Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Kokios kuro granulės garantuoja kokybišką ir efektyvų šildymą?
2017-02-28 Šaltinis: Etaplius.lt

Šiomis dienomis, atrodo, viskas persmelkta natūralumu: drabužių mados orientuojasi ne tik į natūralias medžiagas, bet ir į natūralias spalvas, statant namus, orientuojamasi į medį, molio tinką. Šios tendencijos skatina susimąstyti apie namų šildymą: vis labiau ieškoma sprendimo, kuris ne tik padėtų išlaikyti šilumą namuose, bet dar būtų ir ekologiškas. Pastaruoju metu vienas populiariausių šildymo sprendimų yra kuro granulės.


Kokios kuro granulės garantuoja kokybišką ir efektyvų šildymą? title=

Kaip gaminama ši kuro rūšis?

Priešingai nei gaminant malkas, granulėms nereikalingas šviežias medis. Jų gamybai paprastai yra naudojamos pjuvenos, gaunamos daugelyje pramonės rūšių. Tiesa, ne visos medžio atliekos vėliau gali virsti granulėmis. Didžiausią granulių kaitrumą ir mažiausia peleningumą galima pasiekti gaminat granules tik iš nužievintos medienos. Paprastai visos medienos dalys susmulkinamos iki grynų pjuvenų, kol jos tampa panašaus dydžio. Tai svarbu, norint, kad vėliau esantis džiovinimo procesas vyktų sklandžiau.

Panašaus dydžio pjuvenos įkraunamos į džiovykles, kurios besisukdamos ištraukia visą likusią drėgmę. Tik tada, kai medžio atplaišos tampa visiškai sausos, galima jas presuoti į granules. Siekiant tos pačios formos, naudojamas specialus presas, suspaudžiantis pjuvenas į nedideles tūteles. Spaudimo metu naudojamas aukštas slėgis, dėl to nereikia naudoti specialių rišančiųjų medžiagų. Galiausiai, jos supakuojamos į orui nepralaidžius krepšius ir gali būti sandėliuojamos.

 Kokie kuro granulių privalumai?

Dėl naudojamo gamybos būdo, granulės yra laikomos natūraliu šildymo kuru. Įmonė „kuro-granules.lt“ ekspertai pasakoja, kad dėl natūralumo faktoriaus granulės yra ypač mėgstamos. Tiesa, įmonės atstovai priduria, kad šis ekologiškas kuras turi ir kitus privalumus:

Granules labai lengva sandėliuoti: tereikia sandarius maišus sukrauti suplanuotoje vietoje. Kaip ir laikant kitas natūralias kuro rūšis, patartina pakuotes laikyti viduje, o ne lauke, kad šansai drėgmei pasiekti granules būtų kuo mažesni.

Šis kuras turi nedidelį peleningumą, dėl ko nereikia taip dažnai valyti kieto kuro katilo.

Šildymas yra labai efektyvus, nes dėl profesionalaus džiovinimo proceso, jos iš karto būna sausesnės nei malkos, jų nereikia laikyti kelis metus, siekiant didesnio jų sausumo.

Jei jos yra sandėliuojamos tinkamai, sausoje vietoje, tuomet nėra jokios tikimybės, kad jos supus (kas gali atsitikti malkoms).

Kadangi kuras gaminamas iš medžių atliekų, jis laikomas ne tik ekologišku, bet ir atsinaujinančiu šaltiniu.

Šie privalumai tik dar kartą parodo, kodėl šildymo sezonui verta įsigyti medžio granulių. Svarbu pažymėti, kad norint jas kūrenti, namuose reikia turėti specialią granulių krosnelę. Tiesa, jų veikimas – automatizuotas, šildymo temperatūra nustatoma iš anksto. Nors krosnelės iš pirmo žvilgsnio yra nedidelės, į bunkerį užpylus medienos granulių, šio kuro užteks maždaug parai. Šildymas granulinėmis krosnelėmis yra efektyvus, o veikdama sistema nekelia beveik jokio garso, tad tinka net jei namuose turite kūdikį ar esate jautrus aplinkos triukšmui.

Ką reikia žinoti perkant šį kurą?


Pasak ekspertų dažniausiai perkant apsigaunama su kiekiu: nepaskaičiavus savo poreikių nusiperkama per mažai granulių. Turint granulių krosnelę patalpos bus šildomos efektyviai, tik jei jau yra atlikti tinkami apšiltinimo darbai: panaikinti šilumos tilteliai, būstas renovuotas, o granulių krosnelė gerai veikia. Vienam šildymo sezonui vidutiniškai reikia 3 – 4 tonų (paprastai ant vieno padėklo būna apie toną).

Pirkdami granules, atkreipkite dėmesį į pakuotes: ar jos visiškai sandarios, ar nesimato suirusių pjuvenų dalelių. Pačiupinėjus granules, jos turi būti kietos, nesuirti vos paspaudus. Patikrinkite, koks peleningumas nurodytas ant pakuotės. Be to atkreipkite dėmesį ir į kaitrumą (kalorijų skaičių). Nekokybiškos granulės turės įvairių priemaišų, dėl kurių jos greitai sudegs, tačiau namai liks šalti.

Norint užtikrinti, kad Jūsų pasirinktos kuro granulės namus apšildys efektyviai, atkreipkite dėmesį ne tik į tai, kaip Jūsų namai paruošti šildymui, bet ir kokia informacija suteikiama apie kurą. Jei nesate tikri dėl informacijos tikrumo, prieš pirkdami geriau pasitarkite su specialistais.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt