Temos:

Naujos įmonės:art

Straipsniai

 

Kokia skarda geriausia stogui?
2017-07-03 Šaltinis: Eugenijus Mačiukas, UAB Šaltlita

Šį klausimą užduoda kiekvienas užsakovas, kuris nori savo namui skardinės stogo dangos. Šiandien atsakysiu Jums į šį klausimą ir esu tikras, kad tokio atsakymo Jūs nesitikėsite. Bet apie viską nuo pradžių. Esu Eugenijus Mačiukas, stogų specialistas, kuris pirmas Lietuvoje parašė knygą apie stogus. Jau 14 metų dirbu su stogais ir turiu savo nuomone apie juos.


Kokia skarda geriausia stogui? title=

Visi mes puikiai matome, kad Lietuvoje patys populiariausi plieniniai stogai. Nuo šių stogų įvairovės net akys mirga, todėl aš papasakosiu apie įvairių stogo skardų tipus.

Patys populiariausi Lietuvoje stogai yra su skarda, kuri dengta polesterio padengimu. Polesterio padengimo storis yra 25 mikronai ir šios skardos stogams suteikiama apie 30 metų garantija. Garantija, žinoma, priklauso nuo gamintojo ir pardavėjo marketingo. Kaip tai suprasti? Pavvyzdžiui vienas pardavėjas tai pačiai skardai duoda 25 metus, o kitas- 35 metus garantiją, tikėdamasis, kad jai nieko neatsitiks.

 Ar tai bloga skarda? Tikrai ne, bet esu matęs stogų su polesterio padengimu, kurie jau po 10 metų buvo nublukę iki neatpažįstamos spalvos ir tai jau yra brokas, bet tai mano subjektyvi nuomonė.

Dabar atsiranda plieninių stogų su skarda, kuri dengta 35 mikronų dažu storiu. Tai dažniausiai būna matinis dažų padengimas. Kiekvienas gamintojas vis kitaip vadina tokią skardą, bet esmė yra dažų storyje ir jų struktūroje (matinis arba blizgus paviršius). Skarda su matiniu padengimu tikrai gražiai atrodo, tol kol nauja… Bet apdulkėjusi ji sunkiai nusiplauna, štai Jums video pavizdys:

Aukštesnės klasės skarda yra su puralo padengimu, kurio dažo storis yra 50 mikronų. Gamintojai šiai skardai duoda apie 50 metų ilgaamžiškumo garantiją. Kadangi padengimo storis yra tikrai didelis, tai subraižyti šią skardą yra tikrai sudėtinga. Dažniausiai ši skarda būna ne tik su storesniu dažo sluoksniu, bet ir su storesniu plieno storiu.

 Dažnas pardavėjas giriasi, kad pas jį labai stora skarda. Aš manau, kad ne skardos storyje yra esmė, o padengimo kokybėje. Ant stogo juk mes nevaikštome, jis turi išlikti gražus ilgą laiką ir nesurūdyti.

Prieš daugiau kaip 10 metų Lietuvoje buvo pardavinėjama stogo skarda su plastizolio padengimu. Ši skarda išsiskyrė iš kitų tuo, kad turėjo apie 30% storesnį metalą ir 200 mikronų dažo sluoksnį. Stogdengiai praktiškai „kaifavo“ dengdami tokius skardinius stogus, nes jie visiškai nesibraižė. Ar žinote kuo baigėsi šių plieninių stogų istorija? Po 5 metų pradėjo luptis šis skardos padengimas ir pardavėjas turėjo labai didžiulių nuostolių…

 Tai ar tikrai skarda su puralo padengimu yra geriausia? Taip, bet aš jos nesirinkčiau. Aš rinkčiausi kokybišką skardą su polesterio padengimu iš patikimo pardavėjo. Kodėl pigiausią skardą? Tikiu, kad po 5 metų atpigs saulės kolektorių technologija ir mes savo brangius stogus paversime mažomis saulės elektrinėmis. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2015 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-303, Vilnius, tel.: (8~5) 2031 670, info@supernamai.lt