Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Lango montavimas
2011-12-02

Lango montavimas. Derėtų nepamiršti, kad teisingas lango pasirinkimas toil gražu neduos gerų rezultatų, jei nepasirūpinsime teisingu lango įstatymu ir tarpo tarp lango ir sienos kokybišku užsandarinimu. Specialistai drąsiai teigia, jog šiuolaikinio lango privalumai 80 procentų priklauso nuo to, kaip kvalifikuotai buvo atlikti lango montavimo darbai ir kokiomis medžiagomis jis buvo užsandarintas tarp tarp rėmo ir sienos.


Lango montavimas title=
Nuotr. langai.website.lt

Deja, šį tarpą užpūsti vien tik montažinėmis putomis, neužtenka...
Pagrindinė prolema yra tai, jog šiuo metu itin paplitęs montavimo būdas naudojant tik poliuretanines putas.

 

Jos iš tiesų yra puiki šilumą ir garsą izoliuojanti medžiaga, tačiau jai būdingi ir tam tikri trūkumai:
• Putos neatparios saulės poveikiui;
• Putos sugeria vandenį;
• Nuolat judant rėmui (lango varstymo metu), putų ir rėmo sandūroje gali atsirasti plyšys;
• Į putas skerbiasi drėgmė, esanti patalpų viduje, kuri ir padaro daugiausiai žalos.
Per šias putas, žiemos metu garai praeidami pro putas kondensuojasi (įvyksta garų difuzija) ir putose kaupiasi vanduo, kuris sušalęs plečiasi ir ardo putų struktūrą, natūraliai naikindamas šio sluoksnio šilumą izoliuojančias savybes. Ilgainiui, putose atsiranda tuštumos, pro kurias šaltas oras ima skverbtis į patalpas.

 

Ką gi tokiu atveju reiktų daryti?


Išvada viena – plyšį tarp sienos ir rėmo reikia užpildyti tokia medžiaga arba tokių medžiagų komplektu, kurios būtų atsparios visoms aukščiau išvardintoms sąlygoms. Kokybiškam ir ilgaamžiam siūlės tarp rėmo ir sienos sandarinimui būtina naudoti trijų elementų sandarinimo sistemą, į kurią įeina:
1. Išorinis sandarinimas. Iš lauko pusės, tarp sieno ir rėmo tvirtinama suspausta aliuminio juosta, kuri suteikia ilgalaikę apsaugą nuo įvairių oro sąlygų (saulės spindulių, vėjo, liūčių, temperatūrinių svyravimų ir pan.) ir tuo pat metu išlieka elastinga ir pralaidi garams iš vidinės pusės, t.y. leidžia siūlei „kvėpuoti“.
2. Vidurinis sandarinimas. Tarpas tarp lango rėmo ir sienos visiškai užpildomas sandarinimo putomis, kurios sulaiko šilumą ir nepraleidžia triukšmo.
3. Vidinis sandarinimas. Lipni butilo ar aliuminio juosta, tvirtinama prie sienos ir rėmo, ir taip atsiranda kambario orą nuo lauko bei užkerta kelią garų, susidarančių patalpų viduje, difuzijai į vidurinį sluoksnį, t.y. apsaugo nuo kondensato kaupimosi putų sluoksnyje.
Kita dažnai daroma klaida – išorinės siūlės užtepimas silikonu. Šitoks siekis apsaugoti montažines putas nuo saulės ir drėgmės poveikio yra iš esmės klaidingas. Jau pirmaisiais lango naudojimo metais, dėl nuolatinio lango judėjimo, atsiranda maži įtrūkimai, pro kuriuos vanduo iš išorės yra įtraukiamas į sandūrų vidų, t.y. putas.

Tačiau dar blogiau yra tai, jog silikonu užtepta siūlė „nekvėpuoja“, taigi putose susikaupusi drėgmė neturi jokių galimybių pasišalinti.

Prie lango montavimo, priskiriami ir šie svarbūs elementai:
Palanginė lenta – lango angos horizontalus užbaigimas. Palangė gali būti medinė, natūralaus ar dirbtinio akmens, plastikinė, taip pat pagaminta iš medienos atliekų, naudojant modernias šiuolaikines technologijas. Jos medžiaga parenkama pagal lango rėmą, pagal išvaizdą ir patalpos interjero sprendimą.

Tačiau svarbu nepamiršti, jog šildymo prietaisas dažniausiai yra įrenginėjamas po palange, taigi, svarbu, jog palanginė lenta nebūtų per daug atsikišusi į priekį ir neuždengtų šilumos srauto. Astumas nuo šildymo prietaiso iki palangės neturėtų būti mažesnis nei 5 cm.
Grotos – pastato saugumą užtikrinantis elementas. Jos gali būti: tvirtinamos viduje, tvirtinamos išorėje, varstomos, stacionarios, žirklinio tipo sustumiamos, suvyniojamojo tipo apsauginis elementas (apsauginės žaliuzės).

Naujos kartos lango pagrindiniai ypatumai yra labai garso jo šiluminės charakteristikos bei sandarumas. Šviežio oro stygiaus problemą, šiuo atveju, išsprendžia orlaidės. Prasidėjus sandarių langų erai jos tapo būtinu lango elementu, mat nevėdinamose patalpose labai greitai įsiveisia pelėsis aplink langą, o vėliau ir visame palubio perimetre.

Geriausios orlaidės yra tos, kurios montuojamos tarp rėmo ir stiklo paketo. Tokios orlaidės gali skirtis pagal paduodamo oro kiekį į patalpą, pagal konstrukcijos sandarumą ir šiltumą, pagal papildomas savybes (pvz. apsauga nuo triukšmo, nuo dulkių ar žiedadulkių).

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt