Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Mažiau metrų, daugiau erdvės
2012-06-24 Šaltinis: Saulius Jarmalis, lrytas.lt

Architektai turėtų projektuoti erdves, o ne plytų sienas, sako jaunosios kartos lietuvių architektė Andrė Baldišiūtė. Ji įkalbėjo nuosavame name Lentvaryje įsikūrusius gyventojus sumažinti būsto plotą nuo 150 iki 100 kv. metrų. Dabar jie mėgaujasi naujomis erdvėmis ir sumažėjusiomis išlaidomis.


Mažiau metrų, daugiau erdvės
Nuotr. „Designboom”

Tipinis baltų plytų namas šiferio stogu senokai prašėsi rekonstrukcijos. Jame įsikūrusi du vaikus auginanti šeima. „Kai pasiūlėme namą sumažinti iki 100 kv. metrų, nors prieš tai buvo 150, jie ilgai nebuvo pasirengę atsisakyti ploto. Mus valdo godumas. Manome, jog turėdami daugiau kvadratinių metrų turime vertingesnį būstą. Bet to būsto niekas nesiruošia parduoti. Vertingesnis yra kompaktiškesnis, bet geriau suplanuotas būstas.

Dabar šeima turi netgi daugiau kambarių ir namas atrodo erdvesnis, nors ir mažesnis. Be to, tokia rekonstrukcija kainavo trečdaliu mažiau, nei būtų reikėję išleisti buvusio namo remontui ir apdailai", - sakė A. Baldišiūtė..

Mažesnis, bet erdvesnis

Namo apdailai panaudotos paprastos medinės lentos, o stogui – cinkuota skarda.


Po rekonstrukcijos name atsirado daugiau kambarių, jie atrodo šviesesni ir erdvesni. „Antrajame aukšte buvo vaikų kambarys ir miegamasis. Dabar abu vaikai turi po kambarį, tėvai – miegamąjį ir dar įrengta vonia. Pirmajame aukšte įkurtas darbo kambarys, virtuvė, dušas ir svetainė. Nedidelė – tik 18 kvadratinių metrų. Tačiau viena jos siena yra stiklinė. Už jos – kiemas ir terasa. Tai vizualiai praplečia erdvę. Be to, įstatytos stiklinės lauko durys.

Su Andre sėdime maždaug 20 kvadratinių metrų ploto kambaryje jos studijoje. Už didelio lango – erdvus kiemas, nuo kitų patalpų šio kambario neskiria durys.

„Jeigu užtrauktume užuolaidas ir įstatytume duris, plotas liktų toks pat, bet erdvė vizualiai sumažėtų. Erdvę iš esmės kuria šviesa ir šešėliai, – paaiškina A.Baldišiūtė. – Erdvė nėra kvadratiniai metrai, ji suvokiama per garsą, per šviesą, per kitus pojūčius. Iš kur gauti erdvės? Ją galima pavogti.”

Mažame vonios kambaryje įdėkite langą palubėje į kitą kambarį. Per jį sklis šviesa, o patalpa taps didesnė. Atsisakykite durų ir kambarys taps erdvesnis. Atsisakykite atskirų kambarių ir paaiškės, kad tai, kas užėmė 80 kvadratinių metrų, dabar puikiai telpa 40-yje. Kodėl išmanusis telefonas toks patrauklus? Nes jis mažas, bet atlieka daug funkcijų. Pagalvokite apie išmaniąją erdvę.

Pigiau nakvoti viešbutyje


„Žmonės, norintys naujų namų, pradeda vardyti – jiems reikia darbo kambario, jogos kambario, sporto kambario, poilsio kambario, svečių kambario. Atrodo, dar nepamiršome ponų kultūros, kur kiekvienai veiklai buvo po kambarį. Žmogus klausia, o kur man pasidėti, jeigu aš norėsiu pabūti vienas?

Keturių asmenų šeimai bute užtenka trejų durų, kad bet kuriuo metu visi galėtų pabūti vieni. Šiais laikais, kai visi važinėja automobiliais, kada pastarąjį kartą kas nors pas jus nakvojo? Apskaičiavus, kiek kainuoja įrengti ir išlaikyti papildomą svečių kambarį, ir įvertinus, kad jis naudojamas vos dešimt dienų per metus, būtų pigiau visiems svečiams užsakyti kambarį viešbutyje”, – sakė A.Baldišiūtė.

Olandų menas

Su „Andrė Baldi architektūra- urbanistika” įkūrėja, viena iš architektūros fondo paskaitų iniciatorių ir pradininkių, kalbame apie erdves.

Ji didžiuosiuose šalies miestuose skaito paskaitą „Pavogta erdvė”. Ilgus šimtmečius įsivaizdavome, kad progresyvios šalies ar miesto įvaizdį galime apibūdinti naujų, o pastaruosius dešimtmečius aukštų pastatų gausa.

Ar šiandienei ekokologišką gyvenimo būdą propaguojančiai visuomenei šie aspektai vis dar svarbūs? Kokią erdvę norime ir galime turėti? Ar mokame naudoti jau turimas erdves? „Man teko dalyvauti Venecijos architektūros bienalėje. Dalis renginių vyksta Olandijos paviljone, kuris pastatytas 1954 metais.

Olandai apskaičiavo, kad 9 mėnesius per metus statinys būna laisvas. Tai reiškia, kad nuo pastatymo jis buvo nenaudojamas net 43 metus. Olandai jame surengė ekspoziciją, kurioje sudėjo visų Olandijoje stovinčių visuomeninių, bet nenaudojamų pastatų maketus. Jei visi šie pastatai būtų naudojami, naujų namų statyti dar ilgai nereikėtų”, – sakė A.Baldišiūtė.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt