Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Marmuras ir granitas apdailai namuose
2010-04-04 Šaltinis: Paminklai.eu

Marmuras ir granitas apdailai namuose. Akmuo kaip statybinė medžiaga pradėta naudoti tuomet, kai tik buvo pastebėtas jo patvarumas. Ši išskirtinė medžiaga - ir patvari, ir estetiška. Tai bene pati tinkamiausia, o kartais net ir nepakeičiama medžiaga fasadų apdailai, laiptams, atskiroms virtuvės bei vonios detalėms, grindims bei židiniams.


Marmuras ir granitas apdailai namuose title=

Pastatų apdailai dažniausiai naudojami granitas bei marmuras.

 

Granitas - natūrali gamtinė uoliena, kasama įvairiose pasaulio šalyse ir nuo seno naudojama statyboje. Puikiai tinka pastatų interjerui bei eksterjerui. Degto arba tašyto paviršiaus granitu dengiami pastatų fasado elementai, įvairios lauko dangos, aikštės bei laiptai. Granitas nėra tik statybinė medžiaga. Jis neatsiejamas ir nuo skulptūros. Tik deimantais palaužiamas granito tvirtumas paverčia skulptoriaus kūrinį amžiną.


Marmuras - natūrali gamtinė medžiaga. Taurus, apdovanotas neužmirštamu įspūdžiu ir ypač įvairiai pritaikomas akmuo. Tiek poliruotas, tiek nepoliruotas marmuras atskleidžia didelį spalvų spektrą. Jo ypatumus įvertino net Tibeto vienuoliai. Kuriant mandalą (magiškąjį viso pasaulio modelį), vienas nepakeičiamų komponentų yra būtent smulkintas marmuras.


Pasaulyje esama daugybės marmuro rušių, išgaunamų įvairiose pasaulio šalyse. marmuras yra 4-5 kartus minkštesnė medžiaga nei granitas, todėl lengviau apdorojamas. Dėl subtilumo bei spalvų įvairovės marmuras dažniausiai naudojamas pastatų vidaus apdailai. Iš marmuro gaminamos palangės, stalų paviršiai, židinių puošybos elementai. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad, pavyzdžiui, grindims marmuras nėra toks tinkamas kaip granitas: kadangi yra minkštesnis, jis ne toks atsparus dilimui, o jo sugeriamumas palyginti didelis. Išliejus vyno taurę ar kavos puodelį, galima nepataisomai sugadinti estetinį grindų vaizdą. Dėl šių ypatybių marmuras dažnai impregnuojamas. Tačiau norintiesiems įsirengti natūralaus akmens grindis vis dėlto patartina rinktis granitą.


Natūralus akmuo (granitas, marmuras, travertinas) plačiai taikomas tiek modernioje, tiek ir tradicinėje namų vidaus bei išorės architektūroje - grindų, sienų ir atraminių sienų apdailai, įrengiant pakopas, palanges, fasadus, cokolius, tveriant tvoras. Granitas, marmuras, travertinas keliauja iš eksterjero į interjerą, iš atviros visuomeninės į privačią uždarą erdvę, iš vonios ir virtuvės baldų, barų, židinių - į fontanus, terasas, laiptus. Granitas - kietas akmuo, naudojamas nuolat eksploatuojamiems objektams (pakopoms, grindims) gaminti, išorės apdailai. Eksterjeras puošiamas šiurkštiniu (palijus ar pasnigus jo paviršius netampa slidus), interjeras - poliruotu arba šlifuotu granitu. 


Šiurkštinis granitas, naudojamas lauko aikštelių, terasų, pakopų apdailai, užtikrina praktišką ir ilgalaikę paviršių eksploataciją. Tačiau dažnai pasirenkamas neekonomiškas sprendimas ir eksterjere panaudojamos akmens masės ar keraminės plytelės, kurios, priešingai nei granitas, neatsparios neigiamai temperatūrai, todėl po poros metų suyra. Granitinis paviršius neyra, jam būdingas ypatingas atsparumas šalčio ciklams bei ilgaamžiškumas.

 

Granito universalumas suteikia galimybę šį akmenį naudoti ne tik fasadų apdailai, bet ir pritaikyti jį namų ar buto interjere. Vienas racionalesnių sprendimų - granitiniai virtuvės stalviršiai. Granitas visiškai nesibraižo, todėl net metaliniu įrankiu (šakute, peiliu) neįmanoma įrėžti jo paviršiaus. Šis akmuo atsparus karščiui, todėl, pavyzdžiui, ant granitinio paviršiaus padėta įkaitusi keptuvė nepalieka jokių žymių. Ne veltui kai kurie restoranai poliruotas granitines plyteles naudoja netgi kepsniams kepti.

 

Marmuras geriau tinka vidaus apdailai, nes neigiamas aplinkos poveikis (rūgštus lietus, ultravioletiniai saulės spinduliai) turi įtakos šio akmens struktūrai bei spalvai. Travertinas - minkštesnis akmuo. Kriauklėtas jo paviršius pritaikomas sienų, židinių apdailai. Projektuojami ir statomi aukšti pastatai skatina ieškoti novatoriškų jų apdailos priemonių ir galimybių.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt