Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Medžio granulės. Kas tai?
2022-01-11 Šaltinis: MedienosGranules.lt

Medžio granulės yra viena iš populiariausių kieto kuro rūšių, kuri pastaruoju metu sėkmingai pakeičia anksčiau kur kas dažniau naudotas malkas. 


Medžio granulės. Kas tai? title=

Nors medžio granulės yra taip pat yra iš natūralaus medžio sukurtas produktas, tačiau pasižymi daug geresnėmis šilumos atidavimo savybėmis, kas leidžia kur kas efektyviau sušildyti patalpas, o taip pat sutaupyti ir tausoti aplinką. Būtent todėl daugelis žmonių jau kurį laiką naudoja šį gaminį, ypač tie, kuriems tenka savarankiškai pasirūpinti namų šildymu.

Kaip jau pats pavadinimas išduoda, medienos granulės yra gaminamos iš medienos, tiksliau jos pjuvenų. Būtent apdirbant medieną ir iš jos gaminant pačius įvairiausius produktus, susidaro gana dideli pjuvenų kiekiai, kurie neretai būna paprasčiausiai išmetami ar paliekami supūti. Šiuo atveju pasinaudojus presavimo technologija ir gaminant medienos granules, atliekomis virtusios pjuvenos yra panaudojamos antrą kartą. Toks antrinis pjuvenų panaudojimas naudingas ne tik gamtai, bet ir kiekvienam, kuris panaudoja šį produktą savo namams šildyti.

Koks yra medžio granulių gamybos procesas?

Ši technologija nėra labai sudėtinga, tačiau to pakanka, jog būtų pagaminamas kokybiškas produktas. Viskas vyksta pradedant nuo antrinės medienos smulkinimo, šio proceso metu visos medžio apdirbimo atliekos yra paverčiamos paprasčiausiomis pjuvenomis ir dulkėmis. Vėliau jos yra pakaitinamos bei supresuojamos, tai leidžia išgauti galutinį šio gaminio pavidalą. Būtent šioje proceso dalyje karštis padeda susidaryti natūralioms medienos medžiagoms, dėl kurių visos drožlės bei dulkės sulimpą į vientisą produktą ir tam nereikia jokių papildomų cheminių medžiagų ar klijų.

Renkantis granules labai svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį bei gamybos procesą, kadangi kokybiškos medienos granules neturės jokių papildomų priemaišų ar medžiagų ir bus sudarytos vien tik iš natūralaus medžio. Nors praktiškai visais atvejais jų išvaizda bus identiška, kuri jau atpažįstama daugeliui iš nedidelių 5–8 mm skersmens granulių, tačiau sudėtyje nurodyti gamybos metu naudoti priedai įspės apie jų kokybę ir degimo metu į aplinką išsiskiriančias medžiagas.

Kokius privalumus turi šis gaminys?

Daugelis žmonių pasirenka šį produktą tikrai ne atsitiktinai, tuo labiau, kad yra ir kitų alternatyvų, pavyzdžiui, įprastos malkos arba pjuvenų briketai. Tačiau nei vienas iš šių paminėtų dviejų variantų neprilygsta granulėms. Taip yra todėl, kad sudeginus tokį patį kiekį bet kurio kito medienos produkto išsiskirs žymiai mažiau šilumos nei tuomet, kai sudengs analogiškas kiekis medienos granulių. O tai reiškia, kad tokiu atveju jų prireiks atitinkamai mažiau ir tai tikrai leis sutaupyti. Kas yra labai svarbu, ypač šaltuoju metų laiku.

Be to, www.medienosgranulės.lt parduodamos granulės yra labai kompaktiškai bei patogiai supakuotos maišuose po 15 kilogramų. Todėl net ir norint jas parsivežti nereikės rūpintis kažkokiu specialiu transportavimu. Tai bus galima atlikti savarankiškai lengvuoju automobiliu arba užsakant pristatymą į bet kurį Lietuvos miestą.

Kitas privalumas yra tai, jog joms saugoti nereikės malkinės ar kažkokio kitos specialiai įrengtos erdvės. Medienos granules galima labai kompaktiškai bei patogiai sukrauti maišais vienas ant kito. Granulių maišai neužims tiek daug vietos, kiek galėtų užimti kiti medienos kuro produktai. Be to, net ir po ilgesnio stovėjimo laiko joms nieko nenutiks dėka specialaus įpakavimo.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt