Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kokį namą pasirinkti - medinį, mūrinį ar karkasinį?
2019-11-28 Šaltinis: NamuSprendimai.lt

Namo statyba - rimtas projektas, kuris kuriamas ir planuojamas ne vienerius metus. Kiekvienas sprendimas čia labai svarbus, todėl reikia įvertinti įvairius argumentus. Sprendžiant dėl to, kokios statybos paslaugos turėtų kurti Jūsų būsimus namus, pirmiausia, reikia apsispręsti, kokio tipo name norėsis gyventi. Lietuvoje iki šiol diskutuojama, kokie namai yra geresni: mediniai, mūriniai ar karkasiniai?


Kokį namą pasirinkti - medinį, mūrinį ar karkasinį? title=
Nuotr. YouTube.com

Medinis palikimas iš praeities

Mediniai namai vis dažniau tapatinami su karkasiniais, nors tai tikrai nėra to paties tipo statybos. Kurį laiką tokio tipo namų Lietuvoje statyti imta mažiau, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės renkasi rąstinius namus.

 

Tokio tipo namo statybos paslaugos yra nebrangios, nes didžiąją dalį kainos sudaro medžiagos. Didžiausias tokių namų privalumas - ventiliacija. Toks namas nereikalauja brangių ventiliacinių sistemų, nes mediena padeda išlaikyti tinkamą drėgmės balansą namo viduje. Tačiau vienas didžiausių trūkumų renkantis rąstinius namus, yra jų draudimas.

 

Ne visi draudimo bendrovės sutinka drausti rąstinius namus. O norint statybas organizuoti skolinantis paskolą iš banko, rąstinio namo statyboms ryžtasi skolinti ne visi bankai.

 


Lietuvio akiniai artimi mūrinukai

Daugybę metų Lietuvos statytojai ir klientai vertino mūrinius namus. Tai mūsuose jau priimtina ir puikiai išmokta technologija, lengvai pritaikoma įvairiems projektams. Lietuvoje labai dažnai užsakomos mūrinio namo statybos paslaugos.

 

Pirmiausia todėl, kad tai patikrinta technologija. Be to, mūrinė konstrukcija yra itin stabili ir tvirta. Tačiau vienu svarbiausiu argumentu klientai, apsisprendę statyti mūrinį namą, pirmiausia įvardija tai, kad ši konstrukcija yra nedegi, stabili ir nepaisant metams ar orams, nekeičia savo formos.

Šiuolaikinis karkasinis sprendimas

Statytojai Lietuvoje ir kitose šalyse kiekvienais metais savo klientams siūlo vis modernesnius sprendimus. Tiems, kurie ieško ekonomiškiausio ir šiuolaikiškiausio namo projekto, vertėtų pagalvoti apie karkasinį namą.

 

 

Pirmiausia todėl, kad būtent tokiems namams yra pritaikyti visi moderniausi šildymo sprendimai, kurie kiekvienais metais vis populiarėja. Be to, karkasinis namas lengvai atlaiko lietuvišką klimatą - tiek drėgną pavasarį ir rudenį, tiek vėjuotą žiemą. Karkasiniai namai išsiskiria savo lengvumu ir sausumu. Tai reiškia, kad jo darbai nepriklauso nuo metų laikų.

 

Čia nėra nei betonavimo, nei tinklo, tad statybos gali vykti ištisus metus. Tokio namo projekto įgyvendinimas užtrunka neilgai, o apsigyvenus pirmiausia pajuntama, kaip gerai šis namas išsaugo šilumą.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt