Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Laužavietė sode: lauko ugniakurai
2019-05-08 Šaltinis: Dainius Cicėnas, Baseinaifontanai.lt

Jaukus kampelis sode ar kieme, kur galima pakurti laužą, suorganizuoti grilio ar barbekiu vakarėlį ar tiesiog paprastai su mėgstamo gėrimo puodeliu pasėdėti, pasišildyti stebint liepsnos "šokį", ar galima to atsisakyti ? Ir nereikia!


Laužavietė sode: lauko ugniakurai title=

Mėgautis ugnimi sode ar kieme yra ne vienas būdas: įvairūs židiniai, krosnys, kepsninės ir kita. Visi jie yra skirtingi tiek savo tiesiogine paskirtimi, kainodara, išvaizda bei ilgaamžiškumu.

Pats paprasčiausias būdas įrengti vietą ugniai, tai yra paruošti vietą laužavietei, taip vadinami lauko ugniakurai. Ugniakurus galima pasidaryti patiems, panaudojant įvairias nereikalingas medžiagas ar įsigyti pagamintą ir pilnai paruoštą gaminį. Vieni jų būna daugiau dekoratyvinės paskirties, gražūs, galima naudoti pagal paskirtį, tai yra užkurti laužą, bet ilgaamžiškumu nepasižymi, nes yra plonas lengvai padažytas metalas, taip pat pakankamai lengvas.

 

Kiti ugniakurai dažniausia yra pagaminti iš ketaus, neapdoroto plieno 2 mm storio, yra natūralios spalvos ir žinoma turi svorio, solidumo, o tai reiškia, kad tokiais ugniakurais bus galima naudotis žymiai ilgiau. Jei lyginti, tai panašiai kaip ir su kepsninėmis -"šašlykinėmis", vienos paprastos konstrukcijos, kitos tvirtesnės.

 

Lauko ugniakurai. Laužavietė sode: sodo židinys...

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lauko ugniakurą ? Skirtingi dydžiai, formos, dizainas, rankenos skirtingų tipų ar visai be jų, papildomi priedai, dangčiai. Skersmuo nuo 50 cm iki 80 cm, nuo to pagrinde priklauso ir kaina, kuo didesnis tuo kainuoja brangiau. Jei yra poreikis aplink ugniakurą susirinkti daugiau žmonių, tai geriau rinktis didesnį, jei dažniausia planuojate naudotis kompanijoje 2-3 asmenys, tai ir ugniakuro pakaks mažesnio.

 

Taip pat kuo ugniakuras didesnis, tai ir malkų reikės daugiau, bet ir liepsna bus didesnė bei šilumos aplink daugiau. Dangtis ar gaubtas nebūtinas priedas, bet patogus ir naudingas. Tarkim norint greičiau užgesinti laužą belieka uždengti dangtį ir laužas užges greičiau. Gaubtas papildomai apsaugos nuo liepsnos "liežuvių" bei suteiks kitokį bendrą vaizdą.

 

Rankenos tikrai patogus ir būtinas dalykas, nes ugniakuras yra mobilus, tai vienas iš jo privalumų, o ugniakuras gali sverti apie 11-20 kg, tai su rankenomis tikrai bus patogiau pernešti ar patraukti į kitą vietą.

 Prie ugniakuro, tai yra saugios laužavietės, galima ne tik šildytis vakarais ar šaltesniu sezono metu, bet ir pasigaminti maistą. Nors lauko ugniakuras yra daug saugesnis ir praktiškesnis būdas mėgautis liepsna, vistiek prisiminkite elementarius saugos ir priešgaisrinės reikalavimus, tokius kaip, toliau nuo pastatų ypač medinių, lengvai įsiliepsnojančių medžių ar krūmų.

 Taip pat jei ugniakuras turi savo vietą ir joje dažniausia naudojamas, nepakenks papildomai jį statyti ant kokio saugesnio, tvirtesnio pagrindo, lauko plytelių, plytų, trinkelių ar paberti skaldos, smėlio ar žvyro.

Gražios ir saugios liepsnos!

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt