Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Medinio namo ilgaamžiškumu rūpinkitės iš anksto
2016-09-28 Šaltinis: Balsas.lt

Svajojant apie medinį gyvenamąjį namą ar sodybą, ne vienam kyla klausimų dėl pastato ilgaamžiškumo, išvaizdos ir kasmetinės priežiūros, ypač pagalvojus apie siurprizų nestokojantį šalies klimatą.Tad kaip tinkamai paruošti savo namą, prižiūrėti jį ir net po dešimtmečių nesigailėti priimto sprendimo?


Medinio namo ilgaamžiškumu rūpinkitės iš anksto  title=
Nuotr. bzyuma.com/

Ilgaamžiškumu susirūpinkite iš anksto

Norint užtikrinti medinio namo ilgaamžiškumą didelį dėmesį reikėtų skirti lauko sienų impregnavimo ir dažymo darbams. Specialistai pataria šiuos darbus atlikti kuo greičiau, naudojant ne tik geros kokybės impregnavimo priemones, bet ir atidžiai laikantis gamintojų nurodytų instrukcijų.

 

Dažymą reikėtų atlikti ne mažiau kruopščiai, tačiau svarbu prisiminti, jog itin ilgaamžių dažų nėra. Tad net ir kruopščiai nudažius namo lauko sienas, darbus kartoti rekomenduojama kas 5-7 metus. „Netepkite impregnanto kaip guašo, dažniausiai gamintojai reikalauja jį stipriai įtrinti. Atidumo reikia ir dažant – dažais dengiamos tik nusausintos, švarios sienos.

 

Jei šiuos darbus atliksite teisingai, namas geriau atlaikys drėgmę, o tam tikros rūšies impregnantas gali netgi sustiprinti atsparumą užsidegimui”, – sako medinius namus statančios bendrovės vadovas Darius Koklevičius.

 Nepamiršti skirti dėmesio ir žiemą, ir vasarą Prakalbus apie lietuvišką klimatą, dažnas pagalvoja apie šaltį ir drėgmę. Tačiau nereikėtų pamiršti ir kasmet stiprėjančio saulės poveikio ir orų kontrastų – būtent jie lemia medinių namų priežiūros sezoniškumą.

 

Visų pirma, norėdami išvengti lietaus poveikio stogo išsikišimus įrenkite didesniu atstumu nuo pastato sienų. Antra, siekdami apsaugoti namą nuo vasaros karščių ir tekančių sakų, rinkitės šviesesnę sienų spalvą.

 

 

„Norint išvengti mūsų klimatui būdingų liūčių ir sniego poveikio, dar projektuodami namą numatykite nuogrindą. Taip vadinamas grindinio pakilimas, apsaugantis pamatus ir suteikiantis atsparumo purvui, drėgmei ir puvimui. Žiemą, jei namo šlaitai nėra pavojingo statumo, nuo stogo būtinai valykite sniegą.

 

Galbūt ne visiems žinoma, bet vasarą reikia atkreipti dėmesį į šalia namo augančius želdinius. Juose kaupiasi drėgmė, tad esant galimybei – genėkite. Šiltuoju sezonu nepamirškite ir lietaus latakų valymo“, – rekomenduoja D. Koklevičius.

 Kenkėjus sustabdysite pasirinkę kokybišką medieną

Tinkamai pasirūpinus namo išore, vertėtų atkreipti dėmesį ir į sąlygas namo viduje. Ko gero, vienas šiurpiausių radinių nuosavame būste – sunkiai išnaikinamas ir sveikatai pavojų keliantis pelėsis, grybeliai. Vis dėlto, pasak D. Koklevičiaus, tinkamai pasirinkus medieną ir išsiaiškinus jos kilmę, šios nemalonios patirties galima išvengti.

 

„Atkreipkite dėmesį, iš kur atkeliavo mediena – jei medis augęs raiste, viduje per metus susikaupusi drėgmė sunkiai pasišalins ir taps palankia terpe kenksmingiems organizmams. Ne mažiau svarbu įdiegti pažangią patalpų vėdinimo sistemą. Esu girdėjęs, jog liaudyje grybelio prevencijai naudojamas ir kambarinis augalas cholorofitas, tačiau vien jo galiomis nepasikliaučiau“, – juokauja D. Koklevičius.

 

 

Mediniam namui pakenkti gali ne tik grybelis, pelėsis, tačiau ir parazitai. Atsparumą medieną ėdantiems termitams didina kokybiškas impregnavimas, o nuo graužikų apsisaugoti gali padėti tinklelis. Ekspertas ragina šias problemas numatyti dar renkantis žaliavą – rinktis tik apdirbtą, nužievintą, išdžiovintą medieną.

Leiskite medžiui „vaikščioti“

Dar vienas abejonių dėl namo statybos sukeliantis argumentas – medienos „vaikščiojimas“, galintis negrįžtamai pakenkti grindų, langų ir durų formoms. Nors net aukščiausia medienos kokybė neapsaugo nuo plėtimosi, šiuos padarinius apsvarsčius ir įtraukus į namo projektą, žalos galima išvengti. „Statybai pasirinkus medieną vertėtų susitaikyti, jog ji „vaikščios“ – tokia jos prigimtinė savybė. Savininkui reikėtų išsirinkti tinkamai išdžiovintą ir apdirbtą medį, kuris, padengus dažais, būtų atsparus lauke tvyrančiai drėgmei.

 

 

Ne mažiau svarbu numatyti jautriausias namo vietas – grindyse palikti erdvės plėtimuisi, o langus ir duris rinktis tik iš išdžiovintos ir būtinai klijuotos medienos. Nesunkiai rasite prie natūralaus „vaikščiojimo“ prisitaikančių mechanizmų, tačiau ir patys būkite numatę plėtimo nestabdančius tarpelius”, – patarimais dalijasi D. Koklevičius.

 

Prosenelių namai – ilgaamžiškumo įrodymas

 

Nors mediniai namai kelia nemažai klausimų dėl priežiūros, ilgaamžiškumo pagrindu išlieka tinkamai pasirinkta kokybiška mediena ir svarbūs etapai – impregnavimas, dažymas, erdvių plėtimuisi palikimas.

 Pasak D. Koklevičiaus, proseneliai mediniais namais pasirūpindavo naminėmis priemonėmis, be pažangių technologijų, tad šiuolaikiniam namo savininkui priežiūra tikrai neturėtų sukelti nepatogumų, o tinkamai pasirūpinus būstu, juo grožėtis galės dar bent kelios ateities kartos.

 

 


 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt