Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kompiuterio ir televizoriaus ekranų priežiūra: kaip saugiai juos nuvalyti?
2019-02-21 Šaltinis: Pigu.lt

Tamsūs televizorių ir kompiuterių ekranai turi savybę kaupti dulkes, tačiau kai pasiryšite su jomis kovoti, turėtumėte būti labai atsargūs. Šie prietaisai yra labai jautrūs, todėl net ir menka klaida gali padaryti daug papildomų problemų. Visgi, jei vadovausitės keliais paprastais patarimais, šią užduotį atliksite saugiai ir efektyviai. 


Kompiuterio ir televizoriaus ekranų priežiūra: kaip saugiai juos nuvalyti? title=
Nuotr. compuclean.com.au

Visuomet valykite tik išjungtus įrenginius

Šia taisykle pravartu pasikliauti dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, ant tamsaus, išjungto ekrano kur kas geriau matysis susikaupusios dulkės ar kiti nešvarumai, todėl Jūsų darbas bus tikslingesnis ir sėkmingesnis. O jei ketinate naudoti skysčius, toks sprendimas bus kur kas saugesnis tiek Jums patiems, tiek ir valomam įrenginiui ─ juk nesinori, kad įprastas buities darbas virstų nelaime.

Rinkitės kokybiškus ir švelnius audinius

Jei nenorite, kad Jūsų televizoriai ar kompiuteriai po įprasto valymo pasipuoštų įbrėžimais, venkite popierinių rankšluosčių ar tualetinio popieriaus ─ nors žalos iš karto galite nepastebėti, laikui bėgant ji tik didės. Šiems jautriems ekranams geriausiai tinka itin švelnūs audiniai, pavyzdžiui, mikropluošto šluostės ─ naudojant jas, tikrai neteks nerimauti dėl galimų įbrėžimų.

 Nenaudokite jėgos

Net ir tuomet, jei kompai ar televizoriai atrodo pakankamai tvirti, valymui nereikėtų naudoti jėgos ─ tikėtina, jog stipriau patrynę nešvarias vietas, geresnių rezultatų nepasieksite, tačiau turėsite kur kas didesnių nuostolių. Stiprūs paspaudimai gali sunaikinti ekrano pikselius, o pačiame ekrane gali likti pakankamai ryškūs įspaudai ─ jei kalbėsime apie vaizdo stebėjimo patirtį, jie tikrai netaps privalumu.

Telefonai ir planšetiniai kompiuteriai šiuo klausimu yra kiek tvaresni, tačiau bet kuriuo atveju patartina būti atsargiems ─ dėmes efektyviau įveiksite švelnumu ir sumanumu!

Venkite cheminių valiklių

Tam, kad kokybiškai nuvalytumėte ekranus, galima pasitelkti buityje naudojamas priemones: itin dažnai rekomenduojama išbandyti distiliuoto vandens ir baltojo acto mišinį. Tačiau jei nuspręsite rinktis kitas priemones, atidžiai perskaitykite jų sudėtį: joje neturėtų būti amoniako, etilo (ar kito stipraus) alkoholio, acetono arba etilacetato. Šios cheminės medžiagos gali neigiamai paveikti ar net nepataisomai sugadinti ekrano dangą, todėl verčiau nerizikuoti. Kompiuterius, televizorius ir jiems skirtas patikimas valymo priemones gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Nepurkškite valiklių tiesiai ant ekrano

Nesvarbu, kokią valymo priemonę nuspręsite pasirinkti, niekuomet nepurkškite jos tiesiai ant įrenginio ekrano ─ skystis labai greit gali nutekėti į prietaisą ir nepataisomai jį sugadinti. Pirmiausia juo suvilgykite audinį ir tik tuomet imkitės darbo ─ tai ypač aktualu tuomet, kai kalbame apie nešiojamųjų kompiuterių priežiūrą.

Ar ekranams su skirtinga vaizdo rezoliucija taikomos tos pačios priežiūros taisyklės?

Tai vis dažniau užduodamas klausimas, į kurį galime atsakyti vienareikšmiškai ─ jei neeksperimentuosite ir vadovausitės šiais priežiūros patarimais, juos pritaikysite bet kokios rezoliucijos ekranams. Nesvarbu, ar mėgaujatės 4K raiškos kokybe, ar kol kas tenkinatės HD raiška, tiek kompiuteriams, tiek televizoriams galios tos pačios taisyklės.

Pritaikę jas, išvengsite bet kokių žalos rizikų ir efektyviai atsisveikinsite su susikaupusiomis dulkėmis ir kitais nešvarumais. Šis darbas gali būti pakankamai malonus ─ tereikia žinoti, kaip jį atlikti saugiai ir efektyviai!
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt