Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Kokia stogo danga geriausiai tinkama moderniam namui?
2015-05-27
Kokia stogo danga geriausiai tinkama moderniam namui?

Į ką reikėtų pirmiausia atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią stogo dangą?

G. Klimavičius: Pirmiausia dangą reikia rinktis pagal stogo tipą: ar jis yra šlaitinis, ar sutapdintasis, ar jų derinys. Tiesa, dėti sutapdintiesiems stogams skirtą dangą ant šlaitinio galima, tai nėra labai didelė klaida, tačiau vaizdas bus ne toks geras, kaip kad stogui pritaikius jo tipą atitinkančią dangą. Dangos pasirinkimą taip pat diktuoja aplinka ir bendras vaizdas.
 

Senamiestyje jums nebus leista rinktis kitokios stogo dangos, tik čerpes arba čerpes imituojančią plieninę stogo dangą. Daugelyje Lietuvos miestų, kuriuose veikia Lietuvos kultūros paveldo sistema, tai aiškiai apibrėžta.

Kokių naujovių šiuo metu yra stogų rinkoje? Kokias dangas žmonės renkasi dažniausiai?

Šiuo metu nemažai tenka dirbti su vadinamąją protano stogo danga, kuri tinka tiek šlaitiniams stogams, tiek sutapdintiesiems. Tai iš tiesų labai kokybiška danga, šiek tiek primenanti linoleumą. Ji yra ritininė, prie stogo privirinama. Be to, ji yra kompleksinė.

Nuo kitų tepamųjų ir klijuojamųjų dangų ji skiriasi tuo, kad yra saugi apsaugos nuo drėgmės požiūriu. Ši danga suvirinama per visą plokštumą, tad atsakingai suvirinus problemų kilti neturėtų. Trūkumas tas, kad ji yra tik šešių ar septynių spalvų, lygi, be imitacijų.

 Kaipgi pasirinkti stogą tuo atveju, jei papildomų reikalavimų nėra ir žmogus laisvas nuspręsti, kokios dangos nori?


G. Klimavičius: Kaip ir visada, geriausia pasitarti su specialistu. Reikia žiūrėti kompleksiškumo – koks yra dangos priedų komplektas.

Pvz., skardiniai stogai turi visus latakus, kraigo elementus. Jei neturi, galima juos išlankstyti. Čerpiniai stogai daugeliu atvejų irgi turi reikalingus elementus, bet reikia pirkti vadinamąsias sistemines kraigines čerpes, kad jų nereikėtų papildomai apdoroti – gręžti ar pan. Priešingai gali kilti keblumų: iškėlus stogą reikės sukti galvą, kaip iškelti anteną ar išgręžti ventiliacijos kaminėlį. Tad visi sisteminiai dalykai labai pravartūs.

O kokių klaidų dažniausiai daro žmonės rinkdamiesi, o vėliau dirbdami su stogo dangomis?

Pirmiausia, visais atvejais siūlau pasitarti su specialistais, antra, būtina atsižvelgti į pasirinktos dangos specifiką ir gamintojo rekomendacijas. Pavyzdžiui, vienas pagrindinių šlaitinių stogų rūpesčių yra tas, kad žmogus, pasirinkęs gražias čerpes, turi pasirūpinti ir konkrečiai toms čerpėms tinkamomis gegnėmis. Negalima pasidaryti plonų gegnių ir tik tuomet spręsti, kokią stogo dangą rinktis, nes pasirinkimas jau apribotas.

Čerpėms, ypač betoninėms, gegnės turi būti parenkamos storesnės, kad išlaikytų jų svorį. Tad būtina atkreipti dėmesį į stogo konstrukciją. Šiuo metu bene didžiausia problema, kelianti rūpesčių dėl gero, tvirto ir patikimo stogo, yra žmogiškasis faktorius. Gaila, bet dabartiniu laiku gerų statybininkų turime palyginti mažai, tad daugelį darbų žmonės bando atlikti patys ir taip tik sugadina iš tikrųjų geras ir brangias medžiagas.

Taupyti stogo dengimo darbų sąskaita tikrai nereikėtų, nes vėliau gali tekti mokėti gerokai daugiau. Eksploatacija – dar viena sritis, apie kurią žmogus labai mažai mąsto. Dažnam atrodo, kad jis nusipirks brangią medžiagą, padės ją ant stogo pats – ir stogas laikys amžinai. Iš tiesų net ir geriausia, brangiausia stogo danga atliks savo funkcijas blogai, jei nebus tinkamai sudėta.


Pokalbis su architektu Gintaru Klimavičiumi

 

Eglė Kairelytė, Žurnalas "Supernamai"

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt