Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kuo geriausia užpildyti oro tarpus sienose?
2019-04-16 Šaltinis: Vytautas Kiesus

Lietuvoje didžioji dalis mūrinių namų sienose turi oro tarpus. Jų paskirtis – sulaikyti drėgmę, kuri skverbiasi per išorines sienos plytas, kai lauke lyja. Oro tarpo dėka drėgmė nepasiekia vidinių namų sienų. Jei šio tarpo nebūtų, namų sienos tiesiog supelytų nuo per didelės drėgmės. Oro tarpas turi būti sandarus – tuomet sulaikys šilumą namuose


Kuo geriausia užpildyti oro tarpus sienose? title=

Kodėl langų stiklo paketai yra gaminami su oro tarpu, o namas turi būti be jo?

 

Nes stiklų oras necirkuliuoja ir taip sukuriama gera stiklo šiluminė varža. Bet nei vienas namas nėra toks sandarus, kad jo viduje paliktame oro tarpe necirkuliuotų oras. Tai pastebėjus, pradėtos naudoti šiltinimo medžiagos, tokios kaip spaliai, keramzitas, šlakas, perlitas, maltos polisterolo plokštės ir kitos šiltinimo medžiagos. Šios medžiagos iš dalies atliko savo paskirtį: neleido orui cirkuliuoti sienose, tačiau jų šiluminė varža nebuvo labai gera.

 

Kodėl? Pavyzdžiui, spaliai laikui bėgant sukrenta ir minimaliai sugeria vandenį. Keramzitas sudūlėja ir sukrenta, atsiranda tušti oro tarpai sienų viršuje, tuomet oras ir vėl cirkuliuoja. Šlakas įgeria vandenį ir sukrenta. Perlitas yra smulkus kaip miltai, todėl ima byrėti net per mažiausius plyšelius,. Įkvėpus perlito dulkių dirginami kvėpavimo takai.

 

Maltas polisterolas yra viena geresnių šiltinimo medžiagų, iš anksčiau išvardytų. Jis neįgeria vandens, pasižymi ganėtinai gera šilumine varža, bet pučiant vėjui, sienos viduje granulės šiek tiek juda, trinasi viena į kitą ir, laikui bėgant, sudyla. Taip atsiranda nauji oro tarpai sienų viršuje.

Taigi apšiltinant būstą didžiausią efektą pajusite tada, kai nebebus cirkuliacijos oro tarpe. Apklijuotas fasadas nebeleidžia plytoms įgerti vandens ir užsandarina oro tarpą, bet tik dalinai – šaltas oras vis tiek atranda kelią į šią ertmę ir visas nuo vidinės sienos įšilęs oras iškeliauja lauk. Todėl fasado šiltinimas gali būti vykdomas tik po oro tarpo užpildymo.

 

 

Trys skirtingos technologijos oro tarpui užpildyti

 

Šiuo metu Lietuvos rinkoje parduodamos kelios medžiagos oro tarpui užpildyti. Visų jų šiluminė varža, lyginant su anksčiau minėtomis, yra aukštesnė. Viena iš jų „GluePoras“ – tai polistireno granulės, sumaišytos su klijais, ekovata – celiuliozė, gaminama iš laikraščių, termoputa – putos, gaunamos, sumaišius keletą cheminių komponentų. Apžvelgsime visų jų savybes.

 

„GluePoras“. Tai Anglijoje išrasta technologija. Šios granulės yra plačiai naudojamos Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Kanadoje ir kitose šalyse. Technologija sukurta specialiai mūrinių namų oro tarpui užpildyti, nes šios granulės nesiplečia, džiūdamos nesitraukia, o sudžiuvusios sudaro vienalytę masę. Jos neįgeria vandens ir turi puikią šiluminę varžą. Šiltinimui naudojamos granulės gaminamos gamykloje, vėliau presuojamos į plokštes. Taip pat naudojami sveikatai nekenksmingi, nesukeliantys alergijos klijai. Partnerio nuotr./Glueporas Kaip vyksta oro tarpo užpildymas „GluePoro“ granulėmis? Visų pirma, sienoje yra gręžiamos skylės. Per jas klijais sudrėkintos granulės aukšto slėgio kompresoriumi įpučiamos į oro tarpą.

 

 

Oro tarpas yra pilnai užpildomas, nes proceso pradžioje granulės yra labai birios. Sienoje gaunama vienalytė masė – milijonai tarpusavyje sukibusių granulių, kurios dar ir prikimba prie sienų. Tai yra ilgaamžė ir patikima oro tarpo užpildymo technologija. Ekovata. Tai – susmulkinta celiuliozė. Dėl skirtingos kilmės medžiagų struktūros ir įpūtimo kokybės (nepakankamo medžiagos skvarbumo) mūrinių sienų oro tarpo šiltinimui ekovatos naudoti nerekomenduojama.

 

Ekovata sugeria drėgmę ir todėl sušlampa vidinės pastato plytos – gali pradėti pelyti vidinės namo sienos aplink langus ir duris. Ekovatoje dažnai atsiranda rasos taškas – pliusinės ir minusinės temperatūros sandūroje išsiskirianti drėgmė – todėl ji sušlampa dar ir dėl šios priežasties. Nuo didelės drėgmės ekovata sunkėja ir gali sukristi, oro tarpe atsiranda tuščios ertmės. Po lietingo sezono įmirkusi ekovata gali nespėti išgaruoti ir dalis jos suledėja. Jeigu norite apsisaugoti nuo drėgmės ekovatoje, turite fasadą šiltinti polistireno plokštėmis iš lauko.

 Termoputa – tai specialia įranga į oro tarpus įpurškiama medžiaga, kuri išpurkšta kietėja ir plečiasi. Šios termoizoliacinės putos, dar kitaip vadinamos karbamido formaldehido putomis (angl. Urea formaldehyde foam insulation (UFFI)) ar aminoplastu, turi keletą privalumų: yra nebrangios, lengvai naudojamos ir tokį apšiltinimą nėra sunku atlikti be specialistų pagalbos. Tačiau, jei apšiltinimą atliks nepatyrę meistrai, džiūdamas aminoplastas gali skilinėti ir virsti nevienalyte izoliacine medžiaga.

 

Kadangi termoputos meistrų gaminamos statybos vietoje, labai svarbus teisingas ir tikslus jos sudėtinių komponentų paruošimas. Todėl darbus privalo atlikti sertifikuoti darbuotojai. Netinkamai paruošus medžiagas, išpurkšta termoputa, dūlėja ir sukrenta, o garindama drėgmę, į aplinką skleidžia formaldehidus, kurie gali patekti į vidines namo patalpas ir kenkti kvėpavimo takams. Termoputos, kaip ir ekovata, per plytas sugeria vandenį. Taip pat termoputa visą laiką į aplinką skleidžia jau minėtus formaldehidus, o džiūdama traukiasi ir dūlėja. Sudūlėjusios medžiagos gali patekti į vidines gyvenamas patalpas ir taip sukelti kvėpavimo sistemos takų sutrikimus. Kanadoje dėl pavojaus sveikatai šios termoputos uždraustos dar 1980 metais.

 

 

Jeigu planuojate užsisakyti šias paslaugas, būtinai reikalaukite medžiagos sertifikatų, rinkitės atestuotus darbuotojus, kurie turi kvalifikaciją įrodančius dokumentus ir, jeigu įmanoma, prašykite sąskaitos išrašų su data, kada medžiagos buvo įsigytos iš tiekėjų, nes šiam šiltinimo būdui reikiamas medžiagas galima įsigyti ir chemijos gamyklose.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt