Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Lauko baldai: kaip nepasimesti baldų įvairovėje?
2019-04-24 Šaltinis: Senukai.lt

Už lango tuoj bus 20 laipsnių šilumos, tad drąsiai bus galima laiką leisti lauke – ant savos terasos. Tam reikalingi lauko baldai, kurie ne tik puoštų jūsų kiemą, bet ir būtų pakankamai funkcionalūs ir patvarūs. Jų yra labai daug, todėl kartais gali susisukti galva ieškant naujų lauko baldų kokioje parduotuvėje. Norime patarti, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis tokius baldus, kad galva neapsisuktų ir neprisipirktumėte, ko nereikia...


Lauko baldai: kaip nepasimesti baldų įvairovėje? title=
Nuotr. homedepot.com

Pirmiausia reiktų nuspręsti, ar baldais kieme naudositės tik vasarą, ar jie ten stovės ir žiemą. Kodėl tai svarbu? Lauko baldai gaminami iš medienos arba plastiko arba technoratano (poliratano). Akivaizdu, kad mediniams baldams žiemą lauke nėra kas veikti, tuo tarpu plastikiniams jokie šalčiai ir sniegas nėra baisūs. Aišku, mediena atrodo natūraliau, tačiau technortatanas nuo tikrojo ratano (lianų rūšis, auganti Pietryčių Azijos šalyse) skiriasi tik savo sudėtimi, o ne išvaizda.

Kitas svarbus momentas – kiek vietos galite skirti baldams? Vietos deficitas apriboja tam tikrų lauko baldų komplektų įsigijimą. Jei jūsų terasa ar pievelė didelė – tada dėl išmatavimų jaudintis nereikia.

Baldų komplektai – paprasčiausias būdas rinktis baldus


Lauko baldai parduodami komplektais, tačiau yra galimybė ir įsigyti kai kuriuos baldus iš tos pačios kolekcijos. Komplektą dažniausiai sudaro du foteliai ir staliukas arba kušetė ir staliukas. Papildomai galima įsigyti fotelius ir daiktų skrynią, kėdes. Tokiu būdu jūsų laukų baldų komplektas gali būti išplėstas.

Rinkdamiesi baldų komplektą atkreipkite dėmesį į dizainą ir spalvas. Jei vėliau norėsite įsigyti papildomų baldų, teks pritaikyti prie esamų spalvų ir dizaino sprendimų.

Lauko stalai – pagrindiniai baldai

Kad ir kiek daug vietos užimtų foteliai, be stalo jie neturi prasmės. Stalas – centrinė lauko baldų figūra, aplink kurį kombinuojami visi kiti baldai. Jei finansai kuklūs, pakaks pradžiai įsigyti stalą su dviem paprastomis lauko kėdėmis, o vėliau papildyti baldų komplektą kitais baldais.

Stalai gali būti plastikiniai arba mediniai. Medinius stalus reikia saugoti nuo prastų oro sąlygų, nors jie dažniausiai yra lakuoti arba kitaip impregnuoti ir nedidelio lietaus tikrai nebijo. Ilgiau „mirkant“ juos lietuviškame ore, gali dingti spalvos, todėl medinius baldus reiktų paslėpti nuo lietaus juos uždengiant brezentu arba pavėsinėje.

Plastikiniai stalai paprastai gaminami iš aliuminio rėmo ir plastikinių detalių. Prabangesni stalai turi stiklinius stalviršius, kurie irgi nebijo lietaus ir sniego.

Stalų dydį rinkitės pagal tai, kiek žmonių prie jo sėdės. Jei jūsų šeima didelė, rinkitės didelius stalus, kurie gali būti sustumti vienas prie kito. Kai kurie lauko stalai turi atlenkiamus ar ištraukiamus pailginimus.

 Patogūs foteliai ar kėdės?

Kur du pešasi, trečias laimi. Taip pastaraisiais metais vykstančią kovą tarp lauko kėdžių ir fotelių laimi kušetės ir net kampai. Jei lauke mėgstate laiką leisti ilgai, rinkitės kušetę arba kampą plius dar pora fotelių. Kėdžių irgi reikia turėti nuolatos pribėgantiems ir išbėgantiems vaikams. Jų požiūris į patogumus dar nesureikšmintas, todėl kėdžių visiškai pakanka.

Galima rinktis ir kabančius fotelius. Juos galite panaudoti ir kitur, pavyzdžiui, balkone ar namuose, kai norite jaukumo ir malonaus nesvarumo jausmo.

Atminkite, kad prie kėdžių ir fotelių reikės pasirūpinti ir pagalvėlėmis bei minkštais atlošais. Paprastai jie būna komplekte, tačiau kartais norisi minkščiau, tad viską galima įsigyti ir atskirai.

Sūpynės

Galbūt norite pasisupti? Sūpynės – ne tik vaikams. Ant jų gali įsitaisyti ir suaugę. Tai puikus lauko baldas mėgstantiems lauke laiką leisti kiek žaismingiau nei įprastai.

Daiktų skrynia

Taip, senoviška skrynia atgyja lauko baldų pavidalu. Ji dabar yra patogi – ant jos dangčio galima atsisėsti, o viduje telpa daug įvairių lauko daiktų. Tai gali būti žaislai, įrankiai ar kiti oro sąlygų nebijantys daiktai, nes lauko skrynia neapsaugo nuo lietaus.

 Skėčiai ir pavėsinės

Tai dar vieni lauko baldai, kurie yra labai svarbūs – be jų sunku būtų visą dieną praleisti kieme. Skėtis paprastai yra didelis, ant ilgo koto. Po juo gali tilpti keli žmonės. Šis skėtis neskirtas apsisaugoti nuo lietaus, tačiau kurį laiką jį sulaikyti gali. Saugokitės didelių vėjo gūsių – skėtis gali ir nuskristi...

Pavėsinė yra ant keturių kojų pastatoma plokštuma. Ji sulankstoma ir lengva, todėl reikalauja specialių svorių. Jie paprastai parduodami atskirai ir reikalingi ne tik pavėsinėms, bet ir jau minėtiems skėčiams laikyti.

Gultai dar nepopuliarūs...

Gultai vis dar retas lauko baldas. O be reikalo. Tai puikus būdas pasideginti ir pasimėgauti ta kaitria ir trumpa lietuviška saule, kurios matome gana mažai. Gulte patogu įsitaisyti ir skaitant knygą, taip pat jame galima ir nusnausti tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Gultai gali būti sulankstomi arba su ratukais, kad lengviau juos būtų tempti iš vienos vietos į kitą. Jie gali turėti įvairių priedų – reguliuojamus atlošus galvai, nedideles lentynėles ar laikiklius stiklinei. Gultai sukurti tam, kad juose praleistumėte pusę dienos.

Ant gulto reikia pasidėti ir specialų čiužinį. Jie kartu su kitais lauko baldų paklotais irgi parduodami atskirai.

Nepamirškite ir lauko baldų valymo priemonių. Vasara jau arti – praleiskime daugiau laiko gryname ore, kad ir savame kieme.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt