Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Konferencija „Nulinės energijos pastatų link-3“ - nuo teorinių galimybių iki realių projektų
2011-05-27 Šaltinis: Agnė Rutkauskaitė, interjeras.lt

Šių metų gegužės 19 d. Klaipėdoje įvyko „EKOcentras“ organizuota konferencija „Nulinės pastatų energijos link- 3“. Tai jau trečioji tokio pobūdžio konferencija skirta architektams, interjero dizaineriams, gamintojams, skatinant bendradarbiavimą, pasidalinimą patirtimi, supažindinant su naujausia informacija apie ekologiškus produktus, modernius ir aplinkai nekenksmingus sprendimus.


Konferencija „Nulinės energijos pastatų link-3“ - nuo teorinių galimybių iki realių projektų
Nuotr. interjeras.lt

Gražią pavasario popietę konferenciją pradėjo VšĮ „Aplink tave“ direktorė Rasa Buslavičienė pasveikindama dalyvius. Taip pat buvo įteiktas apdovanojimas „EKOnamas optimistui‘2011“ pirmosios vietos nugalėtojui, architektui Vladui Balsiui. Už geriausią projektą „Tušti namai“ architektui atiteko 1000 litų vertės čekis knygyno „Humanitas“ knygoms įsigyti, kurį įsteigė pagrindinis konkurso rėmėjas UAB „Uponor“.

Pirmuoju pranešimu „Ekoarchitektūra- laikmečio būtinybė ar mada“ auditoriją suintrigavo Vladimir Nimčenko. Pateikdamas projektų pavyzdžius, pranešėjas pasakojo apie pasaulines atsinaujinančios energetikos tendencijas, tuo sukeldamas audringas diskusijas. Pateikti originalūs pavyzdžiai parodė, kad pastato draugiškumas aplinkai ir išorinė estetika jau yra suderinami.

UAB „Klemiškės prekyba“ atstovai pristatė vieną iš naujesnių produktų Lietuvos rinkoje- plokštuminius pamatus. Pateikdami išsamų šių pamatų projektą, įmonės atstovai pasakojo ne tik apie išskirtines savybes, bet ir aptarė subtilias plokštinių pamatų montavimo detales.

Trečiasis UAB „Aeroc“ atstovo pranešimas buvo apie tai, kaip sukurti energetiškai efektyvius namus be papildomo apšiltinimo. Alvidas Musius pristatė estiškus akybetonio blokelius, kurie atsparūs gniuždymui, puikiai akumuliuoja šilumą, pagaminti iš ekologiškai švarios medžiagos ir palaiko gerą mikroklimatą.

Jau trečioje „EKO centro“ konferencijoje dalyvaujanti UAB „Amalva“ atstovė Regina Ausiejienė informatyviai ir išraiškingai kalbėjo apie vėdinimo svarbą kasdieniame gyvenime, oro kokybės įtaką mūsų sveikatai, darbingumui. Pranešėja pabrėžė, kad dar pastato projekto stadijoje labai svarbu pagalvoti apie vėdinimo sistemas, nes tai įtakos tolimesnį Jūsų gyvenimo komfortą.

„Termoaktyvūs pastatai: vėsinimas ir šildymas konstrukcijomis“- taip skambėjo UAB „Uponor“ atstovo Igno Jankausko pranešimas, kuriame jis sudomino klausytojus komfortiška geoterminio šildymo sistema šiuolaikiniam žmogui.

Konferencijos oficialiąją pranešimų dalį pabaigė Aidas Vaičiulis iš „Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos“. Jis aptartė pasyvaus namo planuotojo kvalifikacijos kėlimo galimybes Lietuvoje. A. Vačiulio tema apie ES direktyvą, dėl pastatų energinio naudingumo ir alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo, tapo vakaro metu pratęstų diskusijų įžanga.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti nedidelę, bet jaukią parodą- ekspoziciją, kurioje buvo pristatyti UAB „Aeroc“ akybetonio blokeliai, UAB „Amalva“ vėdinimo sistemos įrenginys, bei UAB „Ejotra“ unikalus šviesovamzdis.

Kaip ir visose „EKOcentro“ konferencijose, taip ir šioje kiekvienas dalyvis gavo kvalifikacijos kėlimą patvirtinantį pažymėjimą, bei „Žaliasias architektūros ir dizaino knygas“ (teminius segtuvus ekologiškų – ekonominių sprendimų informacijai kaupti). Tikimės, kad konferencijos metu gauta informacija paskatins ir toliau bendradarbiauti architektus, interjero dizainerius, gamintojus ir visus, kurie ieško ekonomiškų, aplinkai draugiškų sprendimų.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt