Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Mineralinės vatos rūšys ir savybės
2011-02-09 Šaltinis: kaipdaryti.lt

Mineralinės vatos rūšys ir savybės. Mineralinė vata sulaiko šilumą ne blogiau už avies vilną, todėl ji šiandien naudojama statybose kaip pastatų šilumos izoliacija. Kokios yra mineralinės vatos rūšys?


Mineralinės vatos rūšys ir savybės title=
Nuotr. archithings.com

Mineralinė vata būna įvairių tankių plokštėmis (lakštais), rulonais ar net granulėmis. Gaminiai iš mineralinės vatos išsiskiria geromis šilumos izoliacinėmis ir akustinėmis savybėmis, atsparūs ugniai. Naudojama sienų, palėpių, plokščių, stogų ir perdangų apšiltinimui. Taip pat lubų ir sienų garso izoliacijai ir kambarių pertvaroms. Yra dvi mineralinės vatos rūšys. Gaminiai šilumos izoliacijai daromi iš dviejų medžiagų: stiklo ir akmens.

 

 

 

 

Stiklas
Gaunamas produktas vadinasi stiklo vata, kuri suformuojama kvarcinio smėlio ir stiklo lydimo procese arba iš stiklo dūženų išpučiant stiklą plonais siūlais. Įprasta, kad stiklo vata yra šviesiai gelsvos spalvos, tačiau šiandien gaminama stiklo vata būna ir kitokios spalvos. Plaušai stiklo vatoje orientuoti horizontaliai - struktūra nevienoda visomis kryptimis. Tai nulemia jos elastingumą, sugebėjimą atlaikyti apkrovas, atgauti savo ankstesnę formą.


Akmuo

Gaunamas produktaas vadinasi akmens vata. Gaminimas vyksta analogiškai stiklo vatai, tik žaliavia yra kalnų kilmės. Ji būna skirtingų atspalvių - nuo gelsvos iki žalios. Abi rūšys mineralinės vatos beveik nesiskira savo savybėmis ir laikomos vienomis iš geriausių šiltinimo medžiagų. Esminiai skirtumai tokie, kad stiklo vata lengvesnė ir elastingesnė, o akmens vata - atsparesnė ugniai.

 

 

Šilumos izoliacija
Mineralinė vata apriboja šilumos srautus, dėl to vata yra šilumos izoliatorius, kuris žiemą apsaugo namą nuo šilumos praradimo, o vasarą neleidžia namui įšilti. Apie medžiagos izoliacines savybes nusako šilumos pralaidumo koeficientas - kuo mažėsnė jo reikšmė, tuo geriau medžiaga saugo šilumą. Geriausi produktai iš mineralinės vatos turi ne didesnį šilumos pralaidumo koeficientą kaip 0,032 W/mk, nors Lietuvoje labiausiai paplitusios medžiagos, kurių koeficientas yra nuo 0,035 iki 0,040.


Projektuotojai žinodami dydį lembda, gali paskaičiuoti šilumos perdavimo koeficientą k (W/m2K), kuris nurodo apie termoizoliacijos lygį konstrukcijoje (pavyzdžiui, siena arba stogas). Kuo didesnis šitas koeficientas, tuo mažesnės šilumos izoliacinės konstrukcijos savybės. Šilumos izoliacinį lygį galima vertinti ir pagal terminį pasipriešinimą arba šilumos perdavimo varžą R (dydis atvirkščias k). Kuo aukštesnis šis dydis, tuo geresnė šilumos izoliacija. R skaičiuojama pagal formulę: R = d/lembda, kur d - storis produkto (metrais).


Garso izoliacija

Mineralinė vata labai gerai sugeria garsus, dėka to šiltinimo medžiagos iš mineralinio audinio vienu metu atlieka dvi funkcijas - garso izoliatoriaus ir neleidžia plisti triukšmui per izoliuojamas sienas ir perdengimus. Parametras nurodantis garso izoliaciją yra garso slopinimo koeficientas. Jeigu jo dydis lygu 0, tai reiškia, kad medžiaga pilnai atspindi garso bangas, o dydis 1 parodo, kad medžiaga pilnai jas sugeria. Apie mineralinės vatos gaminio garso izoliacines savybes informuoja dydis Aw, kuris pateikiamas ant pakuotės. Jeigu pateikiamas skaičius 1, tai galite būti užtikrintas, kad radote medžiagą su gera garso izoliacija. Bet atminkite, kad šiltinimo medžiaga yra tik viena iš dalių visos garso izoliacijos sistemos.


Atsparumas degimui
Mineralinė vata nedegi medžiaga, kuri įkaitusi neišskiria toksinų. Kadangi ugnis mineralinei vatai nepavojinga, ji naudojama kaip priešgaisrinė izoliacija. Mineralinis audinys charakterizuojamas aukščiausia A1 ir A2 nedegumo klasėmis pagal septinbalę euroskalę, kur A1 ura aukščiausias rodmuo, o pats žemiausias yra F. Gaisro metu vata beveik neišskiria dūmų, dėl ko turi aukščiausią rodiklį S1. Liepsnos paveikta mineralinė vata neišteka, apie tai informuoja simbolis d0.


Garų pralaidumas
Mineralinės vatos gaminiai charakterizuojami kaip aukšto garo pralaidumo lygio, t.y. apie 0,48 g/mPa. Garas praeina per vatą, bet joje neužsilaiko. Tačiau turi būti galimybė garui išeiti į išorę, kad nesikauptų vatos viduje, nes šlapia vata turi daug didesnes šilumos laidumo savybes, t.y. praranda savo šilumos izoliacines savybes.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt