Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Miegamojo kambario įrengimas
2010-07-12 Šaltinis: Baldai2.lt

Miegamajame mes praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo. Čia ne tik miegame – galime gerti rytinę kavą, skaityti laikraščius, o vakarais knygas ir planuoti kitos dienos darbus, šnekėtis ir spoksoti į televizorių. Todėl miegamasis vienodai turi būti patogus, funkcionalus, jaukus ir malonios aplinkos. Šiame straipsnyje patarimai ne tik apie tai kaip tinkamai įrengti miegamąjį bet ir apie tai kurioje jūsų namo vietoje jis turėtų būti įrengtas.


Miegamojo kambario įrengimas title=
Nuotr. Baldai2.lt

1) Kokių patalpų neturi būti šalia miegamojo ? Kodėl ?
Patalpos aplink miegamąjį taip pat labai gera tema. Dažnai pasitaiko, kad perstatyti patalpų jau nebeįmanoma, tada tenka ieškoti kompromisų. Esminės taisyklės čia yra tokios: durų plotis neturėtu būti mažesnis nei 80 cm, be to išėjus iš miegamojo neturėtume patekti į siaurą koridorių, miegamojo dydis dviems žmonėms neturėtų būti mažesnis nei 12 m2 ir neviršyti 50 m2 . Iš miegamojo gali būti durys į balkoną, terasą, rūbinę, vonią (su svarbia sąlyga, kad atidarius duris iš lovos nesimatys vonia). Miegamojo kambario sienos neturėtų sietis su virtuvės, kito kambario, kuriame prie šios sienos yra elektros įrenginiai ar nutekamieji vandenys.Tai ypač svarbu galvagalio sienai.

2) Koks apšvietimas miegamajame tinkamiausias ?
Apšvietimas miegamajame tikrai neturėtų akinti ir nebūti centriniu, tai yra nebūti centrinėje patalpos dalyje, nesvarbu ar kalbame apie lubas ar grindis. Geriausiai, kai šviesa šviečia į sieną ar lubas, ar grindis ir tik atspindys nuo jau apšviesto paviršiaus sudaro miegamojo apšvietimą. Tikrai galima nebijoti naudoti dieninio apšvietimo lempas, tik įvertinant vieną svarbią sąlygą - kad jos "nemirgės". Halogeninį ar taškinį apšvietimą naudokite labai saikingai. Kaip ir minėjau, taškinis apšvietimas neturi akinti.

3) Kokie patarimai dėl sienų spalvos?
Sienų spalvos. Kai prieiname prie šio klausimo visi tikisi, gal čia bus kas nors universalaus, bet deja. Visi, kurie sako, kad kurios nors spalvos negali būti miegamajame - meluoja. Įš patirties galiu pasakyti, kad teko turėti tokią aibę sprendimų, kad jei juos išvardinčiau pamanytumėt, kad šneku nesąmones... Bet ar matėte kada du tuos pačius namus namus, vienodoje vietoje su vienodais gyventojais? Sunku rasti identišką atvejį. Pirmiausia rinkdamas spalvą žiūriu į kurią pasaulio šalį žvelgia langai. Tarkime tai grynai pietų pusė - dažnas atvejis - tada renkami šalti sienų atspalviai. Jei šiaurinė pusė - atvirkščiai, renkami šalti tonai. Tai yra pati pati pradžia. Kitas svarbus faktorius - įėjimas į miegamąjį. Tarkime langai žvelgia į šiaurę ir įeidami į patalpą mes matome langą - tada renkame iš šiltų spalvų šviesesnę. 3 svarbus dalykas - kas yra šeimininkas, kuriam tipui pagal rytietišką charakterių skirstymą jį galime priskirti. Jei nagrinėjamu šiaurinių langų atveju šeimininkas yra "metalas" (griežtas, mėgstantis taisykles, riziką, greitį...) tai šalia šviesios šiltos langų sienos derinsime tamsiai žalsvą kitų sienų atspalvį.

4) Kaip išsirinkti ir kur pastatyti lovą?
Taip, labai svarbu yra lovos vieta. Mano praktikoje yra pasitaikę labai kuriozinių lovos padėčių. Kaip ir minėjau, lovos vietos padėtį diktuoja vadinamos universaliosios taisyklės. Todėl negaliu pasakyti, kad galvagalis turi būti į rytus ar į šiaurę... jei taip teigčiau, tai paprasčiausiai meluočiau. Tai ką galiu ir tiks beveik visiems - jog erdvės iš lovos išlipti turi būti kiek įmanoma daugiau ir virš lovos neturėtų būti jokių sunkių pakabintų daiktų (pvz. kaip dideli paveikslai, lentynos ar šviestuvai. Paveikslai pageidautina lengvais rėmais ir padalinti į triptiką).

5) Kaip miegamojo baldus reikia sustatyti?

Daiktų sustatymas miegamajame priklauso nuo viso faktorių komplekso ir nėra universalaus sprendimo - yra universalios bazinės taisyklės. Iš pirmo žvilgsnio tos universalios taisyklės labai paprastos, bet teisingam sprendimui priimti reikalinga nemaža patirtis jas taikant konkrečioms vietoms, įvertinant visas išimtis, kurias vietovė sukuria. Tai, kas bus idealu vienai asmenybei - gali kenkti kito charakterio, kitų savybių žmogui. Daugelis populiariųjų knygų autorių tai pamiršta ir bando sukurti taisykles, kurios tinka visiems ir deja, tada jos neneša tikros naudos niekam. Iš to gimsta daug mitų ir prietarų, kurie yra teisingi tik tais atvejais, kai jūs esate to mito herojus. Aišku, kai kurios supaprastintos taisyklės tinka pačiai didžiajai daugumai - pavyzdys - televizorius ar kitos informavimo ir elektros priemonės miegamajame. Negaliu pasakyti, kad jų negalima dėti į miegamajį, bet daugumai žmonių to daryti nerekomenduočiau.

6) Kokie baldai gali ir turi stovėti miegamajame?
Geriausia, kad miegamajame stovėtų ar būtų kuo mažiau baldų. Baldai neturėtų viršyti ten gyvenančių žmonių ūgio. Jei reikalinga spinta - geriau ją daryti susiliejančią su siena ar įleistą į sieną. Visiems labai įdomu ar gali būti veidrodis ar veidrodžiai miegamajame. Taip gali su viena sąlyga, jog savo paviršiumi veidrodis nežiūrės į lovą. Grindų danga ar sienų danga gali būti įvairi, jų medžiagiškumas ir spalva priklauso nuo lango vietos, kas matosi per langą ir aišku svarbiausias faktorius tai kiek laiko saulė išbūna miegamajame ir į kurią pasaulio pusę žiūri langai. Tiesa, dar vienas dalykėlis - reiktų vengti stiklinių daiktų: staliukų, vazų ar kitų dekorų.


Raktiniai žodžiai:
Miegamasis, Miegamojo įrengimas, Lova, BaldaiSienų spalva, Apšvietimas, Interjeras.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt