Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Medelių įsodinimo patarimai
2012-06-20 Šaltinis: Darykpats.lt

1. Kasant duobę augalui, reikia būti dėmesingam ir stebėti, kad duobė nebūtų per didelė ir kad žemė būtų sutrombuota ir pralaidi vandeniui, kad augalas su laiku nesusmuktų giliau. Jeigu pats dirvožemis yra nepralaidus (pvz. molis), tai duobės apačioje reiktų paberti derlingesnio ir pralaidesnio mišinio.


Medelių įsodinimo patarimai title=
Nuotr. campsbayratepayers.blogspot.com

2. Atidžiai stebėti, kad augalas nebūtų giliau žemės lygio. Siūloma sodinti 5cm virš žemės lygio, o jei žemė sunki - 10 cm, žemės kamuolį apipilant derlingu humuso sluoksniu. Po nusėdimo, augalas susilygins su žemės lygiu. Reikia stebėti, kad gerai įsigertų vanduo. Šaknų užmirkimas nepageidaujamas.

3. Augalų šaknys būna įpakuotos į medžiaginį arba geležinį tinklą. Jeigu jis liečiasi su kamienu, jį reiktų prakirpti. Išimti iš tinklo nepageidaujama, nes gali išbyrėti žemės kamuolys.

4. Po įsodinimo siūloma sukelti žemes, kad augalą geriau palaistyti. Galima užpilti mulčio (apie 5 cm), jis geriau palaiko drėgmę. Dėmesio! Augalas pastoviai turi gauti vandens, netgi tuomet, jeigu oras nėra sausas.

5. Ne tik laistymas, bet ir geras pririšimas labai svarbus augalui. Šaknys neturi judėti, kitaip augalas neprigis. Kuoliukų aukštis priklauso nuo augalo aukščio. Taip pat pririšama medžiaga turi nerėžti kamieno.

Pirmus metus augalas turi būti prižiūrėtas - apdengtas žiemai, palaistomas, patręšiamas ir profilaktiškai apipurškiamas nuo įvairių kenkėjų.

 

Medžių priežiūra:

Medžių nereikia kasdien prižiūrėti, tačiau juos reikia tvarkyti.

Pirmus dvejus ar trejus metus medelis turi būti sutvirtinamas, pririšant prie vieno ar kelių kuoliukų. Vėjas gali išjudinti svyruojantį kamieną ir šaknis. Dirvoje gali susidaryti kiaurymė, rinktis vanduo, tuomet pradės pūti žievė ir medis gali žūti. Atrama turėtų būti bent jau iki pusės kamieno. Surišimas turi būti nei per ankštas, kad neįsirėžtų į kamieną, nes gali užpulti infekcija, nei per laisvas. Užrišimas iš maišinio audeklo netinka, nes sugeria drėgmę ir patogus kenkėjams veistis.

Jeigu nutiko taip, kad medžiams per mažai erdvės, jų šakas galima genėti. Geriausiai prašyti profesionalų, bet jei šakos lengvai pasiekiamos , nėra per didelės, galite ir patys saugiai nupjauti. Pirmiausiai šaka iki pusės įpjaunama prie kamieno, paskui pjaukite šiek tiek toliau nuo pirmojo pjūvio, kol šaka perlūš. Likutį nupjaukite taip, kad nuo kamieno būtų nedidelis išsikišimas. Žaizdos paviršiuje susidarys kalius. Galima patepti fungicidiniu tepalu.

Reiktų atkreipti dėmesį ir į medžių šaknų sistemą. Jos gali pasiekti ne mažiau negu šakų vainikas. Spygliuočių šaknys dažniausiai kuokštinės, o didelių lapuočių atraminės. Mažesni medžiai rūpesčių nekelia, o dideli sodintini kuo toliau nuo pamatų, drenažo vamzdžių, be to jie gali užstoti šviesą.

Kai kurie medžiai, pvz. žagreniai, alyvos ir kt. gali priauginti ūglių iš kamienų ir šaknų. Juos galima nupjauti vejapjove, tačiau geriausiai išrauti visiškai, nepažeidžiant šaknų arba sunaikinti herbicidais.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt