Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Lauko židiniai– bet kuriam metų laikui
2015-04-30 Šaltinis: Antanas Merkys, UgnisGyvenimui.lt

Pavasarinės saulės šviesa ir šiluma vis labiau vilioja mėgautis grynu oru. Sodas, kiemas ar kitas koks žemės lopinėlis šalia namų tampa erdve, kurioje, tinkamai įrengus, galime ilsėtis, atsikvėpti nuo darbų arba linksmintis su draugais ir šeima.


Lauko židiniai– bet kuriam metų laikui title=

Dar didesniu traukos centru ji taptų, jei įsirengtume lauko židinį. Jis ne tik papuoštų eksterjerą, bet ir būtų puikus pagalbininkas šeimininkei. Įsivaizduokite, kad norite surengti tradicinę lauko vakarienę iš kepsnių, šašlykų, galbūt kitų kepinių.

Lauko židinys – tam tikra išeitis taupanti Jūsų laiką, nes nereikia bėgioti iš kiemo į virtuvę, o be to, gaminti čia pat su visais ir kartu – dar didesnis džiaugsmas. Lauko židinys, beje, atitinkamai įrengtas gali tikti ir duonai kepti. Ji, šitaip paruošta, yra visai kitokio skonio!

Kokie pirmieji žingsniai, jei nusprendėte įsirengti lauko židinį? Pirmiausia, reikėtų įvertinti, kur ją statysite, iš kokių medžiagų ji bus statoma, kokio dydžio. Visa tai svarbu ne šiaip sau. Apskritai, įrenginėjant židinį, labai svarbu įvertinti saugumą.

 Pavyzdžiui, patariama židinį statyti kiek atokiau nuo gyvenamojo namo, ypač jei jūsų vietovėse vyrauja vėjai, kurie gali nešioti žiežirbas. Antra, turėtumėte paklausti savęs, ar Jūsų neerzina dūmų kvapas. Jei taip, lauko židinys tikrai turėtų būti statomas kiek tolėliau.

 Renkantis medžiagas židiniui pravartu laikytis vientisumo. Lengviau apsispręsite ir neprašausite pro šalį, jei laikysitės tų medžiagų tekstūros, spalvų, kurios dera arba dominuoja Jūsų namo eksterjere. Taip išgausite įspūdį, kad lauko židinys yra ne kažkoks atskiras statinys, o vientisa ir neatsiejama namų dalis.

 Žinoma, jei leidžia galimybės ir yra noro, galima konsultuotis su specialistais – eksterjero dizaineriais. Kita vertus, verčiau tai, ką ketintumėte sumokėti šiems patarėjams, investuokite į lauko židinius statančių specialistų konsultacijas. Juk saugumas, tvirtumas – svarbiausia.

 Tiems, kurie nenori lauko židinio arba neturi savo kieme tiek vietos, o apie ugnies šilumą vis viena svajoja, siūlome dar vieną išeitį – mažesnius surenkamus lauko židinius. Jie kompaktiški, dauguma jų – nešiojami ir lengvai transportuojami, gali būti įvairių medžiagų ir dydžių. Kai kuriuose jų taip pat galima kepti kepsnius.

 Tiesa, šie židiniai tikra atgaiva akims – savo netikėtomis formomis, modernumu jie paperka net ir užkietėjusį klasikinių lauko židinių mėgėją.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt