Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Lauko baldų priežiūra
2011-04-06 Šaltinis: baldupramone.lt

Lauko baldų priežiūra. Laisvalaikio praleidimo lauke mados, tendencijos, kinta taip pat sparčiai kaip ir šiuolaikinis gyvenimo ritmas. Lauko baldai mus supa įvairiose gyvenimo situacijose. Atšilus orams po dienos darbų ilsimės patogiuose krėsluose po skėčiu nuo saulės, kartais į vaikystės prisiminimus pasineriame supdamiesi lopšyje, hamake ar sūpynėse su stogeliu iš tikmedžio. Miestiečiai mėgaujasi kavos puodeliu pagrindinių miestų aikščių terasose ir lauko kavinėse.


Lauko baldų priežiūra title=
Nuotr. casualoutdoorfurniture.net

Pateiksime Jums naudingų patarimų kaip prižiūrėti medinius lauko baldus:

 • Stenkitės laikyti lauko baldus po stogu. Nors lauko baldai paprastai būna sukonstruoti taip, kad būtų atsparūs drėgmei ir lietui, tačiau mūsų atmosfera nėra švari ir nešvarumai kartu su krituliais patenka ant baldų paviršiaus. Vienas kitas lietus – nebaisu, tačiau po kokio mėnesio pastebėsite, kad baldai pajuodavo. Vadinasi - apaugo nešvarumais.

 

 • Tokiu atveju geriausios priemonės – paprastas vanduo, ūkinis muilas ir skuduras. Be abejo, yra daug specializuotų valymo priemonių, bet – kam mėtyti pinigus? Tik tuo atveju, jei skuduras ir muilas nepadeda – atverkite piniginę spec valymo priemonėms (nemaišykite valymo ir priežiūros priemonių – jos , be abejo, yra skirtingos). Dar vienas paprastas valymo būdas – aukšto spaudimo vandens aparatas. Tik su juo reikia atsargiai elgtis – jei turite galingą aparatą – su stipria vandens srove galite sulaužyti baldus, ypač jei jie pinti iš ratano.

 

 • Žiemai baldus įneškite į sausą patalpą. Gali būti šalta, nesvarbu, kad temperatūra gali nukristi žemiau nulio. Drėgmė, o ne šaltis yra baldų priešas. Netgi, jei per sausa – lauko baldo mediena gali sutrūkinėti.

 

 • Taip pat svarbu, kad patalpa būtų gerai ventiliuojama. Būkite tikri, kad Jūsų baldai yra sausi, nesumeskite šlapių baldų į krūvą – jie gali pradėti pelyti. O išnaikinti pelėsį – labia sunku, praktiškai neįmanoma. Taip pat nedenkite lauko baldų polietilenu ar panašiomis medžiagomis – bus tik blogiau. Daug geriau, kad oras laisvai pasiektų baldą.

 

 • Jei įsimetė pelėsis – naudokite specialias pelėsį užmušančias priemones. Paprastai tai yra atskiestas nuodas, kuris įsiskverbia į medį ir nunuodija pelėsį / grybelį. Pirmiausia - gerai nuvalykite / nuveiskite supelijusį paviršių. Ištepkite pelėsį naikinančia priemone baldą kelis kartus, tegu priemonė kuo giliau įsigeria į medį. Jei supelijęs nedidelis plotelis - tepkite tik supelijusią vietą, viso baldo paviršiaus tepti nereikia. Palaukite kokias 24 valandas, nenaudokite baldo iš karto po apdirbimo. Vėliau – būtinai sausai nuvalykite paviršių, juk nenorite sėdėti ar liesti užnuodytą paviršių?

 

 • Jei Jūsų lauko baldai mediniai – kokius 2 … 4 kartus per sezoną patikrinkite konstrukcijos suveržimus. Medis reaguoja į oro permainas, plečiasi ar traukiasi, todėl sausuoju periodu gali būti, kad medvaržčiai ar varžtai atsipalaiduos, konstrukcija pradės klibėti.

 

 • Lauko baldų metalinės dalys paprastai daromos iš atmosferos poveikiams atsparaus metalo (nerūdijančio plieno, gali būti iš žalvario), tačiau, jei bandėte sutaupyti ir įsigijote pigesnius baldus – metalinės detalės bus pagamintos iš rūdijančio plonai galvanizuoto plieno. Todėl reikia tokias detales periodiškai (kas mėnesį) sausai nuvalydi (išdžiovinti) ir sutepti tepalu. Taip pat, prieš padedant baldus žiemoti į sandėliuką – padenkite metalines detales tepalu.

 

 • Nepakenks, jei prieš žiemą medines lauko baldų detales padengsite specialiomis priežiūros priemonėmis.

 

 • Atminkite, kad negalima maišyti priežiūros priemonių. Jei turite tiko baldų – paviršių impregnuokite tik tiko aliejumi, jei ąžuolinius baldus – ąžuolui skirtu aliejumi. Pušį – tik pušiai skirtomis priemonėmis. Jokiu būdu nemaišykite. Kitaip – paviršių gali išmušti baltomis dėmėmis.

 

 • Naujai pirkti baldai. Pirmiausiai – nuvalykite baldus nuo dulkių ir kitokių gamyklinių apnašų. Nors gamyklos ir padengia baldus impregnavimo medžiagomis, tačiau nuo gamybos iki kol baldas pasiekė Jus praeina kokie 6 .. 9 mėnesiai ir impregnavimo medžiaga jau būna susigėrusi į paviršių. Papildomas paviršiaus impregnavimas prieš pradedant baldo eksploataciją – tikrai nepakenks.

 

 • Visada (!) tepkite priežiūros priemones tik ant sausų paviršių! Kitaip Jūsų darbas ir pinigai bus paleisti vėjais, o rezultatas – niekinis.

 

 • Jei norite pirkti laku dengtus lauko baldus – būkite tikri, kad yra panaudotas kokybiškas lakas. Jei fabrikas bandė sutaupyti ir panaudojo nitro-celiuliozinį (liaudyje vadinamą NC laką) – šio lako paviršius pro mikroskopą atrodo, kaip medicininio binto paviršius. Drėgmė pro tokią apsaugą lengvai pasiekia baldo paviršių. Jei tokiu laku dengiama kelis sykius – tai tas pats, kas bandyti baldą apsaugoti nuo drėgmės uždedant kelis binto sluoksnius. Nepadės! Ir dar. Lauko baldų, stalų paviršiai paprastai daromi iš lentučių. Taip yra, kad, kai drėgna, lentutės galėtų plėstis, o kai sausa – galėtų trauktis. Atkreipkite dėmesį, kad būtų bent 4.. 5 mm tarpeliai tarp lentučių. Tada – Jūs vizualiai nepastebėsite medienos plėtimosi ar traukimosi. Taip pat, jei nebus tarpų tarp lentučių – drėgmė, patekusi į tarpelį, iš ten neišgaruos / nenuvarvės ir Jūsų baldas greitai pradės pūti. Ir dar. Turi būti lakuotos tik 3 paviršiaus pusės, apatinė lentutės pusė paliekama neapdirbta. Taip yra, kad, drėgmė, kuri vienaip ar kitaip patenka į medieną, galėtų lengvai iš ten išgaruoti. Jei lentutė bus uždaryta laku iš visų 4-ių pusių – drėgmė neturės kelio, kaip pasišalinti iš medžio ir tokis baldas greitai supus. Neturėkite iliuzijų, kad laku galite apsaugoti medį – vis tiek drėgmė ras kelią į vidų per subraižymus, sumušimus ar tiesiog nekokybišką dangą.


 

Žymos: lauko baldai, priežiūra, baldai, mediniai lauko baldai, drėgmė.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt