapetai, užuolaidos, baldų apmušalai ar raštais dekoruoti kilimai. Tokie akcentai interjerui suteikia daugiau išraiškingumo ir dramatiškumo, neleidžia aplinkai kelti nuobodulio, išryškina dinamiką.

Moderni klasika – tai jaukus, šiuolaikiškas ir savitu charakteriu išsiskiriantis interjero stilius, ne tik suteikiantis namams daugiau individualumo, bet ir padedantis sukurti papildomą, išliekamąją vertę. Lengvesnės komponavimo interjere ypatybės, švelnios spalvos ir lengvumas – tai, ko dažnai ieško dinamiškos asmenybės, siekiančios ne tik išsiskirti, bet ir džiaugtis ilgaamžiu, nesenstančiu, tačiau lengvai koreguojamu namų interjeru.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt