Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Laminuoto popieriaus pakuotės virs ekologišku pakaitalu asbestui
2011-01-04 Šaltinis: technologijos.lt

Tailande įsikūrusi bendrovė “Flexoresearch” sukūrė naują fermentų mišinio technologiją. Ją taikant, popieriaus masė ir plastikas išgaunamas iš medžiagų, kurios iki šios dienos buvo sunkiai perdirbamos arba visai neperdirbamos.


Laminuoto popieriaus pakuotės virs ekologišku pakaitalu asbestui
Nuotr. consciouslifenews.com

Tailandiečių išradimas ypatingas dar ir tuo, jog tokia technologija gautomis antrinėmis žaliavomis statybinėse medžiagose galima pakeisti mirtinai pavojingą cheminę medžiagą asbestą.
Fermentų mišiniu apdorojus laminuoto popieriaus ir kartono atliekas (pvz., lipdukus, pieno ar sulčių kartonines dėžutes), galima gauti popieriaus masę arba pluoštą.

Technologinio proceso metu fermentai iš pradžių apdoroja vandeniui nelaidų cheminį popierinės pakuotės paviršiaus sluoksnį ir jį atskiria, o likusį popieriaus sluoksnį perdirba į popieriaus masę ar kitas žaliavas. Įprastinės popieriaus perdirbimo technologijos apdoroja perdirba tik paprasto popieriaus ir kartono atliekas.

Technologijos autoriai iš „Flexoresearch“ tvirtina, jog iš perdirbtų atliekų gauta antrinė žaliava gali būti naudojama ne tik popieriaus ar plastiko gamybai, bet ir statybinių medžiagų sudėtyje, šia žaliava keičiant nuodingąjį asbestą. Asbestas – toksiškas mineralas, pasižymintis ne tik ilgaamžiškumu ar atsparumu karščiui, bet ir mirtinas ligas – asbestozę ar įvairias vėžio formas – sukeliančiomis savybėmis.

Beje, žurnalas „Time“ technologiją išradusią bendrovę „Flexoresearch“ įvardijo kaip vieną iš dešimties „bendrovių-naujokių, kurios pakeis gyvenimą“. Pasauliniame ekonomikos forume įmonė, už pastangas mažinti asbesto naudojimą bei taip gerinti žmonių sveikatą, tapo viena iš 31 bendrovės, kuriai buvo įteiktas „Technologijų pionierių“ („Technology Pioneers“) apdovanojimas.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt