Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Krioklys Jūsų sode – neįmanoma misija?
2012-05-09 Šaltinis: Sodininkyste.lt

Sodas yra būtent ta vieta, kurioje šių laikų žmogus gali pamiršti rutiną ir atskleisti savo kūrybiškumo bei fantazijos galias. Daugelis žmonių yra visiškai prispausti kasdienės veiklos ir nė nesusimąsto, jog vienu iš įdomiausių bei spalvingiausių laisvalaikio leidimo būdų gali tapti veikla sode. O konkrečiau – turimo žemės sklypelio dizaino kūrimas.


Krioklys Jūsų sode – neįmanoma misija? title=

Yra paplitęs posakis: kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Ir jis labai tinka, kai yra kalbama apie sodo dizainą. Juk būtų nelogiška, kad visi mėgtume tą patį. Tad taip ir susiklostė, jog vieni žmonės savo sodą paverčia didžiuliu gėlynu (ir patiria estetinį pasigėrėjimą), antri – visą žemės sklypą užsėja įvairiausiomis daržovėmis (gauna maistinę naudą), o treti – į pagalbą pasitelkia kiek neįprastas dizaino detales. Taigi šiandien kalbėsime apie trečiąjį tipą ir siūlysime įsirengti nediduką krioklį.

 

Visų pirmiausia išgirdus žodį krioklys, žmonės iškart pradeda mąstyti apie iš didelio aukščio krentantį vandenį. Be abejonės tai yra lyg susidaręs stereotipas. Tačiau turbūt sutiksite, jog einant mišku yra tekę matyti akmenimis sruvenančių šaltinėlių. Būtent tokį ar bent jau panašų vaizdą siūlome pasidaryti sode.

 

Nusprendę, jog norite atnaujinti savo sodo dizainą bei į jį įnešti naujų elementų, šis pasiūlymas kaip tik Jums. Tad vertėtų aptarti pačią darbo esmę. Dažniausiai maži kriokliai daromi lyg takelis į didesnį vandens telkinį, kuris gali būti nedidelis prūdas ar tvenkinukas Jūsų sodo centre. Visai nebūtina, kad jis būtų didelis. Visai užtenka metro spindulio apskritimo formos vandens telkinio, kuris gali būti ir gilus, ir nelabai. Jei nuspręsite išsikasti gilesnį, galėsite veisti spalvotus karosus bei sodinti vandens lelijas. O tai tikrai daro retas sodininkas. Tad galime daryti išvadą, jog tapsite originaliu savo kaimynų tarpe.

Po to, kai išsikasite vandens tvenkinuką, reikėtų pradėti formuoti takelį, kuriuo bėgs vanduo. Geriausia visą šį kompleksą įkurti nuokalnėje, nes tokiu atveju nereiks papildomų priemonių, kurie skatins vandens tekėjimą. Tad darydami visą krioklio pagrindą į pagalbą galite pasitelkti cementą ir akmenis.
 


 

Štai yra ir tvenkinys, ir krioklio vieta. Belieka pasirūpinti vandens cirkuliacija. Tam Jums prireiks vandens siurblio, vamzdžio bei nedidelio filtro. Vamzdį reikėtų įkasti nuo tvenkinio iki pat krioklio viršaus. Tuomet prijungti siurblį ir filtrą. Jei manote, jog galite išsiversti be filtro, esate visai teisūs, tačiau tokiu atveju grės kita problema – akmenys apsineš neestetiškai atrodančiais dumbliais. Tad viską padarius belieka įjungti siurblį ir gėrėtis naujuoju sodo dizaino elementu.

 

Žinoma, čia pateikti tik pagrindiniai elementai ir žingsniai, kuriais turėtumėte eiti, nusprendę, jog norite paįvairinti savo sodą. Tačiau siekdami itin kerinčio ir unikalaus kriokliuko, turėtumėte pasikonsultuoti su sodo prekių arba tvenkinius kasančiais specialistais. Būtent šie žmonės gali duoti itin gerų bei išbandytų pasiūlymų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt