Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis



art

Straipsniai

 

Madingi baldai - metaliniai ir ypatingu apšvietimu
2013-12-04 Šaltinis: StraipsniuDirektorija.lt

Baldų mados keičiasi gal ne taip dažnai, kaip rūbų, tačiau svarbu žinoti, kad jos yra ir kaip elgtis, kai mados pasikeičia. Gera žinia yra ta, kad daugumą baldų galima pakeisti su gana nedidelėmis išlaidomis, bet reikia žinoti į ką.


Madingi baldai - metaliniai ir ypatingu apšvietimu title=
Nuotr. californiamarkt.com

Baldų spalvos. Madingi baldai yra laikomi tie, kurių spalva yra idealiai suderinta su interjeru. Nesvarbu, ar jie bus oranžiniai, ar salotinės spalvos. Svarbu, kad viskas būtų suderinta. Keičiantis madoms, keičiasi ir baldų spalvos, tad ką daryti, jei baldus reikia „perdažyti“? Tiesioginis perdažymas ne visada yra įmanomas, tačiau gausus klijuojamų plėvelių pasirinkimas gali atnaujinti kietus baldus, o pakeistas goblenas – minkštus baldus. Beje, 2013 metais madinga spalva yra pilka, o tekstūra – įvairus metalas.

Baldų dydis. Prieš 30 metų pasaulyje buvo madinga gana dideli ir platūs baldai dėl to, kad nebuvo labai didelės problemos įsirengti erdvius namus. Tiesa, Lietuvoje ši mada nebuvo itin aiški, nes sparti urbanizacija ginė žmones į miestus, kur jie gyveno vis mažėjančiuose butuose. Dabar butai mažėja dar labiau. Vidutiniškas lietuviškas butas yra vos 70 kvadratinių metrų, jo išplanavimas – 2-3 kambariai + virtuvė ir vonios kambarys.

Tai reiškia, kad kambariai yra vidutiniškai 18-22 kvadratinių metrų ploto. Čia didelių ir erdvių baldų nepastatysi, todėl madingi yra kompaktiški baldai, taip pat baldai „transformeriai“ – juos galima suskleisti, sulankstyti iki minimumo.

 

 

Apšvietimas. LED technologija pinga savaitėmis, dėl to dabar galima apšvietimą susikurti itin paprastai ir nebrangiai. LED juostelė, užklijuota ant lentynos atbrailos ir nukreipta į viršų gali padaryti kambarį neatpažįstamu, o baldams suteikti nepakartojamo žavesio.

Tokio dekoravimo kaina – vos 100-200 litų (ateityje bus dar mažiau, nes didžiąją kainos dalį sudaro transformatoriai, kurie leidžia LED lemputes jungti prie 220 V tinklo). Ypač daug apšvietimo elementų gali būti virtuvės balduose, taip pat ir jaunuolio baldams jie suteiktų mistikos, žvaigždžių spindesio, ar net rožinės romantikos pojūtį.

Ekologija. Kai kam tai atrodo perdėta, tačiau tai išlieka labai aktualu. Ekologiški baldai yra itin paklausūs, vertinami ir… brangūs. Labai paprasta – ekologiškiems baldams gaminti naudojamos natūralios medžiagos, tad dažniausiai grynas medis, o ne drožlių plokštės, kurios klijuojamos daug cheminių medžiagų turinčiais klijais. Svarbu, kad gamybos procesas būtų ekologiškas, o tai reikalauja daugiau investicijų į gamybos linijas, kas ir daro ekologiškus baldus brangesniais.

Technologijos. Gyvename technologijų amžiuje. Negalime išsiversti be mobilaus telefono, laisvų rankų įrangos, planšetinio kompiuterio, fotokameros ir kitų dalykų. Visas tas technologijų poreikis atsispindi ir balduose ne tik forma, bet ir funkcionalumu. Jau gaminami staliukai specialiai nešiojamam kompiuteriui su papildomomis USB jungtimis, specialiai numatomos vietos pastatyti MP3 grotuvą ar išmanųjį telefoną. Technologinės mados ateina ir į baldų pasaulį.

Senoviniai baldai. Labai paradoksalu, tačiau tai akivaizdu – vintažiniai ir antikvariniai baldai išlieka mados aukštumose. Kad ir kaip technologijos skverbtųsi į mūsų pasaulį, antikvariniai baldai išlieka populiarūs ir paklausūs, o patyrę baldų restauruotojai neatsigina užsakymų. Tai rodo, kad amžinos vertybės ir mados eina kartu. Beje, yra nesudėtingos technologijos, kaip dirbtinai „pasendinti“ baldus, tad tikrai nereikia ieškoti šimtametės komodos ar stalo…

Baldų madas Lietuvoje diktuoja dvi pagrindinės kryptys – skandinavų ir italų. Ypač gerai jaučiama skandinaviškų tendencijų įtaka, juo labiau, kad jau turime ir ne vieną skandinaviškų tradicijų verslą Lietuvoje.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt