Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Miegamojo baldai - ypatingos svarbos
2015-11-13 Šaltinis: dalisima.lt

Miegamajame mes praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo, dėl to miegamojo baldai yra ypatingos svarbos. Būtent šioje namų vietoje slypi visi atsakymai apie šeimyninę laimę, palikuonis, gerą sveikatą ir net ilgaamžiškumą. Čia ne tik miegame – galime gerti rytinę kavą, skaityti laikraščius, o vakarais knygas ir planuoti kitos dienos darbus, šnekėtis ir spoksoti į televizorių. Todėl miegamajame vienodai svarbu tiek patogumas, kambario funkcionalumas, tiek ir jaukumas, jums maloni aplinka.


Miegamojo baldai - ypatingos svarbos title=
nuotr. designbed.com

Beveik visada miegamajame išlaikomas vienas baldų stilius. Šiam variantui geriausiai tiks baldų komplektas, kurį dažniausiai sudaro lova, spintelės prie lovos, naktinis staliukas, drabužių spinta, komoda, veidrodis. Komplekto sudėtis gali keistis priklausomai nuo Jūsų poreikio.

 

Kai kurių dalių gali nebūti, arba galima panaudoti papildomas detales, kurios leis pavyzdžiui pusryčiauti lovoje. Tai pat komplekto pasirinkimas priklauso nuo miegamojo parametrų.

 

 

Miegamojo baldų stiliai


Iš pradžių reikia pasirinkti baldų stilių. Vienas populiariausių stilių – klasikinis. Tamsinta, šiek tiek pretenzinga lova su lovugaliu iš ąžuolo, spintos su lenktomis kojelėmis – visa tai buvo populiaru ankščiau, bet ir šiais laikais turi paklausą tarp pirkėjų.

Mažai patalpai labiau tiks minimalizmas arba Hi-tech stilius. Labai aktualu – šviesios spalvos, mažai baldų, šiuolaikinės detalės ir erdvės lengvumo pojūtis, kuris leis atlaisvinti miegamąjį nuo nereikalingų daiktų. Jeigu Jums prie širdies sklandžios formos ir originalūs sprendimai, rinkites modernizmo stiliaus baldus.

 Dizaineriai išskiria dar vieną detalę, kuri lemia miegamojo stilių. Tai lovugalis. Masyvus, aukšti, raižyti mediniai lovugaliai reikalauja tokio pat klasikinio stiliaus kitų baldų elementų. Prie stiliaus modern geriau tiks lengvi rėmai iš metalo. Rytų stiliaus miegamajame dažniausiai pamatysime žemą lovą be lovugalio, todėl atrodo, kad didelis patogus čiužinys tiesiog šiek tiek pakeltas nuo grindų. Stilingas kaimo stilius kantri gali būti išreikštas lovugaliu iš rotango.

 

 

Baldų gamyba ir medžiagos


Miegamojo baldų gamybai naudojamos įvairios medžiagos. Brangūs prabangūs komplektai gaminami iš medžio masyvo, faneruotos plokštės arba kombinuojant šias medžiagas. Pigesni gaminami iš įvairių baldinių plokščių – medžio dulkių arba medžio drožlių plokščių, dažytų arba padengtų laminatu. Renkant baldus miegamajam, reikia prisiminti, kad kuo mažesnė patalpa, tuo kuklesnis turi būti dekoras. Psichologai teigia, kad miegamojo interjeras gali slėgti žmogų net giliai jam miegant. Todėl miegamasis turi būti ne tik gražus, bet ir jaukus.

 

 

Miegamojo lova


Kaip žinome, lengviausias būdas pagražinti savo egzistavimą – nusipirkti gerą lovą ir išmokti visiškai atsipalaiduoti. Tam, kad pasirinkti lovą, kuri tiks būtent Jums, pageidautina sužinoti apie jos konstrukciją. Rėmas, ant kurio guldomas čiužinys, gali būti kaip medinis taip ir iš metalo. Kai kurie rėmai turi mechanizmą, kuris leidžia reguliuoti sistemos standumą, keisti galvos, kojų pakėlimo kampą. Tokie rėmai yra brangesni, užtat užtikrina maksimalų komfortą. Lankstūs mediniai rėmai turi geras ortopedines savybes. Rėmą viengulei lovai turi sudaryti ne mažiau, kaip 15-17 skersų medinių juostelių. Dvigulėje lovoje du kartus daugiau.

 Dar vienas svarbus parametras – lovos matmenys. Optimalus ilgis – 190-210 centimetrų. Viengulė lova turi būti ne siauresnė, negu 90 centimetrų, dvigulė – 140 centimetru. Optimalus lovos aukštis – 40-45 centimetrų. Kokia graži ir patvari bebūtų lova, pagrindą geram miegui sudaro vis dėlto čiužinys.

 

 

Lovos čiužinys


Čiužinį geriau pirkti ortopedinį. Tokie čiužiniai būna kieti, puskieti ir minkšti. Kiečiausi čiūžiniai lateksiniai su kamšalu iš natūralių dervų. Minkšti čiūžiniai su natūraliu kamšalu išlaiko miegančio žmogaus kūno formą ir atkartoja visus jo judesius. Puskieti čiužiniai – iš latekso su spyruoklėmis, kiekvienai kūno daliai skirtas tam tikras skaičius tam tikro skersmens spyruoklių. Geri čiužiniai yra daugiasluoksniai ir gaminami iš natūralių medžiagų. Porolonas naudojamas pigesniuose modeliuose, jie yra neilgaamžiai, prieš perkant tokį čiužinį, reikia gerai pamąstyti.

 Ne mažiau svarbi yra vieta, kur bus saugoma patalynė. Jeigu atskirai komodai neužtenka vietos arba pinigų, reikia atkreipti dėmesį į lovas su dėžėmis patalynei – stacionariais arba ištraukiamais.

 


Baldų mados

Sezonų naujoves aptarinėja ne tik drabužių dizaineriai, žvejai ar batų pardavėjai, bet ir baldų kūrėjai. Apie baldų madą, vyraujančias jos tendencijas Lietuvoje dar nei daug kalbama, nei itin jomis domimasi. Kita vertus, baldų madą sekti kur kas sunkiau - šiuos buities daiktus keičiame kur kas rečiau nei kitus. Juolab, turint galvoje ekonominę mūsų situaciją, suprantama, kad kai kuriuose namuose baldai keičiami kartą per porą dešimtmečių. Baldų mados tendencijos aptarinėti pradedamos taikant du pagrindinius kriterijus - spalvos ir formos. Beje, ir čia egzistuoja aukštoji ir naudoti skirtoji mada. Pagrindines tendencijas ir kryptis baldininkams jau seniai diktuoja italai, taigi nenuostabu, jog specialistai pasižiūrėti naujovių kasmet skuba į Milane vykstančią baldų parodą.


Radikaliau baldų mada keičiasi kas 2-3 metus, tačiau madingos detalės, įvairūs niuansai kinta kasmet. Nepastoviausios yra baldų spalvos - naujovės čia diegiamos kiekvienais metais.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt