Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Lietuviai pageidauja erdvių butų su visa apdaila
2012-10-25 Šaltinis: 15min.lt

Daugiau negu pusė arba 58 proc. Lietuvos gyventojų, pasirinkę įsikurti naujos statybos daugiabutyje, pageidautų erdvaus dviejų ar trijų kambarių buto nuo 50 iki 70 m2. 45 proc. lietuvių tokiu atveju rinktųsi būstą su daline, o 54 proc. – su visiška apdaila ar netgi įrengta buitine technika bei baldais.


Lietuviai pageidauja erdvių butų su visa apdaila
Nuotr. tlc.howstuffworks.com

Tai parodė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, kurią inicijavo Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“.

Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti potencialių naujos statybos daugiabučių gyventojų poreikius. Jo metu buvo apklausti respondentai, kurių amžius svyruoja nuo 25 iki 45 metų.

„Mes nuolat stebime ir analizuojame rinkos tendencijas, be to, ieškome tinkamiausio sprendimo savo klientams. Visai neseniai pradėjome taikyti praktiką prieš pradedant naujų daugiabučių statybas atlikti potencialių naujakurių apklausą. Atsižvelgdami į gautus duomenis, esame pasirengę koreguoti įmonės vystomus projektus.

Tikimės, jog tyrimai padės labiau suprasti žmonių poreikius ir sukurti jiems patogius būstus bei gerą gyvenamąją aplinką“, – teigia bendrovės AB „YIT Kausta būstas“ vadovas Virgilijus Jagurevičius.

Pirmąkart tokia apklausa vykdyta tobulinant įmonės gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalo „Solo City“ projektą. Jis kuriasi sostinės Viršuliškių mikrorajone, Pilaitės prospekte. Šiuo metu jau galima įsigyti pirmojo statybų etapo butus šiuolaikiškame šešių aukštų name.

Minėta apklausa taip pat parodė, kad dažniausiai naujų butų su daline apdaila pageidauja jaunesnio amžiaus gyventojai, kurie turi mažesnes šeimas ir yra įgiję aukštesnį išsilavinimą.

Respondentų buvo teiraujamasi, kokie elementai prie daugiabučio namo yra svarbiausi jų vaikams. Kas antras apklaustasis teigė, kad tai yra sūpynės, 46 proc. įvardijo smėlio dėžę, o 31 proc. – čiuožyklą ir žaidimų namelį.

Įdomu tai, kad, moterų nuomone, svarbiausias dalykas jų vaikams daugiabučio kieme yra supynės, o vyrams – smėlio dėžės.

Kai kurie minėtos apklausos klausimai respondentams buvo pateikti ne tik per tiesioginius interviu, bet ir socialiniame tinkle „Facebook“.

Tiesioginiu būdu apklaustų gyventojų nuomonės pasiskirstė po lygiai kalbant apie tai, ar naujajame būste virtuvė turėtų būti sujungta su svetaine, ar šios patalpos geriau būtų atskirtos.

Su svetaine sujungtos virtuvės dažniau pageidauja vyrai ir jaunesnio amžiaus respondentai. Uždarų virtuvių – moterys ir vyresnio amžiaus vyrai. Tarp „Facebook“ respondentų buvo žymiai daugiau sujungtos erdvės šalinininkų – 61 proc. apklausoje dalyvavusių vartotojų.

Kas antras tiesiogiai apklaustas gyventojas teigia, kad daugiabutyje reikalingos bendro naudojimo erdvės, kuriose galima būtų rengti susirinkimus, laikyti dviračius, vaikų vežimėlius, roges ir pan.

Socialiniame tinkle „Facebook“ taip manančių atsirado kiek daugiau – 69 proc. visų apklaustųjų.

Apklausa buvo vykdyta šių metų vasaros pabaigoje. Jos metu iš viso apklausta apie 700 gyventojų nuo 25 iki 45 metų.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt