Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Medinis namas paplūdimyje Pietų Amerikoje
2014-04-13 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Kai kurie architektūros objektai stebina savo fasaduose ir vidaus erdvėse panaudotomis naujomis, ultramoderniomis apdailos medžiagomis, kompiuterinių programų “sugalvotais” fasadais ir tobulomis, be priekaištų “išsiviniojusiomis” baldų formomis. Tai puiku, nes tai skatina žmones vystyti ir tobulinti naujas technologijas, išradinėti ir kurti naujas apdailos bei dekoro medžiagas. Tai “tempia” mūsų civilizaciją į priekį ir orientuoja visuomenę į tikslą, į ateitį. 


Medinis namas paplūdimyje Pietų Amerikoje title=
Nuotr. despiertaymira.com

Yra ir kita architektūra. Paprastos formos ir medžiagos, ne išsiskirianti iš aplinkos, bet papildanti aplinką architektūra. Ar net išryškinanti aplinkos esmę architektūra.

Skaitant knygas (šiais laikais gal dažniau internetinius straipsnius), kokią tai frazę galima suprasti tik kaip kelių žodžių bendrą junginį. Keletas žodžių, esančių kartu, ir sukuria žodžių junginio bendrą reikšmę. Gramatiniais terminais išsireiškus, tai frazeologizmas. Ar galima šio namo ir aplinkos grožį geriausiai suprasti neatsiejamai vienas nuo kito? Ar galima šį namą pavadinti frazeologinės frazės atitikmeniu architektūroje?

namo prie juros fasadas martin-gomez-arquitectos-1

 

“Aukso vidurys” – turbūt esate girdėję tokį pasakymą. Nei per daug, nei per mažai, kiekybiškai išsireiškus. Kiek asocijuojasi su Budistiniu (Theravada) požiūriu į gyvenimą – nuosaikus, “vidurinis”, nevedantis į kraštutinumus, taip pat nevedantis į tikslą kelias. Medituojantis dabartiniame momente ir medituojantis dabartinį momentą. ” – Visa tai, ko reikia, yra šiame momente.” – kalba namas. Situacija dėkinga – vanduo, šiluma, smėlis, gamta.

 

Mediniai fasadai, akmenys šalia namo, kėdės – nemedituoja į objektą, nemedituoja į ateitį, – medituoja dabartį – “čia ir dabar”. Norėčiau pasakyti pirmyn į namą, bet tai jau būtų ėjimas į tikslą, tikslo siekimas. Tiksliau būtų – suvokime save, savo kūną, einantį į pastatą, – esantį – jūros ošime; vėjyje, parsisunkusiame sūraus jūros kvapo ir skonio; ore, persisotinusiame šiltų ir drėgnų atomų, besiliečiančių prie kūno odos..

 

Nebetrukdysiu savo filosofiniais pamąstymais, pasigrožėkime puikia pastato architektūra, namo interjerais ir beribiais vaizdais pro langus.

 

namo paplūdimyje fasadas-martin-gomez-arquitectos


Vieno aukšto namelis palūdimyje, kurio autoriai yra Martin Gomez Arquitectos firma, besispecializuojanti projektuodama namus ant vandenyno krantų Urugvajuje ir Argentinoje. Medinis namas yra įsikūręs ant kalvelės – prieš akis atsiveria puikus vaizdas į vandenyną. Bendra virtuvės, poilsio erdvė, prasitęsianti į lauko verandą ir toliau kiek akys užmato, kiek ausys gali išgirsti, kiek nosis gali užuosti. Fasadų medinė apdaila praktiškai yra ir interjero apdaila. Kad ir esant namo viduje, pojūtis, kad esi lauke. Na tai pietinių kraštų privalumai.

 

namo paludimyje benda vidaus erdve martin-gomez-arquitectos

 

namo paludimyje bendra vidaus erdve martin-gomez-arquitectos

 

namo paludimyje svetainė langai martin-gomez-arquitectos

 

namo virtuvė, baras martin-gomez-arquitectos

 

namo prie jūros benrda vidaus erdve martin-gomez-arquitectos

 

namo paludimyje miegamasis martin-gomez-arquitectos

 

namo paludimyje lova miegamąjame martin-gomez-arquitectos

namo paludimyje vonia, kriauklė martin-gomez-arquitectos

namo paludimyje, lauko terasa, baltos medinė kėdės, martin-gomez-arquitectos

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt